Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 38

Thread: Zreo za penziju v2, Volvo v50 2.0D (2006)

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ako će LED da gori duže vreme ne bih ga stavljao bez drajvera jer je struja u autu generalno puna đubreta [Only registered and activated users can see links. ] spustš napon na oko 11V i ograničiš struju, inače onda ubija LED, i dida bi trebalo da traje i traje. Inače te boginjave LD izgledaju baš ko za vlasnika 123

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Taman bre nešto rešim i ti me pokopaš, što si na kraj srca meni je ovo jedino relativno OK rešenje, sve ooso ko piletu sise...a kapiram i ovo ako uzmem i stavim bice ista reakcija
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #23
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Eto mene posle duže pauze da raportiram sa troškovima

    Zamenjen akumulator FIAMM 74Ah 9.500,-rsd, odrađen još jedan redovan servis ponovo u privatnoj režiji sa izbegavanjem nadobudnih Volvo servisa koji klepeću po ušima za svaku sitnicu.

    Danas odrađen i remont anlasera za 6.000,-rsd, dosta me zajebaao prilikom paljenja. Baš je utulio sve živo kada pali kao da mu je slab akumulator, ali je anlaser bio krivac...sada je sve OK...

    Inače muku mučim sa sedištima i moram videti neke presvlake...ima li ko savet, da li neko zna kako rade oni momci u Piramidi što rade custom presvlake?!

    Sve ostalo sasvim OK, potrošnja je od kupovine oko 7l/100km.

    Imao sam jedno grebanje ključem po strane i slatko bi ruku odsekao debilu koji je to uradio...onako, prepoznaje se, ali ću po svemu sudeći ostaviti tako, ne znam ni šta bih radio po tom pitanju.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #24
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Volim kada primim lepe vesti na odmoru...

    Izgleda je menjac ispustio dusu...ili barem neki njegov deo.

    Za sada jedino znam da se cuje grub zvuk prilikom kretanja i saltanja, ne proklizava. Imao sam defekt plivajuceg na fokusu i nisu isti pokazatelji, ovde vuce super i ne proklizava jedino sto se cuje crgutanje iz menjaca...neki savet, da razmisljam na odmoru koji mu je sada??!!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ko što Lukija kaže, možda se razlete sinter na lameli ako lupa u svim brzinama pri kretanju. Ako proizvodi zvuk samo pri šaltanju onda je verovatno nešto do birača a možda opet i do kvačila odnosno korpe, pukla opruga pa grebe.

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Mislim da nema oprugu, posto ima plivajuci.
    5:53.365

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Možda neam oprugu ali neki imaju npr JTD, ali opet možda nije opruga nego se sam sinter raznitnovao i sada grebe po korpi.

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Kaze samo se cuje na leru i prilikom pritiskanja kvacila, u voznji i pri saltanju ne...
    Tako mi je bilo na focusu al je zesce proklizavao...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #29
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Postavljena dijagnoza...zamajac.
    60k dinara deo i 100eur zamena.
    Ostaje mi da izljubim prodavca post je rekao da je menjan pri uvozu, uredno sa sve racunima!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #30
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Vozio sam danas automobil i oseća se blago vibriranje na papučici kvačila, i prilikom pritiskanja je generalno drugačiji osećaj. ništa nije zavijalo, čangrljalo i sl, a automobil ide i vuče normalno.
    Ostavio sam ga u Miki danas pa ćemo videti sutra ujutru bilans.
    u svakom slučaju potvrda od prodavca je da je menjan samo zamajac, znači bez kvačila, korpe...
    Ako treba da menjam samo to onda je to manje bolno, a ako treba da menjam komplet onda je garant fol menjan zamajac jer nema šanse da je LUK zamajac izdržao manje od 40k km.
    Držim fige da treba samo lamela/korpa/ležaj...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •