Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 104

Thread: Zreo za penziju, Toyota Avensis 2.0 D4D (2007)

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Pre dve nedelje urađen servis: filteri goriva, ulja, vazduha, klime, gumice zadnje balans štangle, semering birača brzina, zamena antifriza, zamena ulja = 16k din total.
    Ugrađeni i zadnji parking senzori. Slike posle pranja
    Sta ce ti senzori, kada je uglavnom problem u drugima

    Jesi li menjao gumice balans stangle jer su ti rekli da su za zamenu ili si ti primetio neke simptome istrosenosti?

  2. #12
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Desna je bila istrošena, možda je i lupkala.
    Senzori su zbog svakodnevnog parkiranja u mm, Zvezdara i Voždovac.
    Za šuspleh ću da pogledam, ranije to godište uopšte nije bilo u katalozima aftermarket proizvođača.
    A da, uplatio sam i kasko kod DDORa, dobra ponuda bila. Još samo da odem na Navak trening :-)

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #13
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Bruyo, ima tih plastičnih delova u katalogu, samo još da provalim koji su mi potrebni i šta kažu ovi naši uvoznici.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #14
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Udario me VW Polo jutros, stao sam na stop i krenuo polako, žena me nije videla.
    Na Polu se skoro i ne vidi šteta, ovo moje izgleda kao da nije strašno, a predračun je na 120k din + senzori.
    Čekam zapisnik pa ću da krenem sa popravkom.


    Last edited by Heinz; 19th May 2015 at 21:45.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hajde što te nije videla... ali gde nađoše 1000€?

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Dunav ima ugovor sa Toyota Centrom (branik 42k, šina 20k, nosači 2x7.5k) i ruke 15k, ostali materijal 7k = 100k + PDV.
    Ako priznaju ovi iz Dunava te brojke nemam problem da im ostavim kola.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Slažem se, kada već plaćamo skuplje osiguranje a po statistici potraživanja istog sve ređa, nek se iskoristi.
    Tako sam i ja uzeo šoferku sa trakom pri gornjoj ivici, ali opet... branik 42k, šina (komad metala) 20k...
    Cene delova za vozila kako vreme odmiče počinju da imaju sve manje i manje smisla.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja samo mislim da su proizvođači procenili da ko sa 5+ godina starim vozilom dolazi po originalne delove, to plaća osiguranje ili nije normalan. I zato naplaćuju skandalozne brojke.

    Da vidiš šta priređuju SUV mašinama. Histerija! Ko vidi račun za popravku RAV4 zna da Vipova teorija "kupi ženi suv da može da preskače žardinjere" nije baš mnogo isplativa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa i nije logicno da idem u npr. Deltu da popravljam stetu, ako ne placa osiguranje. Kupio sam polovan auto i idem do otpada, pa ako nema zamenski i slicno.

    Mog kolege zena kupila i20 i osigurava kod Wiener 70k godisnje??? Pukao je kamen u soferku, preplasila se i cimnula ustranu i sredila retrovizor. Soferka u Hyundaiju 80k, retrovizor valjda 40k. Sumnjam da i rav4 kosta vise? Koliko je njemu onda soferka 180k?

    Ja sam se vise osvrnuo na Dzijeve zelje i preporuke za Forester, pa sam naveo jos jednu od njegovih prednosti.

    Za grad je idealan clio dci, swift, saxo i slicno. Samo drzati dva automobila je meni uzasan cin prema sebi i okolini. Razmisljam da je najbolje uzeti gradsku zujalicu novije generacije, a za jedan dva odlaska na odmor na duze rute otici i kupiti avio kartu ili rentirati neki golf karavan.

  10. #20
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Po info koje imam, oni nemaju osnova da mi ne priznaju delove iz servisa sa kojim imaju ugovor, jer nijedan deo sa spiska za zamenu ne podleže amortizaciji (kao što bi mogao recimo poklopac prtljažnika, koji ovom prilikom nije stradao).
    Kapiram da Toyota nema proceduru za peglanje branika kod plastičara, nego stave nov i ćao, kao što ne rade ni sa kineskim senzorima pa to mora da se rešava drugačije.
    Ono što možda može Dunav je da me pošalju u neovlašćeni servis koji radi sa aftermarket delovima da bi se dobila niža cena. Videću sledeće nedelje koje su još opcije. Meni je bitno da nemam dodatnih troškova kod popravke, osim cimanja tamo-vamo.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •