Results 1 to 5 of 5

Thread: 2018 Dakar

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default 2018 Dakar

    Počeo Dakar pre neki dan. Slabo sam gledao, ali vidim da svake godine sve jači vozači odlučuju da voze Afrika Eko reli nego južnoafrički Dakar.

    Pežoi drže prve tri pozicije, mini sa debitantskim bagijem i hirvonenom na četvrtoj. Kod moto ekipe u generali dve Jamahe ispred KTM, kod kamiona Kamaz ispred Iveka i Tatre.

    Kod motora su još uvek zgusnuti pa će to verovatno da se menja relativno lako. Kod automobila Pežoi već imaju pola sata, koliko ima i Kamaz ispred drugog Viljagre.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ovogodišnji Dakar baš skida skalpove. Nani Roma, Loeb, Peterhansel, Despres, Sunderlend, Bort sumnja da mu je nešto puklo u kolenu prilikom pada...

    Takođe Pežo se nakon ovog Dakara povlači, za sada, pošto nisu zadovoljni pravilima predloženim za 2019. koja zahtevaju da vrhunski timovi moraju koristiti 4x4 pogon i turbo benzince, po meni dibidus bez veze pravilo.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    To nisam čuo, ali mi je cela priča besmislena da forsiraju fabrike u bilo šta, a posebno u neku konkretnu tehnologiju. To dal će da fabrike voze dizel bagije ne utiče uopšte na bilo koga drugog. Konačno, ako im je stalo da fabrike teraju benzin, samo lepo nek kažu može 4l biturbo benzin pa izvolte.

    Mnogo zeznuto ove godine, evo danas de Vilijers u problemima.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Van beveren pao, polomio ključnu i karlicu, povredio kičmu. Vokner bez navigacionih grešaka na etapi i sad je vodeći.

    Peterhansel pobeda na etapi, u poteri za Saincom koji ima 50 minuta prednosti. Al Atija izgubio pola sata zbog polomljenog vešanja.

    ž

    Bio pre neki dan sjajan tvit, kad je Peterhansel oštetio automobil pa u vođstvo izbio sainc.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 17th January 2018 at 10:37.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ju ju al se izlomi Van Beveren! Dobro je ostao živ!

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •