Malo sam provozao novu sportaljku, pa da podelim utiske. Treba da kažem da sam novi Swift imao prilike samo malo da provozam u krugu Euro Sumar servisa tako da nemam baš mnogo iskustva sa novom generacijom.

Unutra je, kao Å¡to sam to video i sa običnom varijantom, poprilično bogatiji, moderniji i kvalitetniji nego prethodnik. Plastike su i dalje sive i ne baÅ¡ sjajne, ali su sada iskombinovane sa drugačijim plastikama pa to nekako izgleda dosta bolje. I dalje nije VW unutra, ali ako bude čvrst kao i prethodnik pa posle 6 godina niÅ¡ta ne tandrče - nemam niÅ¡ta protiv da bude tako kako je.

Pozadi ima za nijansu više mesta, taman koliko bi mi trebalo da sad kupujem kola koja bi trebala da udome jednog ili dvoje klinaca. U aktuelnom sa dvoje nije baš komfor, dok bi ovih 10 cm koliko je novi duži bilo taman.

Spolja je prilično atraktivan, ako mogu da budem subjektivan. Nije baÅ¡ spejs Å¡atl, ali nije ni neugledan kao Å¡to je racimo Yaris TS. Felne i gume su istih dimenzija kao i kod prethodne generacije - 195/45 R17, diskovi na svim točkovima - zaÅ¡titni znak Sport modela kada je u pitanju Suzuki koji na svemu ostalom tera doboÅ¡e pozadi.

Zanimljivo, i pored niskoprofilnih 17" i žestoko sportski trimovanog veÅ¡anja (ne zaboravite, za razliku od raznih samozvanih sportskih marki, Swift Sport je u Å¡tok formi teran u JWRC kupu takmičenju par sezona i niko se nije žalio) auto uopÅ¡te nije neudoban. Čak bih rekao da je vrlo sličan onome Å¡to nudi moj Swift koji nema S od sporta.

Menjač, sa zadovoljstvom mogu da kažem, ima sve osobine koje ima i moj menjač - brz, precizan i voli odlučnu ruku. Kvačilo je mekÅ¡e nego moje, ali i ono je visoko i kratkog hvata. Samo Å¡to je Å¡estobrzinka, a sudeći po tome da na 3000 ima 115kmč, rekao bih da je Å¡esta propisno kratka i da se nigde nije mislilo o Å¡tednji goriva. Aman!

Å*to se motora tiče, ne mogu da kažem mnogo, poÅ¡to sam ga vozio odmah po kupovini pa nije bilo korektno da ga odma poteram u crveno, mada me je baÅ¡ svrbelo. Mislim da sam samo jednom dodirnuo 4K, sve ostalo je voženo kulturno. Tako kad se vozi, prilično je pitom i tih.

Sve u svemu, rekao bih da je u pitanju sjajna sprava, koja pored ostalog nudi i prilično korektnu cenu održavanja i velike Å¡anse da u prvih 10 godina posedovanja nikad ne vidite upaljenu žutu lampicu - osim one za rezervu.