Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 42

Thread: NK TEST: Volkswagen eGolf

  1. #11
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Nisam siguran da li je kod golfa bitno, ali kod leafa prilicno ima veze da li ga prvo bodes u struju pa u auto ili obrnuto.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #12
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Čuj ima čizme, pa lol.
    Ovaj što puni benzinski ima i čizme i kacigu i rukavice i celo odelo koje mu pomaže da ne izgori
    Zmaju, ako si po gradu, mislim, molim te

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Redar i mehanicar u boksu... jedna od razlika je sto jedan od njih radi za pare

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nista ne pise od sugestija sta se bodee prvo. Jedva sam naterao kucni punjac da radi, morao se restartovati u par navrata i sada sam ga konacno ostavio na punjenju. Videcu sta ce me sacekati ujutru Samo sam ga preparkirao u dvoriste i nemam jos neke utiske, ali bas je ebeno kad se ne cuje ama bas nista.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #15
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Punjenje od 1 do 7 jutros je napunio nekih 75% tako da se punjenje na 220V kucnu uticnicu mora planirati dugorocno. Ovo mi je prvi strujas da vozim na duze, ranije sam probao Amperu na nekoj promociji i to je sve. Stvarno je osecaj ubrzanja fantastican, sve uz zujanje okolo. Najveca prednost egolfa je upravo to sto je golf. Kao i svaki drugi na ulici, nema nekih aerodinamickih kerefeka, obican bre automobil. I unutra takodje, bez nekih bravura oko dizajna, udobnost se taman. Preglednost je, siguran sam, najbolja od svih strujasa.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #16
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Zmaju, ako si po gradu, mislim, molim te
    Slično, nema potrebe da naručujem specdrajv, ali ako se testira po centru oko 5, tu sam. Sandale imaju gumeni đon.

    Inače, juče se u to vrijeme na Obilićevom vencu punila jedna crvena Tesla S, njemačke tablice. Pročitah skoro da u BG radovi na široj mreži javnih stanica za punjenje počinju od sledeće godine, ali znamo kako ovdje ide sa obećanjima. Gosti na struju za sada baš moraju da planiraju proputovanje ovim krajevima.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Situacija je, baš kao što je i navedeno, napeta! Grupica ljudi, dece i par policajaca zagledaju Teslu, a ja otišo do boksa da im kažem da mi spuste onu barikadu da priđem punjaču. Krećem lagano u rikverc da se parkiram, kad iz mase "I Golf je na struju?!" Očekivao sam sing aleluja, ali očigledno nivo fanatizma za fauve više nije ko nekad. Morali bi malo da rade na tome, jer je empirijski ustanovljeno da auto nema šanse da bude loš ako su svi kibiceri dovoljno fanatični.

    Ja sam bio na punjaču na obilićevom nešto preko 2 sata i... ništa. Ni jedan elektron nije ušao u bateriju iako je davao signal da se puni. Dal sam nešto u međuvremenu čačnuo, pomerio kabl ili nešto treće...pojma nemam. Svalio bih grešku pre svega na mene, pošto proces punjenja nije baš tako trivijalan kako stoje stvari. Jeste, udžekaš jedno drugo, ali nije baš tako. Što se tiče redosleda uradio sam isto što sam radio i na mom punjaču - prvo u punjač, pa onda u kola. Dao je trepćuće zeleno da puni i ja odem prilično zadovoljan što dok se zevzečim sa klincima imam gratis čorbu. Ali avaj. Onda kući, pa kod Marka i meni onaj eko metar na kolima pokaže ocenu 88/100. Toliko sam se smorio od te vožnje da to nije opisivo rečima.

    Rado ću pokušati da uklopim test vožnje, ali ima dosta kandidata, a struje i vremena premalo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kakva je situacija sa punjačima? trenutna u srbiji? Koliko sam shvatio u svetu neće da ti krene puniti ako ne mahneš nekom karticom (kao busplus) na kojoj su uplaćeni krediti ili članstvo.
    Nekako mi suviše jednostavno deluje cela operacija povezivanja produžnim da bi nešto strašno moglo da se pogreši u tom delu. Ima li načina da se zna da li se auto puni tj da sam auto daje signal? Neke diode kod poklopca goriva, instrument tabla pokazuje stanje baterije...

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da, možda sam podrazumevao da kažem, ali sam propustio. Stvar sa punjačima radi ovako: Odeš kod punjača, uštekaš kabl u kola i punjač. Struja kreće onog trenutka kad mahneš karticom (popularno "pustiš struju") iz punjača i tada se konektor zabravljuje u punjaču. Sa tvoje strane, kad zaključaš kola, tada automobil zabravljuje konektor u kolima. Punjači na obilićevom su u nadležnosti parking osoblja koje ti spusti onu malo blokadu na parking mestu da možeš da priđeš i da ti mahnu karticom. Ovaj drugi koji ja koristim je takođe na karticu (identičan je punjač kao i na obilićevom - firma, oblik i verovatno struja punjenja), ali pošto je privatno vlasništvo moraš da pitaš da ti uzajme karticu ili da napraviš neki dil da je dobiješ. Ne znam kako rade oni punjači na staroj naplatnoj na bubanj potoku, ali sigurno da ima neko ko ima karticu ili možda rade kartice od stranaca uz ogradu da ne znam da li im naplaćuju ili ne.

    Rekoše mi u VW da imaju jedan taj standardni, pretpostavljam kao ovaj na kome sam punio kola a koji po onome što sam video traži oko 3,5H do kraja punjenja. Otprilike je to duplo brže nego na 220V, tako da računam da je to trofazna struja koja ne prelazi 40A. U VW planiraju da naprave onaj ultra brzi punjač koji za pola sata nabije do 80%, ali kaže za to su potrebne ozbiljne pripremne radnje jer je uključena EDB za Krnjaču jer to verovatno vuče neku ozbiljnu struju, pa to sa sobom vuče i druge infrastrukturne radove. Dal je to ona od 150kw ili od 350kw, ne znam.

    Sve u svemu, punjenje nije niti brz niti trivijalan postupak, posebno na našem tržištu. Rekao bih da ako si u akciji za tako nešto, treba uračunati da bar kući kupiš instalaciju (~500/1000E). Pošto je proces kupovine električnih automobila takav da prvo to kupuju bogati tipovi naloženi na tehniku, cenim da je prirodno da se odmah o trošku kompanije instalira punjač na parkingu firme i u garaži i u hacijendi, a da na drugom mestu stoji nakucana dizelka spremna da poništi sve ekološko delovanje kad zaboraviš uveče da uštekaš kola.

    EV tema je prava pandorina kutija u kojoj će da ti se odmah nađu neki nidžolozi koji će da ti pričaju o statorima, rotorima, fluksu i sličnim radostima o kojima su malopre čitali na vikipediji, a njihovo novo mezimče je samo šlagvort u preludijum za izludijum. Zato je Tesla daleko bolja opcija da se poseduje jer je egzotična pa to dodaje na šmeku misterije pripovedača, koji po tradiciji stvar može da zabiberi ili nekim solidnim odelom ili užasno modernom frizurom koja pokazuje da ne haje za mejnstrim vrednosti.
    Last edited by zmaj; 31st August 2017 at 11:44.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A sta se dobija uz vozilo da ga kuci nakacis punjac na suko ili ima opcija za trofaznu uticnicu? I jos me zanima kakva struja ulazi u auto sa njim? Naizmenicna ili jednosmerna

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •