Results 1 to 9 of 9

Thread: Magle stakla kad ne radi klima

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default Magle stakla kad ne radi klima

    Nema, ako oces da vozis ovako visoko vozilo moras da imas garazu Kako bih ja tek skakutao okolo u pokusaju da skinem sneg sa krova.

    Pitam za odledjivanje i ventilaciju, jer ja uglavnom muku mucim sa stvaranjem leda na visim delovima soferke. Moram kod kracih relacija da popalim grejace, usmerim vazduh na soferku, mada ne koristim AC. Moguce da bi mi on resio problem. Ne znam zasto imam averziju da ga koristim zimi.

    Led se brzo stvara i na metlicama mestimicno, pa opet nastaje problem sa uklanjanjem snega. Kad se dobro sve ugreje ok je, ali krace relacije nakon hladjenja su problem.

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Sneg na ovim niskim temp. baš pravi problem brisačima, zadržava se u početnoj poziciji i ledi se i na njima. Sledeći auto će morati da ima grejače metlica.

    AC pomaže sa unutrašnjom vlagom, ja ne gasim klimu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja ako upalim klimu, onda nema gasenja. Cim ugasim, odmah zamagli najstrasnije. Ako je konstantno upaljena nema problema.

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Kakav je filter?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Isključi i recirkulaciju vazduha kada isključiš klimu, i da je začepljen odvod kondenzata, zaleđen je 100%, ne bi smelo da tako naglo magli kada se isključi klima.

    EDIT:
    Grejane metlice brisača su kako mi se čini nemoguća opcija, guma kao i plastika su dobri izolatori pa bi svako grejanje topilo sneg sa metalnog dela i curelo bi na plastiku/gumu gde bi se ledilo i stvaralo još veće probleme. Verujem da neko daje kao opciju ali verovatno u zemljama polarnog kruga. Kod nekih kola je tako odrađeno (dal namerno dal slučajno) da se topliji vazduh od motora pri kretanju pomera haubom do donjeg dela šoferke, gde su brisači što ih drži otkravljenima.

    Sa mržnjenjem vode na brisačima nikad nisam imao problema, gumu ovlaš pređem glicerinom ili sikonskim mlekom a i podmažem tamo gde se drži guemna metlica a i zglobove na samoj metlici. Veći probem mi je mržnjenje sredstva za pranje u samoj brizgaljki ili u cevčicama. Kupio NIS-ovo i radi dobro na tu oko -10 ali predhodnih dana noću kad je bilo i ispod -15 brizgaljke ne daju znake života ali u posudi nije gromada leda.
    Last edited by bruyoni; 12th January 2017 at 13:17.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Odlično iskustvo sa 100% NIS, isprazniš bocu sa letnjim pa sipaš zimski.

    Ne greju se metlice direktno, nego šoferka ima grejače u donjem delu, kod brisača u početnom položaju. Tako se lakše odlede ujutro npr, a verujem i da tope sneg i led koji se pravi na samim metlicama u uslovima kakvi su bili (veliki minus, mećava).

    Ovako nekako:
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Naravno. Isisao letnju, ubacio 4 litra NIS zimske, produvao kroz dizne i lepo je radila do onih minus bogtemazo. Sada radi super, plus žene kažu da ima lep miris... što je uvek plus.
    Napominjem, nije smrzla u boci ali je verovatno smrzla u crevima ili samim diznama.

    Što se tih grejača tiče mislim da postoji varijanta da se kupe posebno i zalepe sa unutrašnje strane šoferke ali mislim da će učinkovitost zavisiti od debljne stakla. Serijski verovatno dođu odmah ispod prvog sloja.
    Viđao sam to kod Rusa e sad možda ima i preko alija da se nabavi ako prave kinezi, za retrovizore sigurno prave grejače i nisu skupi 2-3 USD

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    VW's Climate Windscreen Defrosts Without Any Wires
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nije epohalno pozajmili iz avio industrije, tako se decenijama greju prozori zlato il srebro izmedju slojeva.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •