Results 1 to 10 of 10

Thread: NK TEST: Mazda 3 CD105 Attraction

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: Mazda 3 CD105 Attraction

    JoÅ¡ jedna Mazda na testu. Ovu sam uspeo da iskamčim u poslednjem trenutku iako je već bila planirana da ide na doboÅ¡. Å*to? To je jedina maÅ¡ina u testnoj floti do sada koja koristi novi 1.5 dizelaÅ¡, a odaziva se na CD105.

    Å*to se opreme, dizajna i enterijera tiče - to je sve već viđeno. Kome se sviđa, sviđa. Kome ne, taj traži razloge. Ne bih vrteo jedno te isto. Jedino Å¡to mi je sad posle nekoliko većih džipova koje sam skoro vozio, ovaj sad malko mali. Za dan dva očekujem da taj osećaj nestane. Ili sam se podgojio?

    Sad, dosadaÅ¡nji benzinci su bili užasno Å¡tedljivi, ali ajd baÅ¡ da vidimo Å¡ta dizelka nudi kad se skajaktiv malko smanji. Istero sam jednu turu van grada, taman da obavim po vojvodini neke servisne akcije, a i da zaobiđem histeriju u gradu. MeÅ¡ano autoput, magistrala (irig, ruma) i malo džombi katakombi po Å¡umskim putevima (rakovac, vrdnik). Na autoputu skandal! Na 100 pokazuje 3,4, na 120 4,4 i na 140 pokazuje 5,6. Tur retur je 200km, prosek mi je 4,6l ukupno. A na autoputu sam mahom bio 140-150 (na zaprepaÅ¡ćenje raje koja se zabravila na 120 i ni makac). Sa ovom situacijom na autoputu, realno 70 konja je puna kapa. Sve preko toga je čist hir, jer sa 130 uredno si Å¡ampion brzine.

    Čini mi se da auto ide malo bolje nego Å¡to to radi Megan dCi 110. Ne zato Å¡to je neÅ¡to jači, nego je radni opseg malo Å¡iri tako da može to malo i da se vrti, a ne samo da Å¡niraÅ¡ menjačem ko Å¡to Reno voli da ugodi. Otero sam 200km turu i on čovek sad na bordu opet pokazuje joÅ¡ 800km autonomije sa koliko sam i juče izaÅ¡ao iz Dipema. Tačno moram svaki dan posle posla da idem do Kragujevca na sladoled da bi ispraznio rezervoar do kraja testa. I to je po meni udarni plus dizelki - autonomija od 1000km, pa ti ako ćeÅ¡ na pumpu ti skreni, a ako ne - samo Å¡ibaj.
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    po cenovniku, soma evra je doplata za CD150.... hmmm
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Bolesna autonomija stvarno...megan dci110 evo posle 6000km pokazuje 5.9 a stedim se...

    Ok, sada imaju u ponudi ono sto nas narod voli, tako da oranje moze da krene
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ta autonomija zavisi gde se ista pravi....
    na otvorenom putu to ova mazda može bez problema, ali mislim do može i megane. u gradu je to negde, cenim, maksimalno oko 700km. pređeno za sada 250km, sa manje od 50km u gradu, prosek je 5,1 a prikazuje preostalu autonomiju 600km...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Marko trebalo bi ti da okreneš krug, pošto si ti po ceo dan baš u tom 1.5 dci koji je glavni konkurent.

    Info za Rejsera, CD150 je 2.2 mašina.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    znači da ima i ekstra doplata izražena kroz bonus Republici Srbiji

    dogovaramo se za djir...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    I to solidan bonus, pošto je CD105 u kategoriji do 1,5 litara što je oko 25k, a ovaj drugi je oko 80k. Ne znam kome se to isplati.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Po meni jedino polje gde megan dobija mazdu je kvaliter enterijera, sve ostalo je po meni na strani mazde. Sto kazes menjac...prava je steta sto ne mora sa mazdinim da se barata, menjac je odlican u upada u brzine super. Sto se performansi tice mislim da je egal sa renoom, ali su malo drugacijeg karaktera, reno hvata nesto nize, a mazda ima mali lag. Pozicija kvacila mi nesto visoko, a auto je drasticno udobniji id megana...mislim nije on udobniji u smislu ne osecaju se rupe nego reno u pokusaju da pegla neravnine konstantnovljulja pa meni nije prijatno. Sa druge strane mazda fantasticno to radi, dovoljno je stabilna a opet nije neudobna. Ergonomija je takodje na strani mazde, kao i potrosnja siguran sam. Ide to 1l manje od megana 100% prosek je 5 sa prosecnom brzinom 46, menije je prosek 6 sa istom brzinom, e sad moram malo da vidim cene, ali meni je definitivni pobednik mazda...e da i preglednost je manje ocajnija kod mazde, nije sjajno, ali megan ima mnogo debeo c stub i vrlo je dramaticno isparkiravanje...
    To je manje vise to kada je ovo poredjenje u pitanju...e sad meni je ovde vece pitanje g120 ili ova dizelka?! Moram baciti pogled na cenovnik

    Edit: 2 soma razlika u odnosu na g120 u istom paketu...jbg ja biram benzinca onda ako je izbor mazda...reno je sa dci110 u intens paketu 18400, a koliko kosta ova test mazda za te pare ide reno sa bose dci130...baga!!!
    Last edited by ToD; 13th October 2017 at 12:27.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Završen test sa ukupno pređenih 1000km i prosekom od ravno 5l. Rezervoar je omogućio nešto ispod 800km autonomije, s time da je automobil skoro svakog dana boravio u gradskim gužvama, ali je sa druge strane bilo dosta magistrale i autoputa da to ispegla. Rekao bih prilično realan test potrošnje, gde je dizelka pokazala da manje-više šta god radio, kakve god bile gužve i kako god vozio to je 5l.

    Vrlo snažan motor, meni se baš dopao. Nisam uopšte siguran da li bih rekao da je G120 bolja opcija. Naime, registracija za dizelku je oko 30e manje godišnje, potrošnja je 2l/100km manja, a doplata je 2000E. Računam da za 5 godina uštediš 150e na dažbinama i recimo 500l čorbe (to je oko 600e) tako da je to tu negde na pet godina eksploatacije. Cenim da za 5 godina srpski kupac polovnjaka će i dalje da favorizuje dizel. Doduše, uz dizel ne može Takumi oprema, tako da kome je bitno da nazuje 18" i doda još opreme za 500e, onda se malo kalkulacija menja u korist benzinca. Imajući u vidu kako se dizelka lepo ponaša, nisam siguran koliko je G120 opcija bolja čak i ako se govori o nekom žustrijem stilu vožnje jer G120 takođe favorizuje srednje obrtaje, tako da teranje u obrtaje zbog radi nekog plezira i nije neki gušt. G165 to radi bolje, ali tu sad stiže novi set cenovnih penala i tako u krug.

    Sve u svemu, Mazda lepo stari, prošlo je tri godine od kako smo prvi put terali aktuelnu [Only registered and activated users can see links. ], ništa meni tu posebno ne smeta niti mi se čini posebno zastarelim. Okej, ekran navigacije je neslavno postavljen, ali treba biti realan - Mercedes radi to još gore, pa nešto ne čujem da ljudi neće da kupe Mercedes jer im smeta položaj tableta.

    Ono što je meni daleko bitnije da je kao paket Mazda i dalje sasvim razumna opcija. Ljudi i dalje smatraju auto za lepim, tako da ceo paket ima dosta smisla. Na žalost cena nije baš prijatna, tako da CD105 u Attraction košta 22090 plus 380 za metalik plus 560 za navigaciju tj. čitaj 23k.
    Last edited by zmaj; 18th October 2017 at 13:38.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •