Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 60

Thread: 2016 ETCC/WTCC

  1. #21
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Nama kojima se ne svidja kakvo je stanje stvari niko ne brani da trazimo neko lepse mesto.
    Ja jesam. A ti?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Skidam kapu. Pogotovo kad imas decu, to je hrabrost.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Borković skršio Seata na kvalifikacijama.

    Snimak kvalifikacije, incident na 4:20.


    Trka ide uživo za koji minut, uspeli su da sklope kola za start.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ja gledao prvu trku, bila je bas dobra. Morbideli se lavovski borio sa Homolom i uspeo na kraju da popne hondu na podijum. Homola kasnije izgubio jos dve pozicije od Golfonja.

    Borkovicu usla voda u usi od kvalifikacija i nije se oporavio. Mozda je i taj automobil previse olupan na kvalifikacijama da bi bio konkurentan. Drugu trku nisam pratio, ali vidim da nije zavrsio.

    Nadam se bar da su ga rezultati izbora usrecili.

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Borković najbrži na kvalifikacijama, treći na trci. Izgubio dve pozicije u prvih kilometar i, zaprepaÅ¡ćujuće, u narednih 9 krugova nije imao ni jednu bravuru! Neočekivano zrela vožnja od njega. Å*okiran sam.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Borković u glavnoj ulozi u drugoj polovini trke. Trka, za moderni turing, prilično zanimljiva sa dosta ispadanja i banzai manevara. Nije startovao drugu trku, kao i dosta drugih vozača, tako da je gubitak dupli.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Težak posao Borkovićeve PR službe, za svaku trku treba da se smisli drugo opravdanje.

    NESPORTSKI POTEZ VERNEA OSTAVIO NAÅ*EG ASA BEZ BODOVA I AUTOMOBILA ZA DRUGU TRKU

    Najbolji srpski automobilista DuÅ¡an Borković posle niza pehova četvrti trkački vikend TCR serije na stazi u Imoli zavrÅ¡io je bez bodova. Posle nesportskog poteza u kojem je Francuz Žan Karl Verne samo jedan i po krug pred kraj prve trke, u borbi za četvrtu poziciju, udario srpskog asa i izbacio ga sa staze i tako ga onemogućio da osvoji nove poene. U ovom sudaru u kojem su samo srećom izbegnute katastrofalne posledice, automobilu srpskog asa polomljena je i letva volana zbog čega nije bio bio u mogućnosti da vozi drugu trku jer u propisanom vremenu za popravke od 15 minuta, taj deo nije mogao da se zameni.

    U izuzetno uzbudljivoj prvoj trci srpski as je sjajnom vožnjom sa 12. pozicije pretičući rivale već na polovini trke izbio na Å¡esto mesto, prestigavÅ¡i zatim Vernea i na peto, a onda se samo krug i po pred kraj trke desio incident u kojem je francuski vozač izbacio srpskog asa sa staze na vrlo nesportski način. JoÅ¡ uvek se ne zna da li će Verne biti kažnjen za ovakav potez, ali to svakako ne menja činjenicu da je naÅ¡ as ostao bez bodova i bez automobila za drugu trku u Imoli.
    „Izuzetno sam razočaran svime Å¡to se deÅ¡avalo u Imoli. Prvo kvalifikacijama i odlukom sudija da mi se poniÅ¡te svi krugovi nakon čega sam ozbiljno razmiÅ¡ljao da li uopÅ¡te da vozim trke. Nakon toga se Verne tokom cele prve trke ponaÅ¡ao krajnje nesportski, svaku krivinu je skraćivao i udario me četiri puta, pre nego Å¡to smo uÅ¡li praktično u zavrÅ¡nicu trke, kada je u jednoj krivini iÅ¡ao pravo na mene, iako je imao 3m prostora sa druge strane. Izbacio me je sa staze pri brzini od 200 km/h. Udario me je u zadnji levi točak i polomio letvu volana i tako onemogućio da osvojim bodove u prvoj trci i startujem u drugoj. Izuzetno sam razočaran jer sam opet ostao bez bodova, a realno po pokazanoj brzini sam sve vikende do sada bio u prva tri vozača Å¡ampionata“-rekao je Borković vidno neraspoložen zbog svega Å¡to se desilo.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Verne je kaznjen za izazivanje incidenta, 30 sekundi dodato na vreme.

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni to nije jasno. Čitam ono saopštenje i ne kapiram zašto ja to tako ne vidim.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa jedino ako znas ove pravilnike I sta znaci koja tacka

    [Only registered and activated users can see links. ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •