Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 226

Thread: Endurans 2016

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Endurans 2016

    Da otvorimo ovogodišnji tred.

    Ford predstavio vozačke postave za WEC i za IMSA. Vrlo ozbiljna imena, kao Å¡to bi GT program i morao da ima poÅ¡to je konkurencija vrlo ljuta u WEC.
    Za WEC su Olivje Pla, Endi Prio, Å*tefan Muke, Marino Frankiti. Za IMSA će da voze Ričard Vestbruk, Džoi Hend, Dirk Miler i Rajan Brisko.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Mašina bi trebalo odmah da bude brza, kapiram da jedino F488 može da im napravi problem dok FIA/IMSA ne ukapiraju kako da izbalansiraju turbinu.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Samo da se nadovežem, Muke i Sebastien Burde će se krajem meseca pridružiti IMSA delu tima za 24h Dejtone. Ford DP prototip sa brojem 1 će takođe imati jako znaimljivu postavu Lens Strol, Aleks Vurc, Brendon Hartli i Endi Prio a u drugim kolima će biti Skot dikson, Toni Kanan, Džejmi Mekmari i Kajl Larson.

    Čini mi se da će ove godine Dajtona biti baš zanimljiva, Porše GT mašine verovatno neće misliti tako jer će im konkurenciju praviti turbo ekipa u GT, M6 i 488 mašinama. U petak na ciglani kreće prolog za 24h gde će se videti kako idu nove mašine ali mislim da će ljudi zaduženi za BOP imati pune ruke posla.
    Last edited by bruyoni; 6th January 2016 at 17:29.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Pogledao malo rezultate prvog dana testiranja ([Only registered and activated users can see links. ] i [Only registered and activated users can see links. ]), nisu se nesto bas ubrzali u odnosu na proslu godinu, cak su i sporiji.

    P klasa 1:39.445 PD Ligier JS P2, prosle godine 1:39.397 Ford EcoBoost/Rile
    GTLM klasa 1:45.088 BMW F13 M6 GTLM, prosle godine 1:44.414 Aston Martin Vantage V8


    Evo nesto i za bruju - [Only registered and activated users can see links. ]




  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim da se turbo mašine malko samocenzurišu, 488 mi je sumnjivo spor ali su se BMW, njih je realno baš briga, i Ford drugog dana brecnuli.
    Mazda preÅ¡la na benzinske motore, dvolitarska turbo maÅ¡ina sa oko 570 konja nastala uz pomoć AER-a. Napredak je primetan, joÅ¡ se nisu pokvarile.
    Last edited by bruyoni; 10th January 2016 at 09:00.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da, prešli su na benzince, pošto je dizelka doživela debakl. Mazda sportski program je baš teška ilegala, od kako su krenuli ponovo nešto da se guraju na trkačke staze.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    KCMG batalio učešće u LMP2 šampionatu ove sezone. Priča se o mogućoj saradnji sa Protonom zarad učešća u GTam. Postoji mogućnost učestvovanja na Le Manu po principu automatskog poziva za prošlogodišnje pobednike.
    Čudi me što makar ne probaju da sačuvaju postavu učešćem u GTpro, biće 458 iz polufabričkih timova

    Shank racing, Ližije-Honda, se očekuje u Evropi. Priča se o učešću na 6 sati Spa kako bi se spremili za 24 časa Le Mana
    Last edited by bruyoni; 15th January 2016 at 18:39.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pretpostavljam da im se srušila konstrukcija, pošto su imali baš skupu ekipu. A bogme su se izblamirali pred kraj sa onim sudaranjem sa dži drajvom.

    Lapjer ove godine pored Lada WTCC programa tera Oreku "peticu" u ELMS.

    EDIT: Ima zanimljivih rokada u Ferariju. Sem Bird je potpisao za AF Corse ponovo (vozio je 2014 za njih, kad je olomio ona dva LMP1 automobila na Le Manu), voziće u #71. Džejms Kalado se seli iz #71 u #51, a Toni Vilander se seli u IMSA da vozi sa Fizikelom. Bird je trebalo da potpiše za Tojotu, ali se japanci nešto femkali i Bird odlučio umesto njih.
    Last edited by zmaj; 15th January 2016 at 20:42.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Zanimljiv potez da prebace Vilandera u IMSA, verovatno da pomogne razvoj 488 koji je tamo u opasnosti da ne stigne na Dejtonu, nisu bili na prologu jer im je Å¡asija kasnila.

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Audi smanjuje aktivnosti i u GT3 programima, ove godine sa samo dve (umesto četiri) fabričke R8 LMS postave na 24H Spa i 24H Norschleife
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Barikelo i ove godine na 24h Dejtone, ovaj put u Wayne Taylor Racing u Corvette DP maÅ¡ini. Brazilac će biti četvrti vozač pored Ricky i Jordan Taylor-a i Max Angelelli.

    Trka se vozi ovog vikenda, počinje u subotu, po naÅ¡em vremenu, u 20:40 (14:40 lokalno) i deluje da će biti baÅ¡ zanimljivo pre svega zahvaljujući gomili zvučnih imena. Tu su Simon Pažino u DP korveti (proÅ¡le godine bio u GT maÅ¡ini) u GTLM Korveti će se nekako zadesiti Rokenfeler i Fasler, Pla u Ližijeu... U suÅ¡tini evo [Only registered and activated users can see links. ] radi bolje analize.

    A evo i zanimljive najve i Magnus Racing-a


    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •