Page 21 of 40 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 201 to 210 of 391

Thread: 1996 Honda Civic Ek3 B16

  1. #201
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Meni na 15k dizelaš ne potroši dovoljno da bih dolivao. 192k km trenutno
    Bas si nasao sa cim ces da poredis. Za jos 70k km moze svasta da se desi.

  2. #202
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Meni nije jasno što bi neko uopšte kupio auto sa zilinom km (260k km, da znamo šta dođe zilion) koji je spuštan i munjen i koji očiglendo ima problem sa agregatom i onda konstantno pričao da će da pravi od babe devojku. I od svega si odradio šta? Promenio ulje i filtere.
    Dok si imao akorda akcija sa šljivikom je bila zanimljiva, sad kad je akord našao novi dom a ti gledaš natrulelu kupru je urnebesno. Gledaj ti to kao etiketu ili šta već
    Ako kupiš onu žutu švajcarsku kupru, ili nešto sličnog stanja uz zadržavnje šljivia... da. Verovatno ću ko pakerica da nalepim lude ektikete.
    Ko što rekoh meni ni tamo ni vamo, slobodno nastavi sa avanturom, vremena su teška narodu treba razonode.

    He who loses control, loses.

  3. #203
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Super, bitno je da se svi dobro zabavljamo. Ti ne razumes, a ja zaista ne osecam potrebu da objasnjavam ponovo.

  4. #204
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nemoj da objasnjavas, ubija trenutak. [emoji2]

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  5. #205
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Evo Bruja me ubrzao. Dogovoren swap, b16, ecu, poluosovine, menjac. Treba zameniti sinhron trece. Mozda stignem do drugog navaka da nadjem i adekvatnije kocnice

  6. #206
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Krenuh tim neracionalnim putem, nadam se da ce se bar kroz neki vozacki uzitak vratiti, posto novac necu izvuci ni pod razno sem mozda od neke lozane poput mene.

    Blok motora je b16a1 iz crx sa glavom, usisom i kompom od b16a2. Komp je p28 obd1, u prevodu moze da se remapira. Uz njega idu menjac i poluosovine. Klima ostaje iz mog auta, nasli smo originalan nosac koji ide i na B seriju. Step motor/iacv sam morao da nadjem sa drugog B motora, posto nije bio ispravan. Motor ne trosi ulje po recima prodavca, koga poznajem, tako da tu ne bi trebalo da bude problema. Zamenjen je i sinhron trece brzine, ostalo bi trebalo da je ok.

    Za pocetak idemo da vidimo sta ce da cikne jos, pa ako bude ok, idu prvo limarski radovi i kocnice.

    Kad se malo uvozam postoji konkretna opcija za povecanje snage. Konkretno, ista kombinacija ima u Smederevu izmerenih NA 219 ks, a cifra do tamo je (ne)razumna.

  7. #207
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Stigao autic. Ima ultra kratak menjac u prve dve brzine, olaksavan je i zamajac. To je super stvar, ali je problem sto p28 ecu koji je u autu ima blokadu na 7k, pa cim zurka pocne moras da saltas. Videcu da sto pre pomerim bar blokadu. Zvuk je zanimljiv, ne dere se jer je sve skoro fabricki, ali ima onu lepu, duboku notu dosta mocnijeg motora.

    Slede limarski radovi, plus sta ne bude valjalo.

  8. #208
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Imao sam pravi rolerkoster, doduse jos traje. Nadam se da cu uskoro imati neki kostur za pricu, posto sam doziveo stvari koje nemos' vidis ni u onoj zajebanciji prvi servis.

  9. #209
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čekamo sa nestrpljenjem

    He who loses control, loses.

  10. #210
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sunce ti kalajisano, ako je vip kome je hobi druženje sa prodavcima i majstroima pregoreo, onda je kritično.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •