Page 16 of 40 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 151 to 160 of 391

Thread: 1996 Honda Civic Ek3 B16

  1. #151
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Imam obavezu samo da stavim plisanog zeku unutra i trepuske na farove

    Idem kod mog servisera u cetvrtak, ali njemu ako dam da mi otvori motor nece biti gotov do sledeceg proleca. On ima integrin motor koji nikako da ubaci u svoj civic vec dve godine.

    Ne mogu na HCS ni sa kim da prodiskutujem na ovu temu, jer ekipa prica samo kad na sto stavis bar 1500 eur

  2. #152
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A i u pravu su. Pola će od toga da ode na delove pola za ruke jer će sve da ti radi drugi. Ipak prepravljaš motor, i to poluozbiljno, ali i polukošta.
    Ja bih stavio turbinu, neku malo manju da se lakše vrti, da dobiješ momenta niže zbog dugog menjača, malo veće dizne i ako treba bolju pumpu i terao to dok ne dovršim motor. I sam kažeš da motoru treba osvežavanje.
    Tu vidiš kako sve to izgleda dal hoćeš obrtaje dal ti se sviđa što ima momenta i bez vtec-a i kad igri dođe kraj prodaš turbo a motor il osvežiš il menjaš za 1,6 ili koji već

    He who loses control, loses.

  3. #153
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ma ne znam, nikako mi turbo nije po volji. Budzenje interkulera, turbine, creva, plus sve to da bude jeftino i stalno trazi neko podesavanje.

    Old school hondin motor ne moze da se nadje i skupi su, daj bar da napravim nesto slicno. Ako ne mogu da nadjem negde jeftino polumotor, ima da se kupi tih aftermarket bregastih tipa skunk i slicno.

    Osvezenje ide sigurno I brzo, jer srce litar na 1k km, plus je kvacilo pri kraju. To bih zavrsio pa radio na glavi posle, usisu, diznama, izduvu kako vec budem nabavljao delove.

    Polumotor ostavim da se radi, cak ima da se nadje ovih mojih d15z6 za male pare.

  4. #154
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Izgleda da cemo ipak pakujemo b16. Milos vadi b16 ubacuje integrin. Posto treba svakako da se i on radi otvara se dosta mogucnosti, ipak je za b seriju ponuda nemerljivo bolja.

  5. #155
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Juce produzena registracija, samo jos saobracajnu zena da uzme. Problem su bile folije, ali nekako sam se snasao. Sad, do sledece il da atestiram il skidam.

  6. #156
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Presli nesto vise od 2k od kupovine. Po nekoj mojoj racunici trosio je 750 gr ulja na 1000 km. Preko 6k obrtaja bas siba, pravim dimnu zavesu. Steta, inace bih mu samo ubacio kraci menjac i bio bi odlicna igracka. Trosi 10 lit po gradu.

    Zasad i dalje cekam b16 na kome ce takodje biti posla, ali bi u startu mogao da imam preko 160 ks, tj da ne diram glavu.

    Ovako radi lepo, svaki dan se pali, nikakvih problema. Jedini koji me najvise muci, je sto nema katalizator i kada se zagreje smrdi ubija. Ne iskljucujem recirkulaciju u gradu.

    Zena vozi, forsiram je, iako se povremeno opasno posvadjamo. Juce je meni odlepila, udarila neki superb i izasla iz auta nasred autokomande, jer sam joj zvocao. Srecom baja nije ni osetio da ga je komarac bocnuo.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #157
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mašala, poštuješ Audi norme trošenja ulja.

    He who loses control, loses.

  8. #158
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Jedan, bar meni, interesantan detalj. U povratku iz Mecavnika na usponu od Kremne usporimo zbog dece koja spavaju. Deo ekipe zna da nije bas naivan uspon. Ubacim u 3 koja ide do 160 i na tacno 2k obrtaja i 50 kmh vozim do vrha. Lampica eco ukljucena, pedala gasa na vrhu, auto ide na jako siromasnu smesu, bez detoniranja, niti motor pokazuje znakove mucenja, ubrzava razumno na pritisak gasa.

    Auto ima 16 ventila, ali u ovim uslovima, kad je eco rezim aktivan, rade 3 po cilindru.
    Last edited by VIP; 24th March 2017 at 18:41.

  9. #159
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Deder mi objasni kako auto bez kontrole rada bregaste može da smanji broj aktivnih ventila.

    He who loses control, loses.

  10. #160
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ovde obradjuju te sohc vtec e motore ali na primeru japanskog 3 faznog 1.5. Evropski valjda ima samo 2.

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •