Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Ruta: Beograd - Rovinj

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Question Ruta: Beograd - Rovinj

    Da li je neko isao? Ja bih mozda za prvomajske praznike i okusao srecu. Gledam da li ima alternativna ruta sem ove autoputem preko Zagreba, ali tuda tek tesko da je neko isao.

    Alternativa bi bila preko Banjaluke i Bihaca i prilicno je duze, ali ne placam 60 evra putarine. Do Banjaluke mi je put poznat, do Bihaca ne.

    99% je da cu ici autoputem zbog malog, ali videcu sa matorim, posto je on prospartao taj deo Bosne uzduz i popreko.

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pa štediš na plinu ako ti je do vozikanja mislim da ćeš da se navozaš preko Bosne - kad smo ko klinci putovali u Fažanu znam da smo spavali u Plitvicama ili Delnicama.
    Preko ZG ti treba 6-8h zavisi od pauze...
    Gde ideš tamo, koliko plaćaš i kakav smeštaj?

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Išli smo do Pule, autoputem. Jeste skuplja putarina, ali vredi.
    Mislim da je bilo manje od 30€ za putarine do tamo, nisam siguran.
    Last edited by Heinz; 23rd April 2014 at 13:08.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Meni je put do Banja Luke dobro poznat, isao milion puta, onaj dalje deo bi mogao biti pipav.

    Pa ne daju mi se pare za putarinu ako bas ne moram. U ovom slucaju ako bih isao 200 km duze i 3 sata duze onda ne bi vredelo ustede.

    Ispitacu starog, pa da vidim da li vredi i razmisljati o tome.

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jedino da uračunava cenu TNG-a u Bosni pa da možda potroši manje para.
    E sada hoćeš li da stigneš u Rovinj ili da razgledaš Liku, Kordun i Krajinu?
    Ako ideš da stigneš onda autoput, jednostavno se stiže za 6-7 sati jeste da ćeš da potrošiš pare na putarinu ali vreme ne možeš da povratiš. Ako ćeš da razgledaš onda ima da biraš, možeš od BL da se spustiš uz Vrbas do Jajca ili Mrkonjić grada ili na Manjaču pa preko Petrovca i Drvara uđeš u Liku preko Une do Vrela. Odatle da biraš Hoćeš li do Jadranske preko Udbina, Gospića i Karlobaga ili da se na istu uključiš u Senju pa da ideš preko Male Kapele do jezera pa ili odeš gore na Ogulin pa an autoput ili se vratiš pa Preko Vrhovina i Otočca dođeš do Senja. Jbg ima da se vidi ali nije za jedan dan.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Relativno cesto idem preko Bosne do Plitvickih Jezera, ruta je skoriz ok, BL-Prijedor-Novi-Dvor-Krupa-GP Bihac-Plitvice, ustedeces gorivo, Kanjon Une je super za voznju, 40ak km krivina ispresecanih trosnim asfaltom i prugom, ali prelepo...ali...
    Ali...mnogo vise km, jeftinije gorivo, Policija u naseljenom mestu, drzi se ogranicenja i nema frke...za 1.maj granicni prelazi uski i krcati, spremi se na cekanje 30min+...mislim da ti je bolje resenje auto put za Rovinj. A isao sam gore i starom Jadranskom i novom Jadranskom autocestom odozdo...

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hondulja, da li se secas koliko ti je vremena trebalo do Plitvica?

    Razmisljao sam o ovakvoj varijanti, ali ne znam kakv je ovaj put koji sece auto put do stare jadranske magistrale u potezu od Korenice do Senja?

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Odatle da biraš Hoćeš li do Jadranske preko Udbina, Gospića i Karlobaga ili da se na istu uključiš u Senju pa da ideš preko Male Kapele do jezera pa ili odeš gore na Ogulin pa an autoput ili se vratiš pa Preko Vrhovina i Otočca dođeš do Senja. Jbg ima da se vidi ali nije za jedan dan.
    Jesi li ti kad isao tim putevima?
    Last edited by VIP; 24th April 2014 at 11:37.

  8. #8
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Banja Luka - Plitvice oko 3h, zavisi gde stanem na kafu, i bez guzve na GP Bihac.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Jel imas neke preporuke za smestaj na Plitvicama, mozda tamo napravim predah?

    Taman tih 60 evra potrosim na smestaj, a ne na auto put.

    Jako koristan sajt za one koji planiraju kro HR na gas

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 24th April 2014 at 12:51.

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Meni, ako se odlučiš da stučeš deo autoputom, od Novske do Vrhovina treba oko 3,5 sata.

    PS TNG kod Hrvata ti je negde 75 din/l bio sam pre tri nedelje ali kod njih je cena prilično stabilna
    Last edited by bruyoni; 24th April 2014 at 16:27. Reason: od-do

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •