Dakle, penzija v2
Zamenili smo člana voznog parka. Ford Focus 1.8TDCi je promenio vlasnika, a kod mene je završio Volvo V50 2.0D.
Već neko vreme gledam nešto za zamenu i posle dosta traganja i nekih egzotika (Saab 9-3 karavan mi je bio u igri, znaju neki članovi...) umirio sam se na nešto manjoj egzotici, ali po meni ipak egzotici
Dakle, Volvo V50 2.0D 2006. godište, mali karavan koji mi se oduvek dopadao kako spolja tako iznutra.
Automobil je prešao 202.000km uvežen iz Italije, imao dva vlasnika, servisna itd. Tobože promenjen zamajac po uvozu, sve deluje izuzetno utegnuto i posle 5 gledanja na placu odlučio sam se za pazar.
Motor je PSA-Ford 2.0 dizel sa 136ks i prilično dobro deluje, meni jedna od bitnijih stavki je bila da izbegnem DPF i to ovaj model nema.
Oprema je krcata, bež koža, 6CD premium sound, GPS (neupotrebljiv kod nas), 17" alu, ksenoni, dvozonska klima, sedišta na struju sa memorijom, DVD, telefon sa SIM karticom...

Svega par puta sam ga vozao jer "živim" u službenim kolima tako da ja neću previše km prelaziti sa njim, pa mi zato nije ni smetala velika kilometraža.

Ako neko ima neki savet za servis, mada sam se već bacio na skidanje fabričkog programa, jbg bio sam pokriven samo sa Fordovom bazom

Imam par detalja koje moram srediti, jedan od projekata mi je da zamenim ekran navigacije sa nekim tabletom koji će pasovati jer je fabrička navigacija neupotrebljiva jer nema Srbiju i okoliš, ako neko zna nešto o mogućnosti da se napasuje fabrička rado ću poslušati savet. Znam da mape čita sa DVD-a, ali tragao sam malo i ništa nisam uspeo da izbunarim
Mislim nekako mi greota obzirom da se ekran automatski spušta i diže (mehanizam ne radi-prezupčio, ovo je česta greška kod Volvoa) kad već ima taj mehanizam da ga korisitim, da mi nešto izlazi, da ne kažem da mi se podiže :P. Ali kako to obično ide kod auto entuzijaste kod nas, kapiram da će sve ostati samo kao ideja

Moram za ključ da vidim, obzirom da sam dobio samo jedan, a izgleda da može samo kod ovlašćenih da se napasuje!

Svega par sličica za početak...

[Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]