Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: NK TEST: Renault Koleos dCi 175 AWD

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Renault Koleos dCi 175 AWD

    Na novogodišnjem testu novi Renault Koles, i to u „marijana full“ varijanti. Najjači motor 2.0 dCi 175, 4x4, Initiale Paris oprema…. Sve po protokolu. Cijena sitnica, 38k. Više detalja malo kasnije.



    Last edited by LordRaceR; 27th December 2017 at 13:49.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Meni taj auto nekako bas grdan na slici, uzivo i moze da prodje al ivako nikako. Nekako je ko medved, skoda mi je nekako privlacnija iako je i ona kao autobus.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Imam potpuno suprotno mišljenje od Toda

    Reno je mnogo lepši uživo, na fotkama izgleda nezgrapno. Škodiak je obratno - meni on nije bio toliko ružan na sajmu, ali kad sam počeo da ga viđam po saobraćaju pravim facu ko kad se neki debeli majstor nagne pa mu ispadne pola dupeta ispred tebe. U fazonu, ovo baš nisam morao da vidim

    ELem, ova ljubičasta mu baš i ne stoji. Trebalo bi da to bude udarna kombinacija, ali naprosto ne pasuje. Ni uživo nije bolja situacija, u beloj varijanti je mnogo bolji. Pff, počeo sam da zvučim ko Vip.

    Rejser ide na planinu sa njime, tako da će da čujemo kako AT AWD kombinacija podnosi rizlu i da li je farba lošeg kvaliteta ko što se priča



    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Men taj Meganasti dizajn savrseno pashe Meganu GC, ovo ostalo mi nekako njaaaaa, cak i Talisman
    Elem, stvar ukusa i prihvatanja tih autobusa, kojih je sve vise i vise, a cena kao da se ne gleda. Kod mene na poslu u garazi menadzercici su dobili svezu isporuku volvoa XC serije u zavisbosti od vaznosti u firmi
    Back to Koleos, moram pogledati cenovnik da desifrujem da li uopste postoji cenovno prihvatpjiv, citaj osnovni model...uf, videh... 26k!!

    Edit
    Kodiaq skuplji covece... najjeftiniji dizel 26800, istina za “bagatelu” daje 1.4 tsi za 22k. Kako li to ide, tj. da li ide
    Last edited by ToD; 27th December 2017 at 23:26.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    nije bas lako uporediti koleos.... u odnosu na xtrail, koleos izlgeda bolje spolja I dramaticno bolje unutra. e sad, to je stari xtrail, a vec ima novi, koji je isti auto "ispod". mi smo vozili stari sa ovnom novom kombinacijom motora I menjaca. zvuk je isti, menjac radi isto, uz mogucnost malo drugacijeg softvera radi za nijansu drugacijeg ponasanja. sa drugim proizvodjacima, revtop cx5 kosta isto i meni je primamljiviji paket, ali je on ipak nesto manji. kraci, uzi i tako to. koleos malo veci. slicno je i za tiguan, koje opet za ove pare ima u top opremi dsg7 tdi 190ks i tako to, ali je manji...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Provozah danas Koleos malo po ovom haosu...ciljano sam ga uzeo u neko vreme kada kao nije gužva, al cvrc...haos na drumu pa sam se blago preznojio u par navrata
    U svakom slučaju, dopada mi se. Auto ide daleko bolje od onog [Only registered and activated users can see links. ], ali je to i očekivano obzirom na razlike u mašineriji. Oseća se tromost inicijalno ali kad "uzupči" on baš to potera lepo. Sa strane udobnosti je dosta dobro podešen i vrlo dobro pegla sve neravnine i odaje osećaj stabilnosti. Dakle, sa te strane je gotovo savršeno podešen, a ni pri nešto agresivnijem ulasku u krivinu nemaš onaj osećaj kada se prekrstiš i nadaš se najboljem. Menjač radi vrlo lepo i revnomerno menja brzine bez nekih trzaja, baš je fino uparen sa motorom. Prostora ima baš dosta i mislim da je to najveći adut Koleosa u odnosu na te koje pominješ (CX5, Tiguan...)
    Auto jeste ogroman i vrlo je mučno probijati se kroz ulice u gradu a tek parking...muka živa. Senzori se pale nenormalno i u normalnoj vožnji što izluđuje, ostalo je nekih elemenata iz X-traila poput podizača stakala i tog dela, baš odskače od ostatka enterijera koji je vrlo vrlo dobro urađen. Naravno R-Link2 je užas za korišćenje za svakog ko ima šaku veću od 10-godišnjaka!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    menjac "zupci" i bez trzaja menja, kao i svaki CVT
    udobnost solidna, ali ne odlicna. mozda sam previse ostar oko toga, ali bi po meni trebalo da bude jos bolje. poenta, meni, kod ovakvih masina je da teras i ne razmisljas. ovako kad stave 19-20" tocak, prelazim preko lezecih kao sa mojim....
    performase, ide identicano kao zadnje testirani xtrail, gle iznenadjenja, imaju i identican motor/menjac. stabilnost jos nisam ispitivao, to cemo malo kasnije....
    dimenzije, brodske, nema sta. kad treba da ga proteras kroz neku rampu za parking, ume da bude napeto. senzori piste na sve strane, a otezava to sto zadnja kamera ne radi. mislim da su prokletoj perionici gde Renault pere kola to pokrvarili puskom ili ko zna cime, a kako peru kola, jos veci ocaj....
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I meni se čini drugačijim u odnosu na XT. Rekao bih da je Nisan više sklon ljuljanju i daleko više ponašanjem odskače od onoga što nude CSUV modeli.

    Takođe mi se čini ekonomičnijim ono što sam ga vozio. XT sam sa baš dosta muke držao ispod 10l u gradu, dok je ovaj za oko 1l bolji i to, čini mi se, sa manje discipline.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćen Kolenos, pređeno 1033km, prosečno 7,6l. Vozio sam ga i juče tokom dana, auto je za nijansu bolji od xtraila po pitanju udobnosti i primetno po pitanju potrošnje. Kad kažem da je bolji po pitanju udobnosti, tu bih morao malo da elaboriram. Auto neke stvari radi bolje od Nisana, neke lošije. Međutim, Reno nastavlja sa vrlo neobičnim podešavanjem ogibljenja tako da stvarno treba provozati automobil da vidite da li vam odgovara kako "leži", a sa posebnim akcentom na udobnost.

    Iskoristio bih englesku reč "busy" kao dobru da u jednom rečju opišem Koleos ogibljenje. Mnogo se on drmusa u nekim situacijama gde se čini kao da karoserija i ogibljenje na različit način upijaju neravninu i onda onom koji sedi unutra to nekako liči na bezrazložnu rezonancu pod sedištem. Recimo, auto sjajno upije rupe koje su oko tramvajskih šina i osim buke koje prave točkovi prilikom prelaska, skoro da nema vibracija u kabini. Onda naiđeš na blago utonuli šaht (one što izbegavaju samo vozači kalibri, audija 80 i sličnih sportista) i bukvalno cela strana automobila to oseti kao da si naišao na čitav niz neki manjih rupa.

    Vozne karakteristike su očekivane - ljuljanje, bekstvo preko nosa. Sve to naravno još više biva izraženo na zimskim gumama i temperaturi blizu 20. Nisu baš uslovi da se proverava taj aspekt vožnje. Rejser je isprobao makinu po Zlatiboru gde je bilo snega i prilike da se proteruje.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Rejser je isprobao makinu po Zlatiboru gde je bilo snega i prilike da se proteruje.
    Pravo sa ski staze

    [Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •