Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 40

Thread: Estetski zahvati na automobilu - Auto detailing

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nitro razređivač za skidanje. Onda ako ima jačih ogrebotina vodena šmirgla 1500 pa 2000 pa onda neka polir pasta.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Da ne skinem i moju farbu nitro razredjivacem? Deluje mi da jacih ogrebotina nema, jer je sve glatko pod rukom. I koja polir pasta, imam neku za metalik boju, a auto nije metalik, tako da ne pasuje. Pretpostavljam da nije isto i za metal i plastiku.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Onda se raspitam, kod mene je metalik pa sam takve ožiljke skidao nitrom i nije mi ni pipnulo farbu. U principu ako je akrilna opet nebi trebalo da skine jer je drugačija baza, probaj malo da skineš, nakvasiš malo krpu i neku malu površinu samo prebrišeš ne bi trebalo da zahteva mnogo prelaza jer se farbe nisu hemijski vezale.

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    ...Naravno izbegavaj sve što je "namenjeno za auto" od tih specijalizovanih firmi jer su bezobrazni po pitanju cene.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    To mi ne deluje skupo.Sta mislis o ovom proizvodu?

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Zaista ne znam, mast mi deluje bogatije ovo mora da ima dosta vode ili razređivača čim je tečno. Lakše se nanosi sigurno ali dal je bolje ili lošije ne znam

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Jeftinije je od hemela ali cena mi nije bitna da li je 700, 1000 ili 1500 dinara vec hocu nesto sto stvarno vredi i pomaze.Kornjaca mi je poznata marka,a i ovo pise da je "namenjeno za automobile".Bitno mi je da moze da se kupi preko interneta jer nisam iz BG.

  7. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    I za turtle wax piše da ujedno i cisti i stiti kozu sto je lakše za koriscenje.

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Cool Estetski zahvati na automobilu - Auto detailing

    Moj vrhunac u ovoj oblasti je bilo odvesti auto u praonicu i sacekati da istrljaju spuzvom, ispuskiraju i slicno. Verovatno zato sto je sakso dosao u moje ruke u estetski odlicnom stanju.

    Sad ne verujem da postoji neko posebno interesovanje ovde, ali ja sam malo istrazivao da li neko radi delimicno poliranje (tipa samo branike), ciscenje motora bez puskiranja i slicno pa sam naleteo na decka koji u slobodno vreme vikendom radi ove stvari.

    Vise me interesuje da li je neko i sam imao slicne akcije kako bi uporedili cene.

    Ja sam se sa njim dogovorio, on dosao i pregledao automobil. Odmah je namirisao da je prethodnik vlasnik imao psa (staford), gde je grebao u gepeku, sta fali od plastikica, sta je namestano, koja ogrebotina je od cega.

    Jako korektan, radi vikendom u svojoj garazi, ALI su cene vise nego pristojne. Komplet poliranje je 170 evra, iako je konstatovao onaj problem koji smo pomenuli kod japanaca sa debljinom laka.

    Ovde je sajt, pa ako nekoga interesuje>

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #29
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    A rele iz Sremske Mitrovice?

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #30
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Sad videh njegove radove na nekom od foruma, zaista deluje perfektno na slikama.

    Ja do sada nisam imao posla sa crnom bojom i nije mi bila jasna jadikovka. E sad je malo drugacije. Operes auto i place ti se. Sve se vidi, i ta paukova mreza i ogrebotine i matiranost i zamagljenost, sve.

    Saksa sam prao gde mi padne na pameti, uvek mi je delovao perfektno nakon pranja sa onom zlatnom bojom.

    Jutros sam sa nekim sonax polir/vosak miksom za crnu boju blago presao automobil i deluje dosta bolje. Daje lep sjaj i uklanja one najsitnije ogrebotne, a lim ne deluje zamagljeno, zamrljano.

    Imam to neko udubljenje na gepeku, pa pre eventualnog poliranja bih voleo to da ispravim. Zato sam i stavio link za onaj hdt.

    Poliranje je od 150 do 200 evra za Accorda, dok su najjeftinije folije za ovu velicinu automobila (bar ono sto sam ja nasao) 20e po m2, a za auto ove klase navode od 20 do 22 m2. Dakle barem 450 evra za folije. Plus, kad se izgrebu placas skidanje

    Ne planiram pre zime nista, mozda jos jednom predjem ovom kombinacijom voska/polir paste pa tamo na leto.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •