Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19

Thread: NK TEST: Renault Talisman dCi 160 EDC Initale Paris

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Superb nije džabe kao što je bio. Drugo, oprema kod Škode je prilično tanka. Mrzime da kopam po katalogu, ali mi se čini da oni nemaju ful led svetla u ponudi. Nije da je to sad neki razlog, ali kad pogledaš da ti auto košta isto ili manje od Škode, da ima isto ili malo bolju opremu, da je jeftiniji za registraciju... Nisam siguran da će finansijski direktori u firmama koje stvarno gledaju cenu koštanja olako da propuste Reno ponudu.

    Da će biti teško da otmu Škodi parče kolača, biće. Ali posle ove vožnje mislim da imaju bolje šanse za to nego većina drugih igrača na našem tržištu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Čisto radi informacije, najjeftiniji Superb 2.0 TDI je 21k
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #13
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    cisto radi informacije, razne akcije su uvek na akciji tako da te akcije zavise od momenta akcije pa mi nisu maksimalno relevantne
    kod nekih drugih dilera je skuplje mada i oni imaju akciju.. skodaauto nema neku akciju pa su cene pomenute I tako.. nije ni bitno. sta kazu za te akcije "kupite sad superba, jos malo pa nestalo, vise se to nece praviti, ne porcujemo, kraj, ko sad ne kupi zazalice....". neka bude i 21k, dakle 2.0tdi 150ks sa rucnim menjacem i osnovim paketom opreme, opet bi uzeo renault kao sluzbena opcija, jer tada ne bi morao da razmisljam o odrzavanju, koliko ce to posle da se proda i tako to...

    pardoniram, jer su meni to sa akcijama teska marketing dijareja. ako prodvac kaze nesto kosta 50 i posle odredjenog vremena kaze "ako kupite tokom ove nedelje to kosta 30", onda kupac zna da to moze da kosta i 30 pa pametan nikad nece biti spreman da opet plati 50 kada se zavrsi akcija. tako da je akcija u stvari spustanje cene samo im valjda sluzi da izbegnu da se to zove spustanje...
    Last edited by LordRaceR; 22nd October 2016 at 22:43.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Kako mi centralna konzola izgleda... neadekvatno. Ili makar kao sklop kome se uopšte nije pridavalo značaja. Mnogo kvari utisak u unutrašnjosti

    Superb je postao službeno vozilo onih što žive na račun države iz prostog razloga što su videli da ga je državni vrh kupio kao vozilo za one niže u hijerarhiji, za više pozicije tu je Audi. Ostatak je išao logikom resavske škole pošto se u vozila razume ko Marica u kriv... A iskreno nije da ne nudi mnogo za te pare pa je dobar budžetski izbor. Ova nova je čak i u odnosu na staru sterilnija ali pošto se mušterije ič ne razumeju u vožnju OK im je.

    Ako bih izdvajao svoje pare za ovaj segment pre bih gledao 6 ili mondeo, kad Kiva neće da skine malo opreme iz Optime i da je pojeftini

    PS: Latitude se više ne pravi?
    Last edited by bruyoni; 23rd October 2016 at 16:06.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    9, ne pravi se. talisman to nasledjuje... valjda.
    ta nova centralna konzola je meni ok, ali je za talisman, kao sto vec rekoh, mogla malo jaca IT oprema... jos neci ekran i jaci CPU, da to malo grafike se normalnom brzinom obradjuje
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Latitude je prilično loše prošao a i REno je odlučio da više ne koristi Samsung platforme, jednostavno su nepodesne za EU tržišta. Pretpostavljam da će to i dalje da se pravi za razna tržišta gde raja voli da tera Epike, Latitjude i slične krševe od pet metara. Talisman je zamena za Lagunu/Latitjud, mada je po dimenzijama praktično Latitjud jerbo je Laguna bila ona stara D platforma koja je dosta kraća od ovih novih mašina, nešto nalik onome što je vipov Akord. Fluens je takođe umreo, menja ga Megane u limuzinskoj izvedbi (dal beše Grand Sport ili tako nešto) koji će da se ponaša identično (ili vrlo blisko) hečbek/karavan karoseriji.

    Zanimljivo, meni je od kako sam prvi put video ovaj novi enterijer na Megane promociji pa na ovamo, konzola sve manje problematična. I dalje mi smeta što nema više komandi za klimu u vidu tastera, ali se pokazalo da u praksi mi nije to toliko bitno. Ovo što kaže Rejser ima smisla, to ih ne bi koštalo mnogo da zabodu čak i iste dimenzije ekrana samo da bude bolja rezolucija i jači HW, ali opet meni odziv celog sistema nije problem. Dal sam ja po tom pitanju tolerantan više nego što treba ili jednostavno malo čačkam kad jednom podesim...ne znam. Al bi verovatno bilo povoljno da zbog toga što Talisman predstavlja perjanicu ponude da bar imaš neki rlink 2+ za talisman pa da ovaj rlink2 bude u standardu u nekoj još nižoj opremi.

    Mi sad možemo da pričamo o Superbu ovako ili onako, ali je to defakto standard u D segmentu. Doduše, u poslednje vreme sam primetio malo više aktuelnih Pasata na ulici.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Šteta mnogo lepo unutra izgleda.
    Ne mislim na konfiguraciju i jurenje FPSa u toku vožnje nego jednostavno izgleda kao da sam je ja pravio tj neki mašinac.
    Sestro! Lim 2 mm. Ne može?! Što? Težina i cena ppfff! Daj pleksiglas, ubodnu, burgije i čeono svrdlo. bzzzz, bzzzzzzzz, brrrrrrrr... škljoc, škljoc, škljoc. Evo konzole. Sve radi, sve se vidi sad se jebte idem da radim ozbiljne stvari!
    Pa moglo je malo da se nakrivi, ka vozaču, neka rozeta oko ekrana da se uklopi sa ventilacijom, pa neki profilisani tasteri pored... mislim da bi manje koštalo od tog uspravnog ekrana. A i izgleda kao da su planirali još veći ekran, kao u Tesli, a onda su pred samo predstavljanje shvatili da programerima nisu rekli da će se sve kontrolisati milovanjem. Jeste i ostali u porodici imaju istu papzijaniju od konzole ali po meni to baš nije lepo rešeno.

    PS: Primetih u poslednjih nekoliko dana u NS nekoliko Latitudea, čak i karavanskoj izvedbi.
    Last edited by bruyoni; 23rd October 2016 at 18:19.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Ajde neke fotografije dajte, cela tema ima jednu samo...

    Sent from my LG-H440n using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Kod mene u komšiluku neko sa bosanskim tablama vozi Talisman i to je jedini Talisman koji viđam na ulicama, a da nije iz dilerske mreže.

    [Only registered and activated users can see links. ] galerija za prvu pomoć, dok ne objavim tekst. Danas kolega posredno demantovo jednu od mojih zamerki na automobil pošto su ga presretači uredno izmerili na 145 i napisali mu kaznu uz savet da do 140 ne diraju. Tako kad pogledaš, tempomat na Talismanu je pogođen u sred mete.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •