Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 321

Thread: Suzuki Swift Sport (2010 model)

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    A sto ste toliko tajnoviti ovde, kad na fb pise ko je novi vlasnik Cestitke sa moje strane vlasniku, konacno da se motorizuje i to propisno.

  2. #12
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    Da nije Lukija u pitanju

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаталк 4
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #13
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    a i twitter kaze cestitke i sa moje strane

    sad se setih sta rece Vip jednom prilikom u 500L temi:

    ...jer je moj ukus za automobile jos uvek nezreo i neizgradjen.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Vidim da je prethodna generacija imala ipak jedan broj manju obucu, 16". Sad pokusah da nadjem gume na netu i jedino sto mi ponudi je GY Eagle f1 za 12 hiljada po komadu Ja bih ipak nabacio jedan broj manju obucu sem za paradu. Za 16" ima mnogo bolja ponuda za normalne pare.

    Sem toga, rezervoar je manji nego kod vts-a za 3 litra, nadam se da je i ekonomicniji posto ce posete pumpi biti ceste.

    Znajuci vlasnika ovaj auto ce ostati bombonica jos dugo, amozda i dobije neki dobar upgrade firmware-a i software-a

  5. #15
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    Odmah će probati da ga overclockuje ipak ovaj primerak ima vodeno hlađenje

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаталк 4
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Vidim da je prethodna generacija imala ipak jedan broj manju obucu, 16".
    I prošli sport je terao 17" u istoj dimenziji.

    Quote Originally Posted by Wolf View Post
    Cini mi se da je ovakav bio u oglasima oko 10 ili 11 hiljada evra? Kad smo vec kod swifta mislim da niko ne nudi toliko za istu ili manju svotu. 8.990e gc ac sa metalik bojom je extra ponuda, a glx se za 10.000e ima sve sto treba od opreme.
    Ima ih koji nude isto ili možda ili više. Međutim, kad uračunaš konačnu cenu vožnje - mislim da nema ko da stane na crtu.nisu.
    Last edited by zmaj; 21st September 2013 at 11:05.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ne tvrdim, samo citam sta pise na netu. Svuda navode da su bile 16" kod druge generacij. Mozda su opciono bile dostupne i 17".

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja nikad nisam video 16" na sportu? Svaki koji sam video ovde kod nas je nosio iste dimenzije ko i novi, samo je dizajn felni bio drugačiji. Ne znam šta pišu na netu, a mrsko mi da jurim na mađarskom sajtu za delove felne za stari model.

    Inače, u časopisima kažu da je novi sport mekši auto i da šestobrzinka nije baš donela mnogo kad su u pitanju performanse pa je konsenzus da je prethodnik bio oštrija mašina. Meni se novi mnogo više dopada, pa makar ne bio oštar koliko i stari.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Dobar dan svima.

    Izvinjavam se sto nisam ranije pisao jer jednostavno nisam imao o cemu da pisem jer imam vunastu kvalifikaciju kao vozac. Ovo je moj prvi automobil i za mene je sve ovo prilicno strano (mislim na praksu). Danas je automobil napunio 20000 km, ja sam nakupio nesto preko 1600 km (auto-put + lokalni putevi + preko nekoliko km po BG, zbog vune).

    Da ide, ide. Preko 4000 vuce lepo, praceno lepim zvukom. Kad kod sam u mogucnosti, malo ga doguram do skoro 7000 kad sam resi da prekine. Brzine su kratke i vrlo cesto koristim 6-ti stepen (mada sam prvo mislio da ce de da mi ova 6-ta bude visak). Mislim da je 120km/h oko 3100 rpm, zaboravih. I negde oko 6l potrosnje okruglo, na 110km/h je oko 5.4. Board kompjuter laze kao politicar - od cepa do cepa meni racun kaze 6.5l, board kaze 5.4l. Preko 2500 rpm se cuje motor tako da o nekom tihom putovanju nema govora. Sto rece Zmaj - pojacaj muziku i resen problem (sto i radim).

    Unutra ima opreme vazdan, pola od toga i ne znam kako se koristi ali mi je ubedljivo najomiljenije to sto cita MP3 i komande su na volanu pa nemam potrebe da zijam po konzoli. Isto vazi i za BT koji se lepo slaze sa telefonom. Sto se tice udobnosti, ja nemam zamerke. Bilo da su letnje gume, bilo da su zimske. Meni skroz OK. Sedista lepo drze, pozadi nisam sedeo ali oni koji su sedeli pozadi imaju mesta. Zato je gepek kriminalno mali Nema rezervnu gumu vec samo onaj kit za krpljenje. E sad, nije sve tako sjajno. Prvo, plastika unutra je bas jeftina. Drske na vratima skripucu kada ih uhvatite i povucete. Isto tako, cuje se neko zveckanje u vratima kada se ide po neravnoj podlozi. Desni zvucnik probija na malo jacim basovima (levi je OK). Ona plastika pozadi izmedju auspuha je krimilano tanka i zvekece. Ali dobro, sve je to OK, Suziki nije Honda.

    Medjutim, juce sam otkrio nesto sto me vise zabrinjava. Naime, kada sam stavio zimske gume (185/60/R15 Michelin Alpin, prethodni vlasnik ih je kupio zajedno sa celicnim felnama) osetio sam vibracije izmedju 90 i 100 km/h. Vulkanizer, koji ih je montirao, nije radio balansiranje pod izgovorom da vec imaju tegice (ovde sam platio danak neiskustvu i verovanju svakom). Juce sam otisao da mi se uradi balansiranje, ali kod drugog majstora, i da se proveri trap. Balansiranje uradjeno ekspresno i vidim da su tegici malo pomereni u odnosu na prethodne pozicije.

    Medjutim, kod dijagnostike trapa bilo je svega. Napred su doveli u red jer ima viljsuke pa je sve podeseno. Medjutim, pozadi je torzija (sta god, ja samo vidim jednu motku ) i tu nema stelovanja. Ispostavilo se da je toe (?, ne znam srpski ekvivalent) los na oba zadnja tocka. Sa slike bih rekao da su oba tocka blago zaokrenuta nadesno. Majstor kaze da se to ne steluje i da je jedini lek zamena. Meni to malo sumnjio, s obzirom da je automobil bio na redovnom servisu neposredno pre prodaje/kupovine.

    Nakon toga sam primetio da moram volan da drzim blago zaokrenut udesno (to je jako mali ugao ali ja sam po prirodi picajzla pa to vidim). Ostaje da vidim dalje sta mi je ciniti. Nisam primetio da je auto udaran pozadi. Zadnja desna felna ima jednu jako sitnu ogrebotinu tako da ne verujem da je tako nesto uzrokovalo da se geometrija poremeti. Zakazacu mu kod lekara.

    Danas imadoh jos jedno zanimljivo iskustvo i mogu samo da kazem - izbegavajte lokalne puteve u ovo doba kada se radi puno. Prosao sam danas po kisi preko necega sto bih mogao da nazovem zemljana dijareja jer mi je posle toga auto bio izmelaterisan goMnima. Zadnje staklo crno, tablice se ne vide. A nigde perionice na vidiku. Na pumpi mi neki deckic oprao makar tablice i zadnje staklo, da mi ljudi na ablenduju. Nesto se malo opralo dok sam vozio po barama. Posle sam mu dao tretman u perionici. Stavljen neki silikon koji je hidrofoban tako da bi trebao manje da se mucim sa prljavstinom. Dosta od mene za danas.
    Last edited by VIP; 16th November 2013 at 10:38.
    5:53.365

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Toe = raspon. Ono na monitoru je geometrija za prednje točkove i ako je slikana nakon što je odrađeno nije dobro odrađen raspon (toe). Program zna može li se na određenom vozilu namestiti trap i pozadi pa ga ne meri ako ne može da se namesti nego samo koristi ogledala za precizno oderđivanje ose vozila. Tja da su ti nazad malo pomereni točkovi kao što si opisao prednji kraj bi se namesti da bude što više u osi pa bi ceo ato išao koji deo stepena postrance.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •