Results 1 to 9 of 9

Thread: NK TEST: Volvo V90 Cross Country

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Volvo V90 Cross Country

    Volvo V90 Cross Country na ekspres testu...
    u principu izbegavamo ovakve 1dan varijante, jer je prilična akcija odraditi u kratkom vremenu sve što treba...
    ipak, drago mi je da sam imao priliku da provozam ovaj V90. vrlo moguće najbolji automobil koji je bio u nekoj formi NK testa, bar kod mene, pa mislim da sam samo na promocijama vozio bolje. na prvi utisak, to sve izgleda fino, mada ništa dramatično specijalno i „brodina“. motor je D5 2.4 liitra dizel 235 KS sa 8-brzinskim automatikom i AWD, pa je „brodina“ teška 2 tone, ide sasvim fino ali opet ne nešto brže kako bi zazvučalo 235 KS. ipak, merenja su pokazala da to ide fino, dakle 8 sekundi do 100km/h, menjač je ok brz u dynamic modu, a koči baš odlično na 19icama. ono gde je meni ubedljivo najbolji utisak, pa zato rekoh, ono na početku, je kompletna vožnja. ovaj V90 CC baš odlično leži i to bez ikakve dramaturgije. ja sve lagano pokušavam da nađem tu negde limit, ali ono ide brže i ide i ide... ok, jasno mi je da ima neki diff napred (awd je električni haldex, pali se uglavnom samo kada proklizaju prednji, što je baš retko) i oseća se da „stability control“ tu nešto radi sa kočnicama koje lagano hvataju, ali opet nivo gripa napred me je stvarno iznenadio. još dizelka velika napred + matic, mora da pogledam šta su tu stavili. sa druge strane, udobnost je extra, posebno na 19icama. u poređenju sa cx5 ili još gore se scenicom, ovo je ogromna razlika....
    da, cijena... sitnica. 65k u ovoj top opremi. ovde se gađa merc, bmw, audi, pa je to takva cena...
    bice i koja fotka malo kasnije....
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Quote Originally Posted by LordRaceR View Post
    Volvo V90 Cross Country na ekspres testu...
    u principu izbegavamo ovakve 1dan varijante, jer je prilična akcija odraditi u kratkom vremenu sve što treba...
    ipak, drago mi je da sam imao priliku da provozam ovaj V90. vrlo moguće najbolji automobil koji je bio u nekoj formi NK testa, bar kod mene, pa mislim da sam samo na promocijama vozio bolje. na prvi utisak, to sve izgleda fino, mada ništa dramatično specijalno i „brodina“. motor je D5 2.4 liitra dizel 235 KS sa 8-brzinskim automatikom i AWD, pa je „brodina“ teška 2 tone, ide sasvim fino ali opet ne nešto brže kako bi zazvučalo 235 KS. ipak, merenja su pokazala da to ide fino, dakle 8 sekundi do 100km/h, menjač je ok brz u dynamic modu, a koči baš odlično na 19icama. ono gde je meni ubedljivo najbolji utisak, pa zato rekoh, ono na početku, je kompletna vožnja. ovaj V90 CC baš odlično leži i to bez ikakve dramaturgije. ja sve lagano pokušavam da nađem tu negde limit, ali ono ide brže i ide i ide... ok, jasno mi je da ima neki diff napred (awd je električni haldex, pali se uglavnom samo kada proklizaju prednji, što je baš retko) i oseća se da „stability control“ tu nešto radi sa kočnicama koje lagano hvataju, ali opet nivo gripa napred me je stvarno iznenadio. još dizelka velika napred + matic, mora da pogledam šta su tu stavili. sa druge strane, udobnost je extra, posebno na 19icama. u poređenju sa cx5 ili još gore se scenicom, ovo je ogromna razlika....
    da, cijena... sitnica. 65k u ovoj top opremi. ovde se gađa merc, bmw, audi, pa je to takva cena...
    bice i koja fotka malo kasnije....
    U S varijanti meni trenutno najbolje dizajnirana limuzina. U toj klasi karavani su bas nezgrapni, preveliki... Ne znam da li mi se ijedan svideo.
    Cekamo slike.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #3
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    evo obecanih slika...








    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    damn... izgleda da pogresih, motor je D5 ali 2.0 dizel ...ujeee
    da, cijena testiranog modela je 72k...popodne dobih specifikaciju...
    Last edited by LordRaceR; 29th September 2017 at 20:30.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Mene više zanima kako je ToD psihofizički podneo što nije vozio

    ccc komplet ekranizovana instrumentacija, nisam to očekivao od Volvoa

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ko kaze da sam podneo... evo tresem se sav...al od temperature samo sam probao, doduse kratko al nije vredelo uzimanja slobodnog dana jbg preterase sa ti blic testovima od jedva 24h
    Automobil je zaista pojava i svrstavam ga u rang sa grand cirokijem koji smo vozili po nivou vau efekta... masinerija je vrlo napucana i za ono malo sto zam poterao ide kao da moz da ore... pravi hh za mene! Onoliko koliko je trajao test je dovoljno tek toliko da prokljuvis sve od podesavanja, jer se sa volvoom ne srecemo. Ono sto je sigurno je da je klasican volvo, ide kao nevreme i na zadnjoj klupi uopste nema mesta uprkos duuuuuuzini
    Last edited by ToD; 29th September 2017 at 22:29.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Hainz bi komotno pao u anafilaktički šok da vidi zadnju klupu. Ja se taman upakujem iza sedišta postavljenog za mene.

    Sad, nisam očekivao da je maltene 240 konja iz 2.0 dizelke, mada švedski asortiman ama baš ne pratim tako da mi tu svašta prođe ispod radara. Vrlo vrlo lepo to ide, mada i ja nisam imao mnogo prilike da ga vozim. Unutra mi je mnogo svarovski detalja, mada kapiram da Volvo sad više gađa novokomponovanu ekipu nego nekadašnju školovanu klijentelu koja se sad preorentisala na tesle koja potencira sofisticiranost šoferovog misaonog aparata.

    Ono što sam primetio je da je auto prilično udoban, ali isto tako nisam imao osećaj da sam u nečem gabaritnom. Ima onaj pogled na kameri iz ptičije perspektive kao što ga ima Nisan, tako da ono malo manevrisanja što sam imao nije bilo posebno dramatično i pored 5m lima. Sa druge strane, aktuelni D segment je uredno na 10 cm do 5m, tako da ima i do toga da smo navikli na 5m dugačke mašine. Al ima i da se nisam nešto posebno gurao kroz uske uličice i pokušavao da se uparkiram.

    Meni se ovi maksi karavani mnogo dopadaju. Posebno kad je ovaj luks-deluks asortiman. Stakleni krov od 3kvm je nešto što mene pogađa tačno u živac za istresanje para iz džepa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Zar nema neko aktivno vešanje?

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja bih za 70 soma bio uvređen da ga nema. Sve u toj klasi mora da ima aktivno sve.

    Ja lepo rekoh Rejseru da auto mora da bude blizu 75-80, ta klasa automobila je za tu lovu. Jedino što kod Audija i Mercedesa dobiješ propisni šestak dizel.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •