Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Vesti iz WSBK sezone 2017.

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Stanje Hayden-a jako teško. I dalje je u komi sa višestrukim cerebralnim traumama isuviše slab za bilo kakvu operaciju.

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hayden podlegao povredama
    Slava mu

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    JBG, cijelog života si na ivici na 300+ a onda pogineš na 30 :-(
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  4. #14
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    R.I.P...ginu na biciklima, skijama, putnickim autima....a +300..nista
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  5. #15
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Pošto se Dragan Torbica sprema za Lički višeboj, onda da ja prozborim koju - LM, Ducati predstavio svoj posljednji dvocilindraš, 1299 Panigale R Final Edition. Ovo posljednji se može dvojako shvatiti - najnoviji i doslovno posljednji sbk dvociliondraš. Mašina je preuzeta iz superleggere a ostatak iz panigale i panigale r (vješanje, auspuh...). Ovime se završava jedna epoha, epoha najuspješnije linije u WSBK. Što se tiče "putnih" motora, oni ostaju na dva cilindra, tu nema što da se mijenja dok sportska linija prelazi na 4. Da li je Audi to pokrenuo, ne znam, vjerovatno da su troškovi dosta porasli a i, generalno, sbk se sveo na ducati vs kawasaki tako da ne vidim neku preveliku korist osim marketinga. Ono što donosi profit su 1200 putne mašine, gs i ktm adventure i tu multistrada pokušava da se uključi. Vjerovatno bi se oni (ducati) vrlo rado prešaltali samo na ovaj (multistrada) i ostale "civilne" motore ali ipak su ime izgradili na trkama pa ne mogu tek tako da izađu.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Izvini, Lička olimpijada se to zove i bila je pre mesec i po
    Pričali smo o tome na TVu više puta Nino zagovara da su mogli spustiti snagu i promeniti još nešto kako bi uspeli da zadovolje Euro4 normu ja mislim da nije tako lako jer bi ona bio problem konkurentnosti u WSBK sa inferiornim delovima jer se Ducati i ovako nateže u WSBK jer u skupe specijale stavlja egzotične materijale kak obi imali oravdanje da se koriste u WSBK. Glavni problem je što homologovana mašina mora poštovati Euro4 a Panigale to ni sada ne ispunjava i ako bi želeli da zadrže konkurentnost morali bi pošteno da oslabe prodajni model što bi ona uzrokovalo kolaps na testovima, pa ti onda objasni kupcima.
    Prevelik razlog za potresanje ne vidim, osim što zvuk neće biti isti ali opet se ne sećam da se iko žalio na zvuk sedici-ja, mislim istrpeli ste mokro kvačilo sad možete sve

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Ja mislio da je višeboj: [Only registered and activated users can see links. ]
    jbg. pa komer bi bilo u interesu da smanjuju snagu. Nijesam ja za to da ostane sve kako je bilo. Neminovno je da stvari idu, i to brzo. Da smo se držali tradicije slijepo, vjerovatno bi se i dalje vozile doboš kočnice i karburatori. Mislim, svi se mijenjaju (osim Honda jbt.), Ducati napravio V4, bmw ima lanac na motor, (skoro) svi luksuzni autoproizvođači imaju SUV i dizel u ponudi (čak sam pročitao da i Ferrari sprema suv), tako da je profit taj koji diktira. Kao što si i rekao, nije Ducatiju nemoguće mehanički da to implementira, samo je (skoro) nemoguće da to bude rentabilno. Na kraju, kad smo progutali 999 poslije 916 onda sve može ;-). Ajde skoro sve. Nadam se da neće napraviti skuter.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jeste ali je preraslo u međunarodno takmičenje pa je red da se i po imenu pozna!


    Nije tu do profita jednostavno L2 nemož da ispoštuje Euro4 normu i da bude konkurentna litarska mašina. Na kraju krajeva žabari nisu nikad davali mašinu ispod cene.
    Jaooo ne spominji VW-u dizela, to što ih ne ugrađuju je garant razlog što Ducati nije našao novog vlasnika

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Greju mu se tabani

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ernesto Marinelli, šef WSBK programa, na kraju godine napušta Ducati. Kao glavni inženjer ima nekoliko šampionskih titula sa raznoraznim vozačima (Bayliss, Checa, Fogarty, Hodgson) što će reći ima ogromno iskustvo sa cevastim ramovima a KTM u GP-ju koristi baš njih... ne kažem da je išta potvrđeno samo nagađam gde bi mogao nastaviti karijeru.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •