Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: NK TEST: VW Golf 1.0 TFSI

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default NK TEST: VW Golf 1.0 TFSI

    Stigla referentna maÅ¡ina na test. Odvezo sam 10km plus one kilometre Å¡to sam sabio na skoraÅ¡njoj promociji. Stvarno je automobil specifičan, jeste sve novo, al opet sve nekako poznato. Pretpostavljam da je to dobar deo razloga Å¡to ljudi rado kupuju Golfa - nema nikakvih ekstravaganci, a čak i kad je tehnologija moderna ona je tako ukrojena da to opet ima onaj stari Å¡mek. Ne znam kako to rade, ali stvarno mislim da je to nekako univerzalni savet za bilo koga ko oće da kupi kola, a da nema neku posebnu predrasudu prema fauve čoporu.

    1.0 TSI pravi 81kw (110ks u starim merama) i u paketu sa Å¡estobrzinkom je prilično dobar izbor. Vuče sasvim solidno (bilo nas četvorica u kolima, svi preko 180, oko 400 kila žive vage) i nema razloga da se to neÅ¡to tera u obrtaje. Miran i vrlo tih, jedino Å¡to kad pređeÅ¡ 4 soma tu počne malo da zvrnda Å¡to je tipično za trocilindraÅ¡a. Momenta ne fali, vrlo je udoban, gepek je sasvim korektan za one koji ne kupuju gepek koji uz to ima točkove i joÅ¡ poneki aparat tipa volan.

    Ovaj model je neka bolja oprema, ima veći multimedijalni ekran i joÅ¡ neke džidže, nisam siguran Å¡ta je tačno, ali je cena verovatno oko 20-21k, možda neku kintu preko na ime opreme koju nisam provalio.

    Ako bih neÅ¡to izdvojio, to je svakako udobnost. Auto je baÅ¡ na mekanu stranu, dosta je mekÅ¡i od 2.0 TDI R-Line kojeg smo vozili na promociji. Zapravo vrlo je sličan e-Golfu po tom pitanju, Å¡to je za mene samo plus. Oće malo da srlja preko nosa, ali za kupce 1.0 TSI maÅ¡ine to je sasvim okej. Ide par fotki na tviter malo kasnije pa ću da okačim i ovde.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    poskupeli automobili, za bazni motor baš puno...

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Cena po cjenilu za srednji paket je 19k, mada opet stoji koliko ima dodatne opreme u kolima. To će rejser da prostudira poÅ¡to sam mu prosledio vozilo na staranje.

    Fakat je skupo za bazni motor, ali sa druge strane to je motorčina u odnosu na Auris 1.33 ili Astru 1.4 16V. Rekli smo da je skupa rabota postao fauve, al za ove sa manje para uvek ima seat/Å¡koda pa pravi kompromise po želji ili pričaj kako si zeznuo vw jer je Å¡koda i vw isto. Ja kad god sednem u Å*kodu ili Seat, nemam nikakvu dilemu da to nije isto. Sad, da li doplata za to bolje vredi, to je večno pitanje

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    pazi kad bih ja prvi doplatio, Golf je Golf.

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Ako je to onaj isti Å¡to je u Auto Bildeu cena je koliko se sećam 19k, a kreće od 16k.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Kako VW kaže cene kreću od 18200 € a 1,0 tsi ide samo do srednjeg nivoa opreme i 19100 €, plus dodaci ko šta želi.

    Turbirani i30 ili po cenu linča Fiat Tipo... ako zanemarim postojanje VW derivata

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Povoljno za golfa!

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Treba da si poseban tip ljudi da kupiš bazno opremljeni VW. Ja sam vozio jednog i zaključio da nisam taj tip.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Toliko lose?

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •