Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: 2016 Dakar

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default 2016 Dakar

    (Novo)godišnji Dakar je malo promenio rutu, tako da se sad vozi deo u Boliviji.

    Sagmajster jaÅ¡e po sedmi put, ali je najavio da planira od naredne ili 2018. da pređe u automobil.

    Prva i druga etapa su otkazane zbog kiše, tako da start i nije neki posebno zanimljiv.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Druga je zapravo skraćena za četvrtinu, tako da su ipak imali skoro 400km brzinca. Pobeda za Loeba ispred Peterhansela. Sainc je uleteo u vodenu prepreku prebrzo ostao bez haube, a posle je motor prestao da radi tako da je završio etapu sa 11minuta minusa, što nije loše s obzirom da je izgubio preko 13m tokom kojih su pokušavali da ponovo upale motor.

    Kod motociklista je baš zabavno, posebno što je u igri ponovo Husqvarna koja je zapravo deo KTM, ali eto i oni imaju fabrički tim. Honde su na prvom, poništenom, brzincu imale problema ali se to nije računalo, srećom po njih.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    KTM prebacio Fariu na Husquarnu, čisto da satru Japance u potpunosti. Honda i Yamaha su utanjili sa trudom za bar 50% uprkost tome što su se napredstavljali enduro mašina, pa cenim da im je ovo biti ili ne biti. Honda je je još i u OK pološaju obzirom da su zadržali iberijce Baredu i Gonklaveša ali Yamaha ga je utanjila sa komplet neiskusnim fabričkim timom pa tako cenim da će naredne sezone biti "Dakar? Ne, nikad nismo čuli, šta je to?" Hondi ako ne iskoriste to što su sve zverke u penziji (Coma je sada sportski direktor Dakara) predviđam slično brisanje istorije.

    U klasi kamiona Iveco će probati da dobije Kamaz jer su u stastav doveli i čeha Loprais-a

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ako je neke godine bilo na izvolte da pobedi neko van KTM, onda je to ove.

    Da, Iveko je baš jak ove godine. Ako se ne polome u prvoj polovini relija, možda i naprave nešto. Al stvarno ne vidim da je Kamaz išta lošiji iako su tokom proteklih godina dosta podmladili ekipu.
    Last edited by zmaj; 5th January 2016 at 09:49.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    KTM je uigrana mašina, neko od glavnih vozača slomi hladnjak vrlo brzo se pojavljuje dobra duša koja skine svoj da mu ga uzajmi kako baja ne bi čekao kamion sa delovima.

    Kamaz je imao kiks '12 ili '13 kada se Čagin penzionisao ali su odradili kontraofanzivu.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja kapiram ako privatnik naleti i preda mu deo, da onaj iz fabrike odma briše zaduženje po kartici privatnika (rezervne delove privatnici kupuju na karticu tokom Dakara, a sravnjuju bilans nakon relija)

    Nego, skraćen i današnji specijal.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Loeb posle 2 dana ispred 4x4 masina. Kako to? Ima nesto i u tom talentu izgleda...

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Za očekivati je da je Loeb brz na ala WRC specijalima. Nije baš bilo za očekivati da će da odelje kolege, a posebno ne da će da ostave 4x4 ekipu iza sebe. Izgleda da su spakovali Pežoa za ovaj tip specijala baš dobro, pošto i Sainc i Peterhansel ostaviše iza sebe Mini i Tojote. PRoblem sa Pežoima je što su i prošle godine bili brzi, ali su se svi slupali ili izgoreli. Inače, ne znam dal ste primetili Hajlaksi su ove godine dobili ozbiljnu podršku pošto im je sada Gazoo ime tima, što znači da pare ne stižu samo od južnoafričke Tojote kao u proteklih nekoliko godina.

    Tobi PRajs danas najbrži do tekućeg čekpointa. Očekujem da KTM malo to pojača, Honde baš brze. Mada, potajno navijam za Hondu, jerbo ako ništa ne naprave ni ove godine verovatno će da odrade ono što Bruja prognozira (briši postove po fejsbuku i tviteru). Jamaha je sad u ravni sa Šerkom, to više liči na privatničku akciju nego što neka fabrika kao tu nešto radi.

    EDIT: Zaboravljam da pomenem Sagmajstera. Trenutno je na 79. mestu u generali.

    Bio sam na predstavljanju, ali jam pred novu godinu imao žešći haos privatno pa nisam stigao ništa da napišem na sajtu. Izgleda da mu je ovo poslednja godina na motoru, od sledeće bi trebalo da pređe u automobil T2 klase. Takođe, nije više sa austrijskom ekipom Kajzer već je sa nekim rumunskim mađarima, problem je naravno budžet. I dalje je na KTMu.
    Last edited by zmaj; 7th January 2016 at 13:33.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Å*ta se desilo Naniju Romi? Vidim preko sat vremena zaostatka u generali nakon 4 etape i jedino Å¡to nalazim je neki kratak člank u Å¡panskoj marki gde natucam da je popio neku kaznu

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Popio je neko blato na drugoj etapi i iskopavali se 40 minuta. Možda su naknadno popili još neku kaznu zbog kašnjenja. Sve u svemu još jedan loš start za njega, isto ko i prošle godine kad je praktično završio reli prvog dana.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •