Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Honda ctr

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Honda ctr

    Novi ctr sabija konkurenciju gde god stigne i kod maltene svih vrsta medija. Mislim da je haris mozda bio najostriji, a opet je to bio vrlo pohvalan test.

    U novom broju evo casopisa lupise opak samar ekipi koja misli da ediff pravi cuda samo zato sto pr odeljenje kaze da je čudo.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    K20 najbolji motor ikada

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    K20 najbolji motor ikada
    Tacno se vidi ta forumska elokvencija. Ova konstrukcija ne ostavlja mnogo za interpretaciju... Fali ti samo da dodas onaj trampovski finis "verujte mi" i da krenes sa dor tu dor prodajom delimano proizvoda.

    Edit: TG priča manje vise sličnu priču.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Kazu da je tfsi bolji motor, ali ko je citao bilo koji test prethodnog ctr zna da je taj automobil prosao nezapazeno jer nije bio neki auto za voznju cim uslovi nisu idealni, a ne zato sto je imao 10ks vise ili manje.


    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    Last edited by zmaj; 17th December 2017 at 16:23.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    CH kaže da je Hondin bolji, ja to govorim odavno A obzirom da ga proizvode toliko dugo (K20 je iz 2001 čini mi se), sa toliko verzija i sada sa turbom gde šije sve ostale u takvoj konkurenciji. Zvuči kako zvuči, ali
    auto ima prednji pogon i van je svoje konkurencije, stalno ga porede sa ostalima sa 4WD i tu je takmac. Na stranu looks i ostale nebitne sitnice, to je presudno pri poziranju.
    Renoa nema nigde, a baš sam mislio da će 4WS moći da pomogne.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Okej, ako ti misliš da je najbolji, super. Možda bi bilo lepo da kažeš u odnosu na šta i po čemu. Ta klasa je dosta široka, svako ima svoj argument.

    Nije da se slažem sa tobom, ali meni se po čitanju čini da motor u Hondi zapravo uopšte nije presudan faktor, jer ispred njega stoje - udobrnost, želja za promenom pravca i prenos snage na podlogu. Da taj auto ima i 10-20KS on bi opet bio bolji od Kupre (verovatno i Golfa), a Fokus bi i dalje imao svoje mane koje ga čine vrlo nepraktičnim za svaki dan bez obzira na performanse.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Tom logikom "koliko dugo se prave, znači dobri su" FCA, VAZ i GM kvalitetom jebu ostale uzduž i popreko. K20 je samo nomenklatura kojom se definiše izbor materijala i elemenata dok 20 označava zapreminu. Ko misli drugačije NPR i NTN (OEM dobavljači) kataloge u ruke pa nek proba da upari elemente iz raznoraznih iteracija "jednog jedinog" K20. Ne umanjujem valjanost agregata u CTR, osim što su im štepsnei dalje viša matematika, ali vatati se tako neuko za oznaku u društvu koje malo više barata materijom je riskantno.

    Što se mene tiče ta klasa je odavno otišla u onu stvar pre svega po sumama koje je potrebno izdvojiti pa ona i težini i gabaritima a ni po izgledu koji sve više vuče na krizu srednjeg doba, samo moje mišljenje.
    Last edited by bruyoni; 23rd December 2017 at 07:07. Reason: veličina -> težina

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dži, evo zašto je STI morao biti ubiven. Bije ga ko stigne. Okej, sad nije neki referentni sajt koji pratim, ali liče da su objektivni.
    Inače, u japanu WRX košta 10% manje! od CTR, a u evropi je 10-20% skuplji. Nisam siguran kako se oprema gađa, jer japanci umeju da prodaju ogoljene mašine što realno japanska tjunerska scena i traži, ali opet...



    A evo i drugari koji ga rasklopiše čisto nako.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Inside The Honda K20C1 (Type R) Cylinder Head With 4 Piston Racing

    [Only registered and activated users can see links. ]

    “The turbo does have more left in it,” said Wilson. “We’ve been able to make about 425hp on it. I mean, stock airbox, exhaust, everything, we can make 400 lb-ft of torque and then some. The fuel system becomes the limiting factor.

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nista epohalno. 1,8T 20V, sa hidropodizacima, je uz zamenu srafova glave za jace isao do 450ks pre 15 godina. Saab motori to isto pre 20... Turbo motoru sa kovanom unutrasnjoscu uglavnom pumpa za gorivo predstavlja granicu.

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk
    Last edited by bruyoni; 22nd March 2018 at 07:01.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Lepa je to brojka, ali je pitanje u kakvim je to uslovima. Jel uđeš u radnju i kažeš "der čipuj ti to" ko kad uteraš Kupru kod Abta i on ti je vrati sa 400ks i sa nešto skraćenim garantnim periodom? Ili je to odeš kod nekog batice u garažu u nekoj zapizdini, on sve slajdere okrene na maks, dva dana pakuje motor i kad ti vrati ključeve kaže "srećno" - što znači, mož da ide super nedelju dana, a možda i više.

    Ako je ovo prvo, onda će to da bude vrlo zanimljivo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •