Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: NK TEST: Renault Clio GT Line TCe 90

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Renault Clio GT Line TCe 90

    Ja prvo mislio da je u pitanju GT varijanta sa TCe 120, al kad sedoh u kola vidim petostepeni manuelni. Ups! Odmah na parkingu tandrkavi zvuk trocilindra se prolomio kabinom, tako da sam ukapirao da je ovo već viđeno, samo eto u GT Line opremi. Felne su jako lepe, ala RS kao i "malteško" plava boja koja u paketu sa zadnjim "difuzorom" daje sportski šmek. Tu se sportske želje završavaju i počinje standardna Clio* priča koju smo pričali već nekoliko puta - što kad sam ga prvi put vozio u [Only registered and activated users can see links. ], što kad je vožen [Only registered and activated users can see links. ], što kad je Marko terao dCi u dva navrata - jednom kao [Only registered and activated users can see links. ], jednom [Only registered and activated users can see links. ].

    Prošlo je dosta od kako je Clio 4 na tržištu, za sledeću godinu spremaju restilizaciju. Nije da je nešto sad mator enterijer, to i dalje izgleda sasvim korektno i bez znakova starenja. Okej medianav sistem sada nije tako spektakularan momenat enterijera kao što je bio samo zato što sad svi guraju ekrane na centralnu konzolu, ali mislim da im je vreme da malo modernizuju cajgere ala Megan.

    *Clio je automobil B segmenta.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    B segment...nemoj da pričaš, po kom osnovu...

    šalu na stranu, Clio je toliko prodavan kod nas da više uopšte nije neka vau pojava na ulici, ali sa ovom opremom i u ovoj boji, bogme jeste.

    koliko vidim unutra je sve isto, nema nekih dodataka ukrasnih kao na Technofeel-u ili na onom prvom koji smo vozili??!!

    U tom slučaju GT donosi samo stajling spoljašnosti? A vešanje, mislim sa tim motorom nisu ni morali da u GT Line paketu "utvrdnjavaju" vešanje
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jeste, GT Line je samo estetski paket. Kod Megana stižu valjda drugi amortizeri ili su opruge, mada moram da proverim totalno sam prezupčio. Eto već dva meseca pričam svuda kako Avensis 2.0D na akciji ide za 20 soma, pa se ispostavilo da je to 20 soma ali bez PDV... Reno trenutno ima akciju na GT Line paket opreme za Clio, tako da umesto 700 sad košta 300. Koliko sam shvatio, isti popust važi i za GT Line plus paket koji košta 990E, a sad je isto 300E (isto što i gt line samo što umesto 16 stižu 17"). Ova nabudžena plava boja je takođe na tom popustu pa umesto 600 košta 300. Dakle, za 600E preko 11950 (Clio TCe 90 Expression) dobiješ 17", plavkastu boju i gomila nove plastike za ukupno 12550E. Po meni, super je to cena ako se nišani mali auto koji je lep. Jaris nema tu šta da traži, Mazda2 možda može nešto da ponudi, ali za te pare...teško, Korsa je preskupa za to što nudi (ovaj auto izgleda bolje unutra i spolja nego ona Korsa od 17 soma koja je bila na testu), VW Polo možda može da se primakne ali po opremi ne može da parira nikako. GT Line paket opreme čini Clio mnogo atraktivnijim, čak se sinoć neki majstor u Astri G turbo primio da potežemo. Verovatno je mislio da je RS.

    Kao i Captur, Clio ima agresivan TC koji ne može da se isključi tako da povuci, potegni - nemoš iščupati repu. Bar sam tako mislio, a danas pogledam u katalog i ima šta da vidim - po papirima 12,2" izmereno 12,5". Molim lepo.

    Vozio sam ovaj motor i na promociji i u karavanu, a i u Tvingu. Zanimljivo, sad mi se čini prilično živahnim za to što jeste. Mislim da je razlog petobrzinka, prosto mi neobično da vozim nov auto sa tako malo brzina. Često mi se desi da ubacim u petu, a ovaj mi javi "majstore šaltaj naniže, nemere na 1000 obrtaja da se vozi". Eto šta ti napravi česta vožnja Mazdi koje na soma obrtaja vuku ko da imaju kompresor Takođe, međuubrzanja su jako fina, a rekao bih da je prilično štedljiv na 120-130 (pokazivao je 6) mada je to kratka tura pa možda nije tačno. Fakat, meni nije baš idealan motor, ali je mnogo bolji izbor od 1.2 atmosfere koju Reno nudi kao alternativu.

    Na autu su opet EcoContact5 koje su se na Meganu proslavile kao jako loše gume. Valjda je auto malo lakši, pa bolje koči, ali u kombinaciji sa relativno udobnim ogibljenjem (opet ga se ne sećam da je bio udoban??) nevoljno menja pravac i oseća se da gume baš nisu zadovoljne kad ga sinoć provukoh kroz specijal.

    Valjda je prošlo dosta vremena od kako sam ga vozio, čini mi se dosta agilniji, udobniji, a i po pitanju prostora nije loš uopšte. Znam da kad sam seo u onaj Tehnofil da sam pomislio al je ovo skučeno, a sad se čini baš okej. Možda je tad bila zima pa kad sam u perjanoj jakni zauzimam više prostora U svakom slučaju, moram da pročitam prethodne tekstove, baš dosta stvari me je prijatno iznenadilo, očekivao sam lošije!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    moram da priznam da mi se dopada ta varijanta nudjenja nekok fancy paketa za male pare...isto kao i Takumi Mazda, tako i ovaj GT Line, za "malu" količinu novca dobija se vrlo lep paket i da biram automobil koji tako nešto nudi definitivno bih uzeo tako nešto! mazda 2 takođe nudi Takumi paket, ali nije toliko napadan kao ovaj GT Line, a kao što si i rekao mnogo je t onovaca kada se uporedi sa Cliom...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    lep automobil u ovom paketu. ide isto savim lepo, za tu karoseriju, dovoljno.
    e sad, druga strana medalje je malo slabija... zvuk je bas ocaj, menjac isto nesto zavija, plastikice zveckaju, dejsija enterijer elementi i tako dalje...
    ok, utisak je posle jednog kruga po gradu ali ne verujem da bi se tu nesto promenilo na "duze staze"
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Aha! Našao sam zašto sam kod prošlog Clia na testu mislio da je mnogo mali auto - sedeo sam kao suvozač. Suvozač ne može da podesi visinu sedenja i kad sednem na to sedište, kao što sam onomad seo u Clio Technofil, krov mi je tik pored glave kao i okvir vrata, pa auto izgleda mnooogo manji.

    Išli smo za vikend malo u skitnju, pa je porodični konsenzus da je Clio taman toliko veći od Svifta koliko bi nam trebalo. Veća karoserija se mahom odslikava u većem gepeku u koji sam sad ubacio trotinet bez rasklapanja i odmah me oblila milina koju svakodnevno osećaju šoferi velikih automobila. Mesta pozadi ima isto kao u Sviftu (koji je oko 40cm kraći), dok napred ima malo više ali se lepše sedi i ima više prostora po širini. Sad, nije baš da svima treba poređenje u odnosu na prethodnu generaciju Svifta koja je i kad je bila aktuelna bila prilično kratka.

    Potrošnja, nakon malo vožnje magistralom i malo ekonomičnije noge na gasu je pala na 6,8l. Sviđa mi se kako motor radi, sjajno vuče u srednjim obrtajima, a to što je uparen sa petobrzinkom je čist pogodak. Mislim da će vozači koji su vozili neki stariji automobil iz iste klase biti oduševljeni dobitkom na elastičnosti i time što nemaju šestobrzinku, a da pri tome potrošnja može biti niska.

    Ja ne čujem zujanje menjača koje Rejser spominje, ali motor je zaista tragična stvar za čuti - bilo da si u kolima, bilo da si spolja. Mislim, ako ste u grupi ljudi koja pridaje značaj zvuku motora. Onih 95% verovatno neće da registruje taj momenat.

    Mene za Dačiju jedino vezuje ručica menjača, meni ne izgleda jeftino. Sad, mene daleko više nervira taj menjač (kako ručica, tako i sunđerast osećaj) što ga dobiješ i u Meganu RS koji si platio 30+ soma. Al da bi Reno mogao malo da promeni prekidače, ručice i druge detalje u odnosu na Dačiju - mogao bi. Ovako ubijaju skuplji brend za male pare.
    Last edited by zmaj; 15th August 2016 at 12:21.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    40cm! Bogte al clio narastao! :O
    Lep auto, naročito kad ih vidim u onoj crvenkastoj boji... mmmmm... prodao bih se za sitne pare. Da li to clio više nema u verziji sa troja vrata, mada zadnja baš lepo sakriva, ili samo naši ne uvoze?

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Svi su porasli prilično pre 10-tak godina, Korsa D, Grande Punto, Polo, Clio... Sad se drže tu gde su, ali povratka nazad nema kad raja prvo gura glavu u gepek.
    Nema 3V kod Renoa više uopšte. Ič. Clio 4 je krenuo sa tim pristupom gde se dizajnerski zadnja vrata sakrivaju pa onda imaš vizuelno čistiji hečbek, a praktičniji. Ista je priča sa Meganom 4, čak ni za RS nema 3V model.

    Jes lep auto i sa ovim akcijskim cenama gt line paketa, auto može baš lepo da se napuca, a da cena i dalje bude korektna. Pride što je registracija za taj auto 100e, što nije za zanemariti kad se sve sravni. Ja plaćam 200E. Nije mala razlika, to ti je set guma fraj na dve godine.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Kakve su mu kočnice?

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ni mi nismo primetili neko vece povecanje prostora pozadi za decu kada smo Svifta 1.2 zamenili za Clia 4, ali je gepek doneo komociju koja nam bas mnogo znaci (povecanje sa 210 na 300litara).

    Od aktuelnog Swifta nas Clio je duzi 24cm, a medjuosovisnko rastojanje je 16cm vece, pa smo i mi ocekivali veci napredak u unutrasnjem prostoru. Po shirini je 3cm veci i toliko povecanje se vidi i unutra - opet najvise u gepeku jer nam sada staju uzduzno po dijagonali kisobran kolica.

    Clio 4 je najduzi auto B segmenta i sa najduzim medj osovinskim rastojanjem, a po shirini i gepeku je na 2.mestu (Pezo 207 1cm shiri ,a Fabia 30L veci gepek).

    Za kocnice nase iskustvo verovatno nije relevantno jer Rs ima znatno uvecane diskove i plocice u odnosu na standardnog Clia 4.

    Kvalitet zavrsne obrade, materijala, razna cvrktonja plastike ipak i dalje imaju Reno prizvuk, mada je bolje nego sto smo ocekivali slusajuci price vlasnika i testova ranijih modela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •