Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: NK TEST: VW Tiguan 2.0 TDI 4MOTION DSG Highline

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: VW Tiguan 2.0 TDI 4MOTION DSG Highline

    Novi Tiguan je stigao na test, maÅ¡ina je poprilično napucana opremom, ali koliko smo računali, ne bi trebalo da je preko 40 soma, čak i da mu se dodaju kožna sediÅ¡ta.

    2.0 TDI sa 150KS vuče jako lepo, ja nikakvih zamerki nemam. PotroÅ¡nja, očekivano, skandalozno mala. Automobil pokazuje neke besmislice od potroÅ¡nje tipa 6l prosek na 80km turi po gradu.

    Auto ko auto je lep, meni mnogo lepÅ¡i od Kie, mada mi je Kađar tu negde. Totalno subjektivno, naravno. Kapiram da japanska Å¡kola dizajna sigurno ima neke zamerke na ovaj prilično konzervativni pristup dizajnu. Automobilom dominira neki trapezoidni Iron Man tako da je i unutra sve u tom fazonu - bord kompjuter, okviri ventilacije...

    Volan je opterećen komandama, a dugmića ne nedostaje i na centralnom delu konzole, malo podseća na prethodnu Opel Å¡kolu. Tipa na klimi ima jedno 15 tastera sigurno. Cajgeri su kompletno digitalni, pretpostavljam da ima dosta mogućnosti za konfiguraciju toga Å¡to veliki TFT ekran prikazuje, ali nisam imao vremena da se mnogo time bavim poÅ¡to ga danas predajem Marku da se on bavi tim zezalicama.

    Udobniji je od Kađara, rekao bih da je negde u rangu Mazde CX5 po tom pitanju. U principu u sredini je klase po pitanju udobnosti, ali ne bih rekao da mu nedostaje agilnosti. Solidan kompromis, mada mi se čini da je Kia za nijansu bolja.

    E sad. Pogon. Pffff. Nisam dugo vozio DSG menjače, baÅ¡ slabo imamo priliku da teramo neÅ¡to iz VAG grupe, ali ova maÅ¡ina u Tiguanu... Nebo i zemlja u odnosu na sve ostalo. Okej, napredovali su svi, ali ovo radi ko singerica. SluÅ¡a na viÅ¡e, sluÅ¡a na niže. Bez pogovora i sa vrlo-vrlo malim zaostatkom, ali u odnosu na ostalo Å¡to se na tržiÅ¡tu nudi - reakcija je INSTANT. Čak i kada sam ga maltretirao i terao da uÅ¡altuje u nižu iako to nije imalo mnogo smisla na dizelu.

    Fotke neÅ¡to kasnije, nisam postigao od obaveza čak ni telefonom jutros da čuknem neku fotku. Valjda ima rejser fotki u telefonu da okine jedan tvit.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Opa, dugo nismo imali vagena na testu. Jedino smorih se vise od ovih varijacija na SUV temu. Dobro, dobro, ja sam demode

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Eto trenutak da izmerite elastičnost motora :haha:

    Je li ima beše tri sedišta pozadi?

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Čim shvatimo kako radi taj aparat za elastiziranje ima ga merimo. Možda da nam pomogneÅ¡ da vidimo kako se to uključuje i na koju stranu da se okrene da bi dobro merio?

    Imaginarne vrednosti na stranu, maÅ¡ina ide solidno. Do 100 ide za 10,5, a koči sjajno - ispod 40 i to na baÅ¡ loÅ¡em asfaltu gde u većini slučajeva teÅ¡ko uhvatimo dobro kočenje. Subjektivno izgleda ko da bolje ubrzava nego Å¡to brojevi govore, pa sam uradio par "improptu" merenja i uvek je tu +/- 0,1s. Å*ta znam, ja sam malo slab na nemačku medecinu, tj. na vag medecinu i pa mi možda zato sve fino pasuje. Ono kad sedneÅ¡, oćeÅ¡ da uključiÅ¡ neÅ¡to i sama ruka uradi bez da je mozak stigao neÅ¡to da preduzme.

    Kvalitet izrade je primetno bolji od Renoa (nema krckanja), ali ne vidim neku razliku u odnosu na Kiu, Mazdu ili Nissan. Jedino Å¡to mi se VW daleko viÅ¡e dopada kako je sve složeno, koje su boje i tako te finese. Jedino Å¡to mi smeta je mnoooogo dugmića. Dodatno dosta dugmića ti zapravo samo otvori meni na velikom tač skrinu pa "finalizaciju" procesa radiÅ¡ na tač skirnu. Meni malo suviÅ¡no, al to je viÅ¡e cepidlačenje nego neka konkretna zamerka. Al poÅ¡to su automobili generalno sa jako malo nekih značajnih felera, sad je cela priča dal je tft 8,6 ili 8,7 inča.

    Mesta na zadnjoj klupi ima solidno. Sigurno je da ima viÅ¡e od KaÅ¡kaija, ali je neÅ¡to veći i od cx5/Kađara/Sportidža. Naravno, nijanse su u pitanju, ali ja sam sasvim komotno seo iza samog sebe tako da je ovo sasvim koretan transporter, a posebno Å¡to je automobil prepun raznih ladica dok se u vratima mogu spakovati sigurno 1,5l flaÅ¡e, ako ne i veće. Pozadi ima tri sediÅ¡ta, ali je ono treće privremeno sa tvrđim sedalnim delom i naslonom koji se pretvara u držač za čaÅ¡etine/flaÅ¡e. Takođe, ekipa pozadi ima digitalnu kontrolu klime. Sjajan momenat koji će sigurno ceniti oni koji transportuju malo veću decu. Sa druge strane vw tradicionalno sitničari tako da podizači nisu automatski za sva stakla. SediÅ¡ta su presvučena nekim malo finijim materijalom (liči na alkantaru, ali sumnjam da jeste već je neka sintetička zamena).

    Vipe, rekoÅ¡e da će da nam izboksuju Pasat na par dana, tako da će da dobijemo TDI upakovan i u malo drugačije pakovanje.

    Otišle su fotke na Twiter, evo par komada ovde za one što ne mogu da dobace do tvajbera.
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Dakle, Das Auto.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa sad... Das auto, motor šaden u najavi.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    I stari je bio malo veći, a viđao sam ih sa tri odvojena sediÅ¡ta pozadi. Meni se dopada(o) skoro pa kao Forester ali je VW pa nisam nikakav kandidat.
    BaÅ¡ me zanima kakav je s kačketom iz profila.
    Koje su cifre za gepek, nema neka fotka od nazad sa otvorenim 5im vratima?

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Opa, dugo nismo imali vagena na testu. Jedino smorih se vise od ovih varijacija na SUV temu. Dobro, dobro, ja sam demode
    E i ja sam isto demode, meni SUV nije ni na najproširenijem spisku za kupovinu, čak ni kada maštam da sam dobio na Loto (a ne uplaćujem tikete...)

    Međutim, problematika je sledeća. Sve što smo vozili u proteklih 1-2 godine se vozi bara-bar sa normalnim kolima i ubeđen sam da običan vozač, pa čak i oni koji sebe smatraju za žustrim teško mogu da dođu do granica automobila sa namerom. Pride što komoditet vožnje u SUV/MPV mašinama stvarno ne može da se opiše rečima. Meni je zapravo trebalo jedno duže putovanje sa X-Trail i ozbiljno čekanje na HR granici da shvatim koliko je zapravo MPV/SUV kateogorija nenadmašna po ovom pitanju. Jasno, u današnje vreme SUV sprave imaju prioritet zato što daju taj dodatni osećaj "saj da ga proteram".

    Za vozače koji su ljuti po naravi recept je jednostavan, ali je malko skup. Za nas mali zvrk, a za ženu i putovanja van grada dizel automatik MPV/SUV. Imamo celu stvar. A i ako zvrk ujutru neće da upali, uvek možeš sa kamionetom da se prebaciš uz negodovanje. Mada.. ja nešto ne negodujem kad se vozim matik suv mašinama, mahom sam na mentalnom auto pilotu.

    E još jedna stvar vezana za Tiguan (koji je od juče kod Marka). Više mi se sviđa da ga držim u Sport režimu. Nije tvrđi, a brže reaguje na promenu tempa. U redovnom režimu malo zaostaje u želji da mi pomogne da smanjim potrošnju. Eko režim nisam probao.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Gotov test sa skoro 600km na satu i 6.8l potrosnje, to su cifre...e sad utisci.

    Vizuelno, pazi sad, vrlo prihvatljiv automobil. Nikada nisam mislio da cu to reci za VW ali tako je, vrlo simpa auto doduse u ovom pakovanju, moracu da pogledam kako izgleda klot varijanta. generalno sam prilicno zadovoljan, sto se tice velicine nisam bas siguran da je prosli model bio veci, u ovom zaista ima dosta mesta, pogotovo pozadi gde se komotno ja mogu smestiti i kada je sediste pomereno skroz nazad, po visini takodje nema nikakvih problema. Jedna od stvari koja su mi u top 3 do sada od svih kola su sedista. bas po mom ukusu, tj. zadnjici i materijal, ova fol prevrnuta koza je veoma interesantan.
    Motorizacija mi je nekako cudna, za 2.0 je za ocekivati da ubija ali mi je nekako mlohav. u Sport modu sam primetio samo da bolje salta na nize, daje dosta lep medjugas, dok se u normalu dosta dugo drzi u jednoj brzini, pa sam cesto bio u fazonu "daj saltaj majke ti"...eko mod sam samo probao kroz grad i nisam primetio neku razliku u odnosu na normal.
    Od info dzidza bidza navigacija mi je malo cudna sa menijima i postavkom izbora destinacije ali mozda je stvar navike. Ima i dosta monitoring sistema, a ima cak i Sport monitoring sa G silama i sl.
    Sve u svemu interesantno pakovanje koji i pored Highline opreme ima delove koji su vidno jeftini i u rangu Skode, verovatno da ne bi sami sebi uskocili u lonac i u Tuareg klasu.
    E da...gepek mu je izuzetno tesko spustiti, mora lepo da se zapne, al kapiram da nije razradjen, ali ako je ovo normalno mislim da ce se gospodže, koje su pretezno vozaci ovog automobila, biti u muci da zatvore prtljaznik lagano.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Cudo jos nisu spustili ono dugmence za zatvaranje gepeka u ovaj segment. To smo gledali na touaregu u Zenevi pre dosta godina.

    Potrosnja je stvarno fascinanatna, koliko je van grada ubijeno?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •