Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 38 of 38

Thread: Zreo za penziju v2, Volvo v50 2.0D (2006)

  1. #31
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Možda nije stavljen plivajući, već običan.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #32
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Rasklopljeno sve i konacna dijagnoza kaze da jeste menjan plivajuci za LUK plivajuci, tako da nije budzeno sa tim prepravkama na obicni kao sto Heinz kaze. Dakle sve kao sto pise na otpremici koju mi je dao prodavac...ali ne ide mi u glavu zasto je trajao toliko kratko, dal zato sto je menjan samo on a korpa i lamela ostali stari, ili nestrucna ugradnja...bem li ga. Uglavnom sutra treba da mi se kaze koliko para ta avantura, al fakat mora se menja.
    Nego, rece mi majstor koji mi radi sitnije popravke, kada ja nemam vremena da cackam u garazi, da bi i on to zamenio al kao posle ugradnje mora nesto da se centrira spec. alatima...mozda taj sto je menjao samo zamenio bez tog centriranaja pa on zato tako brzo propade??!!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #33
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    A lepo kažem za Forda :P

    Pa nema tu šta da se centrira, osim lamele klinom da bi spojničko vratilo moglo da uleti. Zamajac se može ugraditi na samo jedan način, možda je majstor pretegao šrafove ili nije očistio prirubnicu. Možda je i loše namontirao korpu pa je bacala. To "centriranje" što ti majstor spominje je verovato sabijač opružne ploče korpe kod samoštelujućih korpi ali to je neophodno za brz manevar naši majstori to mahom rade polako po 1/4 kruga svaki šraf korpe i sve lepo sedne. Možda je majstor koji je ugrađivao kvačilo pištoljem sve pritegao ili možda ručno pomerio kompenzator mada misli mda bi to samo sredilo lamelu i korpu a ne kvačilo. A ko zna koliko je to LUK novi LUK ima on račun ali pitanje da li ga je možda terao negde na reparaciju a komplet možda ugradio sebi.

    Pitaj ih šta je tačno otišlo zamajcu da li su opruge ili ležaj sekundara. Kad si već tu i moraš menjati pregledaj može li se preraditi na standardni zamajac valeo radi komplet #835132

    He who loses control, loses.

  4. #34
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Samo sam čekao da se javiš sa takvom izjavom mrš...

    u svakom slučaju odrađeno je sve kompletno danas, a tu zamenu na klasični sam čitao po forumima da izbegavaju za motore sa većim momentom...bem li ga

    Slike demontirane skalamerije su u prilogu a sada imam kolekciju od dva demontirana, jedan za Focus i jedan za ovaj!

    Automobil sada drastično manje trese na gašenju i paljenju, kvačilo veoma brzo hvata i dosta je tvrđa papučica, mejač je sada ona "folcvagenovski" mnogo je tvrdji pri promenama..[Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #35
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Da prijavim zamenu sijalica oborenog svetla...nista bitno, ali obzirom da su xenoni da prijavim da sam pazario neke bem li ga koje za 1800/kom, ali nista to nije bitno nego da napisem koju o proceduri zamene...svaki, ali SVAKI auto bi morao imati ovakav nacin zamene...e ljudi...jedan pin drzi ceo far, izvuces njega i izvuces ceo far napolje. Za focusa, xsaru i rovera mi je trebalo jedno popodne i kombinezon, pogotovo za focusa...ja sam prosto odusevljen ovim nacinom...nisam nesto obracao paznju na ovo kod test automobila koji nam prodju kriz sake, ali pocecu i ovaj detalj da gledam...sve u svemu od ovog nema prostije.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #36
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Voleo bih da vidim taj sistem! Zvuči suviše dobro

    He who loses control, loses.

  7. #37
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ja se nisam snimao al ima ko jeste...



    objasnili su
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #38
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    brateeee! :O Fantazija!
    Nije ni čudo da su Ikeu izmislili!

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •