Results 1 to 8 of 8

Thread: NK TEST: KIA Niro

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: KIA Niro

    Par dana na testu je novi KIA Niro. Nema bonus detalja u naslovu, jer je ovo isključivo hybrid model i nema izbora motora....
    Dakle, 1.6 GDI benzin + el. motor = 147 KS. Menjač nije CVT koji je očekivan kod hibrida, već je 6-brzinski automatik sa duplim kvačilom. Paket opreme je je EX Urban, što je drugi paket opreme od ukupno četiri. Ima dosta toga unutra, npr 7" ekran sa satnav-om, zadnju kameru i parking senzore, tempomat, dvozonska auto klima, praćenje trake (Lane Keep Assist), LED dnevna svetla i tako to...
    Ono što nedostaje, a odmah se primećuje je "keyless" i LED svetla, a interesantno da na spisku dodatne opreme ne vidim opciju i da postoji full LED ili Xenon.
    Cena 27990 evra.




    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    joj ne znam, ja sam skroz ravnodušan prema KIA SUV-ovima...baš mi ne prijaju, mada vidim da ih ima kao fića u zlatno doba diva iz Kragujevca.

    Čudno što hinrid ne podrazumeva te ultra low-power novotarije sa LED svetlima, nekako mi to ide u paketu sa eco friendly listićem.

    što se dizjana tiče, ja se od KIA jedino i dalje okrećem za ceed familijom, ostalo mi nekako bzv, ajde i Optima mož da prođe. ali kao što sam rekao ovi SUV-ovi mi nit smrde nit mirišu.

    daj leba ti pitaj šta podrazumeva servis kod hibrida...to nikada nisam pitao mislim da li ima dodatna stavka kod hibrida prilikom nekih redovnih servisa...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Kod Toyote je to pregled baterija na 5 godina. Uz to imaš normalan servis za SUS motor.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vozio juče Nero. Malo sam iznenađen dimenzijama automobila, na promociji je izgledao veće i više. Po dimenzijama je sličan recimo Merivi s time da je malo niži, a malo duži. Pozadi ima mesta malo više nego što ga je nudila Venga recimo, a tek za nijansu više od merive koja nudi malo bolji osećaj prostranosti jer mi se čini viša. Ali su samo nijanse u pitanju. Zadnji deo izrazito ružan.

    Hibrid ko hibrdi, slinavo i tanko. Nagrađuje tečne vozače izuzetno sporog tempa. Rejser je vozio takvim stilom i baš je tužno voziti se tako, možda sam posebno osetljiv jer sada i Fluensa vozim tako. Ne zato što ne može da se delje, nego što kad ga delješ nema nikakvog rezultata. Prosečna potrošnja isključivo gradske vožnje je 4l što za auto koji je verovatno 1400-1500 kila i 1.6 atmosfera nije moguće ako nema neku hibridnu asistenciju. Ako mogu da povučem paralelu, Fluens je po težini i motoru vrlo uporediv, ja sa tim "vozim na vr gasa, ne žurim" fazonom na Fluensu gledam mahom oko 7,5-8l potrošnje. Al vozim toliko sporo da mi je muka.

    Sedoh u auto i tražim gde je start dugme. Tražim, tražim.. nema? Rejser nije provalio šta radim i kad je ukapirao kaže "mora se vergla". Po meni neprihvatljivo za auto od 27 soma. Hibrid ili nehibrid. Za te pare kupiš auto iz C segmenta sa boljom opremom i sa malolitražnim dizelom koji troši 2l više u gradu, ali imaš 10 soma kusura. Ukratko, ne znam ko im je ciljna klijentela. Mislim da ne može da parira Auris/Prius ponudi po svim parametrima po kojima bi ih gledao - cena, prostor, ekonomičnost, oprema.

    Ne znam kome je namenjen auto, jedino nekome kome je baš stalo da kupi Kiu nakon lošeg iskustva sa Tojotom, što uopšte nije redak scenario.
    Last edited by zmaj; 20th July 2017 at 13:45.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Zaista neverovatno deluje da ovaj automobil toliko kosta, ovako vizuelno je bas bas dosadan. Nije to tako strasno, ali za ovaj novac...

    Unutra me malo podseca na novu astru, koja je opet otisla u dosadne vode u tom delu.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hibridi toliko koštaju, čak i više. Samo što su mi u ovom obliku tela skroz nejasni.
    Verglanje, u hibridu? Što? Svašta... Ma koliko preferirao kontakt bravu u odnosu na dugme kod ovakvih hibrida ne veidim potrebu da se SUS motor pali.
    Zar ne bi trebalo da se samo da kontakt i onda da auto na ubacivanje menjača u D i davanje gasa krene na struju?
    Last edited by bruyoni; 20th July 2017 at 13:20.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Auris HSD kreće od 21k, RAV4 hibrid startuje 29k.

    Prius, zanimljivo, kreće od 29. Mislim da razlika u odnosu na Auris ide više na konto plaćanja Prius brenda, a manje što je to namenska karoserija.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    test gotov. predjeno 829km uz prosecnu potrosnju od 4,3 litra i 53 km/h brzinu.
    veći deo testa je sproveden van grada, autoput i magistrala. to je bilo i interesantnije za probu hibrida, bar meni, jer sam do sada vozio samo yaris HSD koji je mikro hibrid. u gradu, probao sam sa veoma pažljivom vožnjom da vidim koliko je moguća minmalna potrošnja. napravio 3,7 litara, što je extra lepo za veći i težak auto kakav je Niro. na putu, potrošnja se nije povećala onoliko koliko sam očekivao. na 130km/h se približilo 5 litara, dok je na magistrali to opet bilo oko 4 litra. na autoputu hybrid logično ne može mnogo, ali već na magistrali uspeva da odradi posao. brzinu od 80-90 već hoće da održava samo na struju, tako da tu radi svoj posao.
    definitivno zanimljiv automobil zbog hybrid aspekta i niske potrošnje...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •