Results 1 to 10 of 10

Thread: Dežela...

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default Dežela...

    ... konkretno Kranjska Gora. Interesuje me pre svega odgovor na pitanje parkinga u Kranjskoj Gori tj da li se plaća, kako se plaća itd. Planiram otići za vikend polovinom marta ali poÅ¡to su ljubitelji zimskih sportova okupirali Kranjsku Goru u željenom nam terminu planiram da odsednemo na Bledu ili Jesenicama i da onda tih 20-30km do Kranjske Gore pređem autom u ta dva dana, em ne moram da se guram sa potencijalnim budućim Å*umaherima em je smeÅ¡taj neÅ¡to povoljniji. Predpostavljam da je vikendom kataklizma u pogledu saobraćaja ali Å¡ta je tu je nije mogalo da se bira.

    Takođe neÅ¡to sam negde načuo i pročitao da su Slovenci počeli da primenjuju nacističku politiku po pitanju držanja rastojanja između vozila, nije im dosta od vinjeta, ali ne nalazim neke zvanične podatke ili makar grafike sa prikazom minimalnog rastojanja u odnosu na brzinu kretanja.

    Hvala

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,275

    Default

    planinčina čovječe zavali ga na najbliže proširenje pored puta i uživaj ja sam bio doduše van sezone prije 3 godine i bilo je mjesta gdje hoćeš i koliko hoćeš, nisam primijetio nikakvu oznaku da negdje ima parking sa naplatom...

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Znači ne primeti se naplata parkinga ali opet... isto sam gledao i na google maps i samo stoje znaci za parking.
    Jedini problem što je sada sezona mada se sve nadam da će dok krenem tamo otopliti i da neće biti povoljno vreme za skijanje

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Ako sve bude po planu, za petnaestak dana idemo na mali odmor u Ljubljanu. Prvi put ću voziti tim pravcem na zapad, pa imam par tehničkih pitanja za one kojima je relacija poznata.

    - U Hrvatskoj putarina i gorivo isključivo za kune ili može EUR? I ako se neko sjeća koliko koÅ¡ta ova dionica prema Sloveniji, direktno iz BG-a autoputem. (Nađoh podatak da je 15 EUR u jednom pravcu, ali nisam siguran)

    - U Sloveniji znam da treba odmah po ulasku uzeti vinjetu. Je li to odmah neki kiosk na graničnom prelazu, prva benzinska pumpa ili neÅ¡to treće? Mislio sam uzeti ovu najmanju za 7 dana, pa ako produžimo boravak joÅ¡ jednu za 7 dana. To zajedno koÅ¡ta isto kao jedna za mjesec dana, tj 30 EUR.

    Planiramo putovati tamo u ponedjeljak, a i povratak da bude u radnom danu, da bismo izbjegli evenatualne gužve tokom vikenda. Google maps kaže da nam je put u jednom pravcu 530km, pa ne očekujem iznenađenja osim neplaniranih pauza zbog juniora, kome će to biti prvo duže putovanje. Ovog vikenda je preÅ¡ao iz bebeće ležaljke u "pravo" Romerovo sjediÅ¡te i prva reakcija je bila povoljna.

    Ako imate neke sugestije, sve je dobrodošlo.

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ja sam davno isao na tu stranu, posto za De idem iskljucivo preko Madjarske zbog visokih troskova putarine na tu stranu. Hrvatska je sigurno oko 15 EUR, mogu i EUR i kartica. Jos je najjednostavnija varijanta kartica jer su uklonili pin pad i ne unosis pin cak i kada je kartica setovana da trazi.

    Za Sloveniju se nesto ne secam vinjete slovenacke gde sam je kupio. Trebalo bi da moze sad i na pumpi da se kupi. Znam da je u Madjarskoj najskuplja varijanta kupiti na granici, plus cesto prihvataju samo kes, eure.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Nabaci pare na Visa karticu i provlači. Najekonomičniji i najkomotniji metod. 128 kuna ti je putarina od granice do granice. Verujem da na pumpama primaju evro ali kusur sigurno vraćaju u kunama

    Ne moraš odmah trzati i uzimati vinjetu za SLO, kreneš da voziš i samo staneš na prvoj-drugoj pumpi i sve obaviš. Ako ideš nakon ponoći pumpe će mahom izgledati zatvorene ali nisu već rade po principu samousluge s tim da ima čovek u pumpi koji zbog bezbednosti ne izlazi već se sve obavlaj preko šaltera. Platiš mu gorivo koliko hoćeš i on pusti na pištolj, a vinjetu isto tako kupiš na tom šalteru. Ja sam vinjetu uzimao na drugoj trećoj pumpi jer na prvu svi navale pa bude gužva.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by autsajder View Post
    Ako sve bude po planu, za petnaestak dana idemo na mali odmor u Ljubljanu. Prvi put ću voziti tim pravcem na zapad, pa imam par tehničkih pitanja za one kojima je relacija poznata.

    - U Hrvatskoj putarina i gorivo isključivo za kune ili može EUR? I ako se neko sjeća koliko koÅ¡ta ova dionica prema Sloveniji, direktno iz BG-a autoputem. (Nađoh podatak da je 15 EUR u jednom pravcu, ali nisam siguran)

    - U Sloveniji znam da treba odmah po ulasku uzeti vinjetu. Je li to odmah neki kiosk na graničnom prelazu, prva benzinska pumpa ili neÅ¡to treće? Mislio sam uzeti ovu najmanju za 7 dana, pa ako produžimo boravak joÅ¡ jednu za 7 dana. To zajedno koÅ¡ta isto kao jedna za mjesec dana, tj 30 EUR.

    Planiramo putovati tamo u ponedjeljak, a i povratak da bude u radnom danu, da bismo izbjegli evenatualne gužve tokom vikenda. Google maps kaže da nam je put u jednom pravcu 530km, pa ne očekujem iznenađenja osim neplaniranih pauza zbog juniora, kome će to biti prvo duže putovanje. Ovog vikenda je preÅ¡ao iz bebeće ležaljke u "pravo" Romerovo sjediÅ¡te i prva reakcija je bila povoljna.

    Ako imate neke sugestije, sve je dobrodošlo.
    Svi na naplatnim rampama primaju EUR (kao i kod nas). Ako platiÅ¡ u ZG putarinu u EUR dobijeÅ¡ kusur sa kojim možeÅ¡ da platiÅ¡ ono parče do Slovenije. A može i kartica, to ti je gospodska rabota da ne vučeÅ¡ kune i lipe po novčaniku. Čorba ista priča - može jedno, može drugo. Jedino će da kukaju ako čorbu oćeÅ¡ da platiÅ¡ pola pola (tipa da potroÅ¡iÅ¡ sve kune koje imaÅ¡).

    Å*to se Slovenačke vinjete tiče, čim vidiÅ¡ prvu Petrol (plavo crvena pumpa) posle slovenačke granice ti svrni i kupi na kasi na pumpi. MožeÅ¡ da sačekaÅ¡ kojih 10-tak kilometara poÅ¡to na toj prvoj pumpi uvek havarija - red za klonju, red za klopu, red za sve. Na sledećoj nigde žive duÅ¡e, ima čak i mala igraonica za klince.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Mi smo vinjetu kupovali na samoj rampi, skroz desno je kiosk, a često bude prodaja i iz kombija. Sve državno, regularno.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    To su te informacije, hvala svima.

  10. #10
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Povadih konačno slike iz aparata, pa se sjetih ove priče i evo pravovremenog putnog raporta.

    Išli smo ljetos u Sloveniju i baš se fino proveli; Lijepa zemlja, prijatni ljudi na sve strane. Put je prošao bez problema, osim što je junior insistirao na pauzama svakih sat vožnje, pa je malo potrajalo. Vinjetu sam uzeo odmah na granici, na pultu sa strane i to je bio dobar potez, jer je nekoliko km dalje niz auto-put bila kontrola, između prve i druge benzinske. U povratku morao još jednu, našao je u pošti pored zgrade gdje smo boravili, prodaju ih svuda.

    Fino se vozi kroz SLO. Upadljivo je bolji kvalitet puta nego na dionici kroz Hrvatsku, a pogotovo od onoga kod nas prema Batrovcima. Većina vozila se kretala u okviru zakonskih 120-130km/h, što smo pratili bez većeg napora, pa nismo bili lijeva smetala u trakama i još je moglo da se uživa u krajolicima. Z10 je odradila bez greške tih 1300km, s obzirom na to da smo od posebnih priprema za put imali doduvavanje pneumatika, pranje stakala i jedan kratki vizuelni sken. Bogami je istina ono što se priča za kvalitet goriva "tamo vani". Čim sam krenuo sa pumpe u Ljubljani posle dolivanja u skoro prazan rezervoar moglo je da se osjeti da motor radi smirenije i živahnije uz klimu koja se skoro nije ni gasila, a pogotovo bez nje.

    HERE aplikacija na mobilnom je služila savršeno od prvog do posljednjeg dana na svim auto-putevima, isključenjima i po Ljubljani kojekuda. Od dodatnih aktivnosti imali smo izlet na Bledsko jezero i to je prijalo, pošto nije daleko od glavnog grada, a priroda je lijepa. Supruga je prije polaska pravila planove o "skoku do mora ili Trsta, a možda i Venecije jer je sve to veoma blizu", ali je zbog juniora sve to ostalo na nivou teorije poput warp pogona. Možda dogodine.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

    Ovaj Model S je onaj jači P90 i punio se u centru Ljubljane, ispred Hotela Hilton. Lijep automobil i zanimljiv prizor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •