Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Thread: 2017 MotoGP vesti i dešavanja

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Rosi jedva u Q2. Lorenzo ni to, 12. pozicija. Iannone, Zarco ,Redding, Folger... ovi se odnekuda pojavili! KTM u suštini oppunjava grid ove sezone ali OK treba da se uče mada bih rekao da bi im bolje bilo da su uzeli nekog ko bolje može da odradi razvoj

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ne stižem da pogledam sutra moram napraviti vremena makar da navatam GP.

    Zanimljivost je da je Michelin poneo gume za kišu! Kažu da će u slučaju kiše reći vozačima da je bezbedno jer su se Capirossi i Unici pre neki mesec provozali na nakvašenoj pisti. VOzači naravno nisu ni mlao srećni zbog toga i planiraju bojkot ako se takvo nešto desi.

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Subotnja dešavanja otkazana zbog kiše. Pljusak je bio ranije ali je problem što je na pisti ostalo dosta bara jer nikad nije ni dizajnirana sa drenažom vode. Startne pozicije će biti određene na osnovu kombinovanih vremena sa tri predhodna treninga. To znači da je Vinales došao do prve pol pozicije u GP klasi dok su Rosi i Lorenzo szajedno u četvrtom startnom redu. Za sutra se prognozira vreme slično današnjem ali bez kiše

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Neverovatno... počeli su da naplaćuju live timing

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Baš dobra trka! Ko nije pogledao neka nađe negde. Žao mi Zarka da nije bračio verujem da bi mogao do podijuma. Rosi odličan sa 10. došao do podijuma ali je mlađani mu timski kolega bio bolji Yama je očigledno našla adekvatan omladinski odgovor na Markeza. Lorenzo... završio je eto smao ću to reći, verujem da je na loš plasman uticaja imala i kiša koja je krenula da pada pred početak trke što je rezultovalo odgađanjem starta i time da kontroal trke otera šefove timova u garažu da se baš pred kamerama ne svađaju sa Kapriosijem. Honde su kanda nakon prvih treninga za ovu trku spustile očekivanja pa verujem da 4. i 5. pozicija nisu razočaravajuće.

    U svakom slučaju pohvalno i izgleda da će trke biti uzbudljive! Definitivno je da su obe Yamahe u trci, Iannone na Suzukiju nastavlja dobre vožnje sa Ducatija sad samo da ne pada previše, Honde će verujem raditi na poboljšanju, a bilo bi baš lepo da se Zarco nakon ovonedeljnog pada ne uplaši i da se on umeša u borbu

    1 . Maverick VIÑALES - Movistar Yamaha MotoGP
    2 . Andrea DOVIZIOSO - Ducati Team + 0.461
    3 . Valentino ROSSI - Movistar Yamaha MotoGP + 1.928
    4 . Marc MARQUEZ - Repsol Honda Team + 6.745
    5 . Dani PEDROSA - Repsol Honda Team + 7.128
    6 . Aleix ESPARGARO - Aprilia Racing Team Gresini + 7.661
    7 . Scott REDDING - OCTO Pramac Racing + 9.782
    8 . Jack MILLER - EG 0,0 Marc VDS + 14.486
    9 . Alex RINS - Team SUZUKI ECSTAR + 14.788
    10 . Jonas FOLGER - Monster Yamaha Tech 3 + 15.069
    11 . Jorge LORENZO - Ducati Team + 20.516
    12 . Loris BAZ - Reale Avintia Racing + 21.255
    13 . Hector BARBERA - Reale Avintia Racing + 28.828
    14 . Karel ABRAHAM - Pull&Bear Aspar Team + 29.123
    15 . Tito RABAT - EG 0,0 Marc VDS + 29.470
    16 . Pol ESPARGARO - Red Bull KTM Factory Racing + 33.601
    17 . Bradley SMITH - Red Bull KTM Factory Racing + 39.704
    18 . Sam LOWES - Aprilia Racing Team Gresini + 47.131

    Nisu završili

    Danilo PETRUCCI - OCTO Pramac Racing
    Andrea IANNONE - Team SUZUKI ECSTAR
    Alvaro BAUTISTA - Pull&Bear Aspar Team
    Johann ZARCO - Monster Yamaha Tech 3
    Cal CRUTCHLOW - LCR Honda

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Odrađen test na Katalunji gde su učestvovali vozači Honde, Dukatija i Aprilie. Vremena su bila u drugom planu pošto su se čekale reakcije na novi, F1, izgled piste. Gde krivina 10 zalama pod većim uglom, oštrija je, i koristi se šikana koja razbija predposlednju krivinu. Pljuvačina je bila univerzalna tako da su PR mešetari imali mnogo posla kako bi upristojili ono što su vozači rekli, svi osim onog iz Avintie koji je upotrebio zvezdice
    “It [the new chicane] is just f**king s**t. I understand it's better like this for safety than it was before but, yeah, the layout is s**t.”

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Rosi pao na motokrosu, povredio grudni kos i abdomen. Kažu u zvaničnom saopštenju da su povrede "mild".
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Potvrđeno da će od 2019. Triumph biti proizvođač agregatra u moto2 klasi. U pitanju će biti trocilindarske mašine zapremine 765 ccm

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Živ je Kejsi, umro nije...

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jooj nemoj i ti ko dvojac sa SK!
    "Do sada je na Dukatiju pobeđivao Stonera a sad i Dovi" blago su me iziritirali. Zaboravili Kapirosija i Bejlisa..

    Odlična trka! Ducati raketa plus im prenji kraj igra ko blesav na brdašću na kraju pravca kad je Doviju zaigrala mašina u 6-7 krugu skočih sa kreveta
    Inače mi neobično drago što sam gledao trku u prenosu. Nisam planirao ali mi došao burazer na ručak pa smo gledali GP da me ne smara što je juče Real pobedio Juve. Prva trojka je izvozala vrhunski, Dovi se profesorski usred trke prilagođava protivniku i po potrebi menja brzu putanja kroz krivinu ko Stoner nekad. Petrucci fantastično odradio posao cenim da ga je pre atmosfera donela do podijuma nego vozačko umeće ali šta je tu je
    Rosi je skuvao gume ma šta svi pričali "povreda na krosu" videlo se u prvom delu trke da žestoko forsira u krivinama a prednji je sredio na San Donatu gde je kočio ubedljivo poslednji i to je uzelo danak u drugom delu videlo se da prednji kraj ne može ispratiti ono što Rosi zahteva. Lorenzo u prvoj četvrtini odličan ali mislim da mu fali mentalne sange da forsira mašinu kada se potroše gume, ali je pohvalno da je za razliku od Rosijevog pokušaja prilagodio stil vožnje. Honde debelo zakazale! Šta se na kraju desilo da je Pedrosa napičkavao Kračloua?

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Nije ga napičkavao nego se izvinjavao, proklizao mu motor i pokupio crnog Kala, kao prošle godine Dovija. Heh, kao da ja ne znam da su Loris i Troj (čekaj da se ustanem kad ga pominjem ;-)) pobjeđivali. Da nije bilo nestretnog Setea, Loris bi 2006 bio šampion. A konto rosija, to se njegovi navijači sad izvlače. Iduće sedmice - izvještaj sa lica mjesta, uživo :-D

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •