Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 40 of 40

Thread: Estetski zahvati na automobilu - Auto detailing

  1. #31
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Rele zavrsio Legend, koji je kupio kolekcionar iz Bg od unikredit lizinga prosle godine. Valjda za oko 7,5k evra. Na kraju legend zavrsio kod drugog kolekcionara iz SM, koji ga je oterao kod [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #32
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Kada će ti biti auto gotov? Živo me zanima kako to izgleda kada se završi pa bih baš želo da uživo vidim vozilo. Nađemo se negde u Rumi ili da pitam Radeta, ima on neku dobru piceriju u Mitrovici, pa da ubijemo dve muve jednim udarcem

    He who loses control, loses.

  3. #33
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Okvirno je trebalo da bude gotov danas, ali izgleda da ce biti pre ono sto mi je rekao pre toga, auto ce biti kod njega dok ne bude zadovoljan rezultatima. Ja ocekujem u naredna dva dana da cu ici po auto, ali u nekim kasnim popodnevnim satima nakon posla, oko 17. Javicu ti kad bude gotov pa ti vidi kako stojis sa obavezama.

    Ps i mene interesuje kako to izgleda uzivo, a i koliko ce trebati vremena pre nego sto ga neko obradi kljucem sa svih strana. Ako prezivi kljuceve, neka nova maslina mu ne gine

  4. #34
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Na stranu kljucevi, to smatram ekcesom.
    Gledam sad taj Legend pa mi nije jasna svrha "stakliranja" auta osim ako ce da stoji u garazi, pokriven mekanom tkaninom ili za jednokratnu upotrebu (izlozbe, matursko, gastos-svadbe...). Lepo izgleda, tu stvarno nemam zamerki ali je neprakticno.
    To kada vidi prvu prasinu da ne pominjem blato i kojekakvu stroku sa nasih puteva u kombinaciji sa kisom, rizlom... vec posle 2 voznje bi pocela da me boli glava od nervoze.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #35
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Covek koji ga je kupio od lizing kuce cuvao je auto u luksuznoj garazi godinu dana neregistrovanog, jer su tablice 2k evra. Inace mu je zabava/hobi da nalazi, kupuje, licka i iste ubrzo proda. Koliko sam shvatio, novi vlasnik iz SM ima vec accord 2.4 i ovo je verovatno i kupio jer ima viska para. Veroatno ima i neku kombinaciju registracije preko invalida.

    Sto se tice mene, auto je bio bas zapusten, izgreban, pran na cetke, vozen kroz gusto granje i bas je delovalo jadno. Mislim da ce slike na Reletovom docarati stanje. Ne gajim nadu da auto nece biti ubrzo izgreban, cuknut, ostecen, ali mislim da ce tesko ikada vise dospeti u ono stanje nemara u kojem je bio.

    Saxo je bio zlatne boje za koju nisam ni mogao pretpostaviti koliko je zahvalna. Nisam ni na tren za 4 godine pomislio da bih ja tu trebao nesto da farbam, poliram. U svakom slucaju, crna nikad vise, skapirao sam u cemu je problem.

  6. #36
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    E ovako, da vidim sta sam zapamtio. Rele tvrdi da nema neke posebne fame oko japanskog tankog laka. Jeste nemacki deblji, ali je i tvrdji, krtiji i tezi za rad. Cak su ostecenja od kamencica po njemu zato i veca kod nemaca.

    Proces poliranja ide nakon detaljnog ciscenja/pranja, te tretmana glinom. Njena uloga je da usisa sve necistoce koje su se uvukle u pukotine i ostecenja na laku. Nakon gline auto tek izgled agrozno.

    Onda ide smirgla i udri, u mom slucaju citav auto, sem farbanih segmenata. Fascinantno je kakve je brazgotine uspeo da ismirgla, delimicno napuni bojom i ispolira.

    Sto se tice trajnosti, tu skapirah da postoji razlika izmedju akrilne i valjda sinteticke boje. Kod akrilne farba i lak su izmesani i nakon poliranja obavezno je voskiranje periodicno koje vraca sjaj.

    Kod metalik se samo ukloni osteceni sloj laka koji je prekriven milionima sitnih brazgotina i ogrebotina, koje daju mat efekat ili umanjuju sjaj. Tu je i uticaj atmosferskih pojava, sunca, kise i slicno.

    E sad, trajnost. Veliko pitanje. Imaju na njegovom sajtu dve nove trojke koje su iz salona izasle sa ogrebotinama od cetki. Procedura je da auto pre izlaska iz servisa mora da se opere i oni ga naravno useru sa cetkama.

    Dobro, da ne glumim sad picajzalu, ne treba robovati limu, ali je lepo za mnogo manje para od farbanja automobila, sacuvati originalnu farbu i lak, a dobiti onaj isti efekat kao iz fabrike.

    Kod mene ostaje problem koji ce videti samo perfekcionisti. Postoje razlike u nijansi koje se vide pod jakom lampom kod zadnjih levih vrata. Orginalna boja je ljubicasto plavkasta sa mnostvom skljokica, dok je ona na tim vratima vise crna. Jos cu postati strucnjak za farbu

    Rad Reletovog farbara je za moje pojmove odlican, ne vidi se razlika. Jedino sto covek pali za Novi Zeland da tamo radi.

  7. #37
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ima li ko iskustva sa ovim momcima [Only registered and activated users can see links. ]
    vidim da su rasprostranjeni po forumima i da lepo srede vozilo a oterao bih auto da ga pre mog korišćenja malo "dezinfikuju"

    He who loses control, loses.

  8. #38
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Nisu to momci, to je jedan momak koji radi sam samcat. Radi pedantno i predano, ali nije bas jeftin. Ja sam vozio accord kod njega i civic. Nisam bas bio zadovoljan kako je uradio tepih na civic-u, tipa nije izneo sedista da opere ispod njih.

    Imam onu jednu fotku accorda nakon njegovog tretmana.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #39
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Meni zbog ciscenja parom interesantno ali sam nasao u NS na preporuku dubinsko koje mi odgovara zbog vremena dok steam moze tek u nedelju da primi auto.

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  10. #40
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ispoliram farove pre 6 meseci u jednoj praonici i atandardna prica, nema potrebe za zastitom samo svrati kad opet zamagle, zacas cemo.

    U praksi to je u guzvi sam, nemoj sada. Da placam 2 ili 3 k za poliranjr svakih par meseci nisam izludeo.

    Aj reko kad vec nisu izgrebani, mora da postoji neki nacin da ocistim zutilo sa plastike bez polir paste od bar 1000rsd i smirglanja vodenom. Npr ovo sam hteo uzmem pre eksperimenta sa asepsolom

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Uzmem lepo 5% asepsol blago razblazen i pretljam pamucnom par puta. Vidim ostaje lepo na krpi zutilo. Posle isperem vodom i uglancam. Asepsol u apoteci manje od 200 rsd.

    Probao na kupljenom faru gde je baja i.markerom pisao. Sve lepo skinuto posle malo trljanja i isprano. Nije poliranje ali za odrzavanje fara cistim ok.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Posle:

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •