Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68

Thread: Honda Civic 1.7 ctdi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default Honda Civic 1.7 ctdi

    Dakle, evo ga, na jednom mestu sve ono sto nikada nisam zeleo. Mozda ga to i najvise preodredjuje za funkciju koja mu je namenjena. Rekao sam nikada dizel, nikada crna boja, ne bez 5v. Godiste ne smem ni da pominjem, 2002.

    Posto sam krenuo da se krecem ruralnim delovima Beograda (Ritopek, Vinca, Bolec, Grocka) naleteo sam na razne zivopisne likove, pa izmedju ostalog upoznao svajcarskog penzionera prevodioca, koji uvozi i ovde sredjuje retke automobile pa nazad prodaje svajcarcima.

    Svom bratu stogodisnaku je kupio ovaj auto, ali mu se nije svideo pa je ostao da cami u dvoristu. Moj Zivota me nazvao i rekaa da mi je nasao auto koji moze da ispuni moje zahteve prevoznog sredstva od tacke a do tacke b, a da nije rupa bez dna.

    Na kupovinu sam se odlucio iskljucivo zbog stanja vozila. Auto je prosao tehnicki u CH 2015, sto znaci da je mozda tek ove godine bio u obavezi da se pojavi na novom. Otprilike na 3 godine je redovan.

    Presao je 129 k km, a po stanju mu ne bih dao ni toliko. U principu nema nista da se ulozi sem tablica. Na oglasu u CH je bio 2500 franaka tako da ni ovde nije bio jeftin za to godiste.

    Provozao auto, lepo radi, vuce, ali ima to neko krs resenje prednjeg trapa kao i svaki EP. Amortizer i opruga idu u kompletu, sto daje neki osecaj natezanja volana uz povremene popratne zvukove odapinjanja opruge. Isto je i na ep3, proverio.

    Tako da eto, traktorce od 101 ks i 220 nm starije generacije. Navodno se ovaj isuzu malo razilikuje od onog u gm proizvodima te generacije po pratecim agregatima i bolje balansiranoj radilici.

    To sto su japanci stavili svoje kvacilo rezultiralo je da dugo nije bilo kopije, pa je cena za isto isla na vrtoglavih 550 eur. Mislim da se situacija promenila ali nisam 100 posto siguran.

  2. #2
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Sa srecom da te sluzi.

    Zar nije bilo najbolje i najracionalnije resenje da ste ostavili Accorda, cini mi se da je za porodicu sa 2dece to mnogo bolje resenje od ovih slinih pretumbacija , a da ne pominjem potroseno vreme zivce?

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Šokiranje kažeš...

    "Amortizer i opruga idu u kompletu..." Da to se zove mekferson ogibljenje. Imao si to isto na Akordu pa ti nije smetalo, nemoj nam se tu sad izgiravati multilink fanatike jer si kao probao dupla ramena pa ti sve ostalo demode

    inače OK kršić, unutrašnjost blago depresivna čemu ne pomaže ručica koja niče iz table. Agregati su unutra identični, kakvo dodatno balansiranje kakvi bakrači. Razlikuju se samo u ubrizgavanju Bosch vs Denso
    Quote Originally Posted by Calibra 4WD View Post
    Sa srecom da te sluzi.

    Zar nije bilo najbolje i najracionalnije resenje da ste ostavili Accorda, cini mi se da je za porodicu sa 2dece to mnogo bolje resenje od ovih slinih pretumbacija , a da ne pominjem potroseno vreme zivce?
    VIP... racionalno... šta je to?

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Å*okiranje kažeÅ¡...

    "Amortizer i opruga idu u kompletu..." Da to se zove mekferson ogibljenje. Imao si to isto na Akordu pa ti nije smetalo, nemoj nam se tu sad izgiravati multilink fanatike jer si kao probao dupla ramena pa ti sve ostalo demode

    inače OK krÅ¡ić, unutraÅ¡njost blago depresivna čemu ne pomaže ručica koja niče iz table.


    VIP... racionalno... Å¡ta je to?
    Ja sam shvatio da je to specificnost za ep i insight modele. Amort i opruga dolaze u jednom komadu u pakovanju, ne moze posebno.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kanda ne prenosiš dobro šta su ti "pričali", ko što rekoh

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    "Amortizer i opruga idu u kompletu..." Da to se zove mekferson ogibljenje. Imao si to isto na Akordu pa ti nije smetalo,


    Što se kvačila tiče... debilana. I korpa i lamela idu samo na taj model. Alterantor je identičan opelovom, možda samo remenica različita, anlaser takođe
    Last edited by bruyoni; 5th August 2017 at 12:19.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Apsolutno. Samo sto kod mene racionalno postoji samo u tragovima slucajnog. Mene sve ove stvari ne nerviraju, vise me ispunjavaju.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jupitera mu... a da tim bosancima koji ti serviraju te priče poluosovinom golfa dvojke (sa sve homokinetičkim) lupiš jednu vaspitnu po kolenima?

    Kayaba RA3315 i 3310-10(11) dolaze u odvojenim kutijama. Štaviše Bilstein pravi i B4 i B6 patrone pa ne moraš ni ceo štap da kupuješ kad ti amort prolupa

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Prica je da se opruga i amortizer zakrecu u kompletu namotavanjem upravljaca. Opruga nije fiksna.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Čestitam na još jednoj Hondi.

    Možda se misli na ovo: [Only registered and activated users can see links. ]
    "Ono što je specifično za pokretačko “srce” o kome govorimo je da je samo sklop motora Isuzuov, dok je kvačilo i svi eksterni agregati napravljeno od strane Honde, tako da je do nedavno najveća mana ovog motora bilo skupo kvačilo (čak 500 evra), ali je sada srećom prihvatljivije (200 evra za ceo set). Sam blok i glava motora su isti, ali alternator, anlaser, nosači motora, sve je unikatno za Civic dizel, tako da imajte to u vidu kao veću investiciju ako se dogodi da otkaže, pošto se sve uglavnom pravi samo u originalu."
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Stvarno ne znam kako bih drugacije objasnio. Na snimcima vidim da se kod ostalih automobila amort i opruga ne zakrecu sa letvom dok je ovde suprotno.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •