Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40

Thread: Renault Fluence 1.6 16V Authentique

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Renault Fluence 1.6 16V Authentique

    Slike stižu za koji dan, auto je još uvek na parkingu, ne postizavam.

    U pitanju je auto koji smo vozili u nekoliko navrata, ima baš taj motor kada ga je Miša vozio [Only registered and activated users can see links. ], ima kad ga je Marko [Only registered and activated users can see links. ], a ima i kad sam ga ja vozio sa [Only registered and activated users can see links. ]. S obzirom da skoro svi automobili na testu prođu i meni kroz ruke u manjoj ili većoj meri, rekao bih da prilično dobro znam šta je Fluens. A i šta nije.

    Auto ko auto ima klimu, elektro podizače i retrovizore, bluetooth usb radio, bord kompjuter i... to je to. Motor je tanak, dosta troši u gradu i generalno je namenjen ljudima koji gledaju razumno na to šta je automobil. Ja sam onaj 2.0 vozio na vrh gasa da bi ga držao na 8-9 u proseku, ali je i taj i ovaj 1.6 predviđen da se momentalno plinira. Auto je izašao iz garancije, a uz njega je stigao i zimski set Kontija u 205/55/16 dimenziji u kojoj su i letnje.

    Ne znam koliko ću da ga vozim, da budem iskren. Plan je da prodam Svifta, a nakon toga ću videti kakva je situacija u praksi. Zadovoljan sam što je ipak stigao Reno, nisam do sada vozio francuze pa da vidimo kako to ide u praksi. Rekoše mi da Fluens ima problematičan rezervoar, da ume da pukne (za ranije modele je informacija), kao i da ume da procuri ulje na parkingu (to mi čovek ne reče šta je tačno uzrok). Ono što mi je rečeno je da su obe stavke fabričke greške i da to servisi rešavaju bez troška. Auto je van garancije, ali ako je zvaničan opoziv to onda nije važno. Videću, odnosno nadam se da neću.

    Sad za društvo koje sad oseća da je momenat da mi natrlja na nos sve one moje opaske ala metraža na kilo, auto za penzose i slične... Tačno je. Auto osim što je prostan ne nudi ništa od onog što sam tražio. Ali ja sam tražio to što sam tražio podrazumevajući tržišnu cenu. Ovo nije bila tržišna cena. Možda bi moji principi bili jači da mi je tata obezbedio rad u nekoliko UO istovremeno i da mi je jedini "posao" da skupljam kiriju iz tatinih solitera koje je sagradio u sivoj zoni i da ostatak meseca sedim u kafiću i razmatram sa drugarima dal superb ili pasat. Na žalost, moj otac je podbacio kao komunista i eto ti sad. Moram da prihvatim da je kinta jača od mojih principa. Al svakako je momenta da mi se kaže da sam u metraži na kilo. Molim lepo.

    Sokole, lako je tebi da prebacuješ kako plebs vozi kola od delova sa police. Nije svako džems bond pa da tera službenog Lotusa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kako se nakostresis kad si ti na tapetu pusti malo da te gnjavimo opusteno. Podsecas me na naseg voljenog predsednika za te pare znas kakv si auto mogao da uzmes.

    Nego nisi naveo osnovno, godiste i kmtrazu, 2014?

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    pa ti toliko automobila godišnje obrneš da je svejedno šta ćeš voziti na kraju. Ako je to Fluens sa plinom, neka je. Da je moglo gore, nije :P Šalu na stranu, ima sve što treba što se tiče bezbednosti, kapaciteta, meni je to sveukupno sasvim dobar rezon.
    Suba će baš da se obraduje, on je jedini bio oduševljen ovim autom - tako da uvek eto imaš kome i da ga prodaš kad ti se smuči

  4. #4
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Po meni odlicna kupovina obzirom na sve vecu decu sa kojom vidim ne retko putujete, a josh ako si ga dobio ispod trzisne cene a poznate servisne istorije, onda tesko da je mogao biti bolji pazar.

    Razlika u odnosu na Swifta za porodicnu upotrebu ce biti ogromna, bezbednost (ne daj boze sudar) - takodje , deci komfor pozadi isto... Vrlo vrlo racionalna kupovina.

    Makar ti kroz testove i novinarske pozive imas mogucnosti da 10-20 puta godisnje provozas neke masine za gusht, tako da je po meni i logicno i fer prema ostatku porodice da se zadovolje racionalni kriterijumi koji su njima bitni - udobniji auto, vise mesta u kabini, veci gepek, bezbedniji auto, deci veci prozori nazad i takodje bitno vise presotalog novca za druge porodicno-kucevne potrebe.

    Kada budzet bude dozvolio zamenu za bolji/zabavniji/skuplji auto, lako cesh prodati Fluencea a mozesh lagano da cekash dok se ne pojavi neka super prilika u narednih par godina.

    Sa srecom da te sluzi!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ajde bre, sta se toliko racionalisete. Covek uzeo zbog razlike u ceni i ja bih. Taj je vadio dusu svakom automobilu.

    Mislim da se on izdivlja na motoru i to mu je izduvni ventil, tako da auto ocigledno nije ni bio toliko bitan sem te cisto pragmaticne primene. S obzirom na kmtrazu mislim da ni plin nece biti racionalna stavka.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čovek makar auto kupio ne ko neki ovde što pikiraju SUVo
    Koliko Zmaj ne tuče kilometre predpostavljam da nema smisla plinirati osim ako ne namerava da sedi u gužvi umesto na skuteru. Što se tog manevra tiče uprkjos tome što su i jedan i drugi Nissan motori imaju nula problema sa TNG-om čak je i 1,6 u startu predviđen da ide i na gas.
    PS: Ne reče godište vozila

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Čestitam.

    Zašto odmah ne prodati po tržišnoj ceni i sa većim budžetom nastaviti potragu?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Iskreno, nisam hteo da budem pasivno agresivan, ali eto tako izašlo

    Ljudi su užasno subjektivni kad su kola u pitanju, tako da je Fluens zbog te loše reputacije bio vrlo vrlo povoljan. Ja gde god da sam čuo priču o Fluensu svi su bili ne valja, mekano, koreja, ovo ono - ništa konkretno. Ono što sam ga ja vozio, auto je bio sasvim korektan za to što jeste.

    Okej, nije ono što sam tražio, ali eto. Zbog cene se tu otvara nekoliko opcija, ali svakako planiram da ga vozim neko vreme da vidimo kako mi odgovara auto koji je manje-više sve što nisam tražio.

    Auto je 2014, prešao 86kkm.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    To sto auto ne ide, ta sitnica ti nikad nije smetala! Vozices ga u zdravlju i veselju kao i "bastarda"!

    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ma znam, al zamorno. A i nisam toliki divljak ko što sam bio. Nema šanse da vozim tako da ostanem bez kočnica na 40km planinskog puta.

    Evo sad sam se opet setio sto sam hteo bar 150 konja turbo benzina. Uzbrdica, ja da bi zadrzao 120 radim 5-4-3 i zavrsavam na 6 soma obrtaja. Buka bre. Zamori se čovek.

    Kaže žena: ajd molim te nemoj brzo ogluvesmo. Tero sam ga 130-140 pa je i to smorinjski.

    Zapravo ja mislmi da meni treba porodicni 130-150ks dizel, a za licne avanture nesto sto puni 8250 ko od sale. Nešto ko sto je vip kupio ženi.

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •