Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 30 of 30

Thread: Iskustva - zadnja klupa i komfor, prtljaznik

  1. #21
    Junior Member NikolaPopa's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    BG-Zemun
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    A kada smo već kod neudobnosti zadnje klupo, da li ste nekad probali da sedite pozadi u CRX-u? heh
    Da podignem i ja temu iz mrtvih, budući da imam podosta iskustva kod (ne)udobnosti

    U CRX-u iza može da sedi niža osoba, dete ili ženska osoba, jedna može sigurno iza suvozača, a vrlo verovatno i joÅ¡ jedna osoba iza vozača, u zavisnosti od toga koliko je njemu potrebno mesta. Pre par godina sam CRX-om iÅ¡ao do CG, drugarica niskog rasta je bez problema sedela iza, čak i zaspala

    Najveći problem za osobe "prosečne" visine je bar u CRX-u bilo to Å¡to se glavom udara o krov, a i za noge bogami.

    Tu je dobro poređenje sa Eclipse-om, budući da i on iza ima "klupu". Samo, kod njega su bolje dizajnirana sediÅ¡ta, tako da je sada tu problem sa krovom dosta manje izražen, noge tu i tamo. BaÅ¡ radi testiranja, vozio sam se na relaciji BG-Rijeka iza vozača i nisam se žalio. Opet, daleko od toga da može da se meri sa drugim kupe automobilima koji imaju sediÅ¡ta umesto KLUPE iza, ali daleko od toga da sad nije izdržljivo, po meni

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Neki dan sam zavirio u gepek druge genercije skode a5, ona hech verzija. Hajde sto ima neverovatnih 560 litara zapremine vec sto je otvor prtljaznika neverovatno velik, mozes slona da proguras. Vidim da na polovnjacima svi slikaju prtljaznik.

    Ne guram cesto kabaste stvari, ali svaka im cast. Vidim da poslednja generacija ima skoro 600 litara, dok vecina automobila iz d segmenta moze samo da sanja o tome. Mislim da nova mazga 6 nema ni 500 litara. Nadam se da su tu razliku maksimalno iskoristili za veci komfor na zadnjem sedistu.

  3. #23
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Å*to nisi seo malo da se voziÅ¡ da vidiÅ¡ odakle prostora za gepek?

  4. #24
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Zato što je došao Accordom koji nema zadnju klupu i gepek?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Vas dvojica bas iz krajnosti u krajnost, dajte malo normalne, objektivne diskusije.

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Imaš hondaša i vagen hondaša i očekuješ objektivnu diskusiju?! Uozbilji se.

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Objektivno, A5 ima klupu pozadi. A i napred je skučena. Zato i ima tako veliki gepek.

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Da je nazad neudobno se slažemo ali da je skučena, u bilo kojoj četvrtini, e to si lupio za medalju.

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Provericu prvom prilikom kakva je situacija u praksi, mada je za to korisniji neko sa visinom oko 185cm.

    Gledam malo dimenzije A5 i A7 (na istom su ovom linku)>

    [Only registered and activated users can see links. ]

    i vidim da auto (poredeci ga sa Accordom) nije veci po duzini, ali obe generacije imaju siri trag tockova, sto nije mala stvar.

    Sem toga, iako je ukupna duzina ista, medjuosovinsko rastojanje A5 i Accorda je slicno, tako da ne verujem da ima posebne razlike u komforu, sem mozda u udobnosti te zadnje klupe.

    Ja licno imam problem sa ulaskom na zadnje sediste kad unosim klinca, ali nisam primetio neki problem sa prostorom pozadi. Verovatno ima udela i to sto je sediste napred podeseno za nizu osobu.

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    I to Å¡to nije klasa za porodicu, lepo to ameri razvrstaju u compact family sedan (Civic) i compact executive sedan (Accord tj. Acura TSX u tvom slučaju )
    A5 je skučena napred, mislim na Å¡irinu prostora oko nogu. Ima mesta al krali su na sedalnom delu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •