Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 278

Thread: Porodicni transporter

  1. #21
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Ne znam samo koje ostale zezancije, ali bar za razliku od H kada potopiš gas iduuu

    To je prvi Qashqai, facelift je valjda krajem 2010 urađen i promenjeni su farovi i maska.
    Burazer poseduje facelift 2.0 ali 2wd, auto ide sasvim lepo, nije neÅ¡to prostran (imaju 1 dete pa nije potrebno niÅ¡ta preveliko) i solidan je potroÅ¡ač.
    "Jako nezanimljiv za vožnju, solidno prostran i veoma pouzdan" - je njegov zaključak.

  2. #22
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Mazda 5? Ja bih išao na verso
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mazda5 je OGROMNA plus ima klizna vrata što je opasna beneficija za utovar dece - starih i mladih. Plus što ima treći red sedišta koji uopšte nije bezveze ko što je recimo u Kaškaiju. I imaš je sa 2.0 dizelom što je super poreska kategorija.

    Zavisi koliko si opterećen prostorom. Ima ljudi koji za drugo kupuju Superb karavan i moram da im dam šećer i vodu kad čuju da ja to isto radim u 1,5m kraćoj karoseriji.

    Moj kum šlepuje troje u Stilo karavanu, nisam ga čuo da se žali na nedostatak prostora. Možda će Sivik karavan da ti bude ok? Mondeo i Superb u karavan izvedbi su ogromni, ako tamo nemož da se spakuješ, onda pravac Ikarbus.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Vozio sam kolegin Smax. Dizla, valjda 1.9 ili 2.0. Nisam siguran. Lm, tu mesta ima koliko neces i napred i nazad + jos jedan red sedista u gepeku. S' obzirom da sam morao da polazem voznju u BMW X3, kolega mi ponudio da provozam S maxa jerbo vozac ima malo visu poziciju u odnosu na "normalne" automobile. Prilicno sam se lepo snasao i sa autom i sa gabaritima a i jako se lepo vozi. Kad bi imao para, ili to ili Mazda 5.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  5. #25
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Je l su kumčići propisno vezani pozadi? Mene zanima da pozadi bude sigurno. Imam dva 2-3 sediÅ¡ta i mislio sam upaÅ¡će bebeće lagano ali prc.. Fali par cm da sve to radi kako treba.

  6. #26
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ovaj kolega ima troje dece od cega su dvoje u sedistima. E sad dal pase ili ne, nemam pojma.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #27
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Insignia? Staju 4 booster-a pozadi i ima ih dosta u oglasima, a karavan mi je jedan od favorita. Pretpostavljam da ne treba da me brine Å¡to je Civic jurilica u odnosu na ovu mrcinu.
    Povoljniji je od Accord-a i to prilično.
    Civic karavan mi je grdan do te mere da običnom hatchu ne vidim manu obzirom na već priličan gepek.
    Ovi skoro-kombiji su mi ipak previše.
    A ovo bebi sedište je Graco Junior. Našao sam neku bazu za auto na ebay-u za 5 funti taman da probam a da ne bacim previše para.
    Last edited by Ji 4Tze; 29th March 2015 at 23:49.

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nijedna jedina karavan sa benzinskim motorom? 2010 -2011 godiste oko 8-9k?

    Meni je to alarm upozorenja. Ako ti automobili kmtraze raspona od 120 do 200 k napolju kostaju isto jasno je da su vracali kmtrazu.

    EDIT

    Samo dva kupljena u Srbiji od njih 20tak.

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja sam se raspitivao kod Rejserove službe iz ovlašćenih servisa, Insignija i Astra nemaju nikakve fabričke mane - govorim o 2.0 dizelu i 2.0T benzincu. Spominje se neki senzor na dizelkama i reflash ECU-ja za neke serije i to je sve. Ostalo kako ti se zalomi. Realno, radije bih kupio Opel nego Mazdu (skoro sve su zarđale propisno) na osnovu iskustava koje imaju ljudi oko mene. Sa druge strane, digao sam ruke od Insignije, stvarno je mnogo težak auto za moje prohteve.

    Zavisi Dži koliko ti sedišta planiraš istovremeno? Niko do mojih sa 3 dece nije imao potrebu da drži tri sedišta istovremeno. Buster se generalno ne gura sa sedištima, ali kapiram da je lakše kupiti uži buster nego juriti drugi auto? Osim ako ne planiraš duplikate, onda mora autobus da se kupi i tu nema bekstva.

    Praktičan izbor za tvoju situaciju je sigurno MPV, sad je samo pitanje dal možeš to i da progutaš. Karavani iz D segmenta za mene su podjednako tupi za vožnju, baš kao što su i MPV.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa stariji ima 5.5 možda će joÅ¡ bar godinu da bude u onom booster+ sediÅ¡tu. Å*to se kapaciteta tiče, gledam litraže i ispade da i 5v Civic ima viÅ¡e gepeka nego Insignija, Accord karavan. Octavia tek...
    Ne planiram ih viÅ¡e stvarno.. rekla mi žena da ako hoću joÅ¡ ribica da nađem drugu ribetinu ili kako ono već reče D. Radović
    Baš videh jedan Verso sa blago oborenim sedištima, dakle još jedan plus.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •