Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Izleti u okolini Beograda

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default Izleti u okolini Beograda

    Meni ovo uvek aktivna glavobolja, zena kaze ajmo negde, gde me vodis?

    Odoleo sam jakim porivima da za proteklih nekoliko praznicnih dana idem negde bogu iza nogu i da se tiskam sa ljudima zeljnim bega iz grada. Organizovah dva izleta, do Kosmaja i do Fruske Gore.

    Kosmaj

    Za neverovati, ali ovo mi je prvi put da sam se zaputio do Kosmaja. Posto smo kasno krenuli odlucim da idem auto putem do iskljucenja ka Mladenovcu i da se onda vratim ka Sopotu tih 9 - 10 km.

    Ova varijanta je ispala ok. Od Sopota isao ka selu Nemenikuce, pa od crkve Petra i Pavla se popeo ka putu koji ide preko Kosmaja ka Mladenovcu. Zastali u podnozju kod manastira Tresje.

    Tu sam se vec odusevio koliko snega. Prilaz manastiru odozgo, ne dole onaj veliki parking dole, je prekriven debelim snegom i ledom

    Raspalimo dalje do podnozja spomenika putem kroz sumu (ima par nezgodnih rupa za razvaliti gumu) idilicnim ambijentom.

    Put do spomenika prekriven dobrim snegom, dosta naroda i bas lep, lep ugodjaj. Kiseonik za desetku

    Vratili smo se putem koji vodi ka Barajevu i svratili do Bacevca, tj Zornica kuce gde sam bio pre nekih 6 godina na [Only registered and activated users can see links. ]. Put uglavnom dobar do skretanja iz Barajeva ka Meljaku, tj Bacevcu. Tu je bas rupa na rupi, za izbegavati. Jedini dobar put je preko sela Guncati. Iz pravca Lipovacke sume ovaj put izlazi malo iznad skretanja za Zornica kucu.

    Zornica kuca je lepo mesto za doci leti. Imaju dosta zivotinja domacih i divljih, igraliste, velike travnjake, lep ambijent i doduse jake cene klope. Klopa, solidna, nista da padnes u nesvest.

    Posto je bila zima mi nakon rucka upadnemo u zatvorenu stalu sa usnulim zivotinjkama. Zecevi, konji, koze, sve zajedno

    Fruska Gora

    Sledeci dan raspalim auto putem do Fruske Gore. Skrenem ka Vrdniku da izbegnem put od Iriskog do Zmajevca koji je naravno katastrofa kao i obicno.

    Malo se suncali na Zmajevcu i uzivali u pogledu, popeli se pesice do planinskog doma i onda zaputili ka Crvenom Cotu. Zastali negde na onom proplanku, padni Brankovac ili kako se vec zove jer je put bio prekriven snegom do kolena. Prosao je putem samo neki traktor. Ljudi su se provlacili, tj mozda dvojica za pola sata, gore proplankom iznad puta, ali nisam video poentu takve egzibicije sa malim detetom pa smo se malo grudvali i uzivali u suncu.

    Odlucio da se ipak vratim preko Iriskog venca i zazalio. Ne mozes dignes glave sa puta i opet sam pokupio jednu rupu kada mi je pala koncentracija.

    Svratili kod Iriga u Mackov podrum i uzeli dve flase vina. Imali smo plan da svratimo do Perkovog salasa (popljuvali ga na b92 ali zafalilo dana.

    Ako neko ima volje nek da jos neku ideju za izlet, samo da nije Avala i Kosutnjak

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Zimi nemamo drugih ideja.
    Leti ponekad odemo na Salaš Stremen u Jakovu, ili (dok je klinac bio manji) do Šuplje stene na Avali (dobra hladovina).
    Ako idemo baš na Avalu onda samo napravimo krug oko spomenika i spustimo se u Čarapićev brest (zbog hlada naravno).
    Klinac je letos bio na Kosmaju, tu odmah ispod manastira Tresije, skoro tri nedelje sa babom, zimi nismo bili.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Nadjoh snimak puta do Kosmaja. Da se ne zbunite ovaj dolazi iz pravca Barajeva i ukljucuje se na put od Sopota ka Kosmaju.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Elem, bitan detalj je da su postavili vidikovac na Kosmaju sa koga puca pogled ka Sopotu, ali ja nisam znao gde se nalazi. Tj, mislio sam da je negde blizu spomenika.

    Na snimku gore na 5:14 se vidi raskrsnica. levo se ide ka vidikovcu, a desno ka spomeniku i restoranu Piknik. Znam sad za sledeci put.

    Kazu da treba overiti i restoran [Only registered and activated users can see links. ], ko je ljubitelj pecenja Vidim da je u selu Nemenikuce, malo posle raskrsnice puta ka Barajevu.

    Slike vidikovca i pogled ka Sopotu>

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Sad za 1. maj gde cemo, kuda cemo, ispade na tudji predlog jezero Pavlovci. Isao do Vrdnika vise puta, ali nikada tom deonicom kroz Rumu ka Vrdniku. Par km posle Rume skrene se levo ka selu Pavlovci pa na ulasku desno i tu si na obali jezera. Na rubu jezera ima dosta lepih sumaraka, bas idealno za rostilj. Ocigledno malo ljudi zna za ovu lokaciju pa maltene nije bilo nikoga.

    Moja topla preporuka

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 4th May 2015 at 10:39.

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Aha, to su ona jezera za drenažu
    Je l sme da se peca tamo?

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Mislim da ne sme, ima sa druge strane objekat gde pise ribnjak Kudos. Mislim da je jezero zakupljeno ili nesto srodno trece

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    aha, ima i zakupljenih jezera..
    Znači fino mesto, znam za ta neka zakupljena ali nemaju ladovine.
    Probaćemo

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Nemoj samo da se zeznes, skreni levo ka selu Pavlovac (nema znak), pa na ulasku u selo desno. Ako ne skrenes sa glavnog puta ka selu Pavlovac dolazis do privatnog objekta i mozes da odes na drugu stranu samo preko brane, ali ako te puste, posto je zabranjeno.

    Meni je ok sto je usput, ako ti se ne svidi Fruska gora je na pljuc.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Lepo vreme, opet Fruska gora. Nije bilo previse guzve ni rostiljanja, sto me pomalo iznenadilo. Kod Rume video gas za 64 dinara, nisam sipo

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Kako da stignem do nekog ok mesta za sankanje sutra? Kosmaj, Avala, Fruška Gora, nemam pojma?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •