Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Reli Srbija 2013

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    I sta kaze [Only registered and activated users can see links. ]

    Po meni, neko je imao potrebu da pokopa i poslednju manifestaciju koja je imala kakvu-takvu reputaciju.

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Uh, Šljiva (plumrace) je okej tip, ali je previše blizu organizatorima po raznim aspektima (mahom svi baneri na sajtu su od firmi koje su ovako ili onako angažovane u "organizaciji" trka).

    Drugo, dugo se muvam po domaćim trkama da znam kad je došlo vreme da neko ubere kintu. Odjednom se čovek pojavi u Paul&Shark jakni, pantalonama, espardrilama i pripadajućim šalčetom - eto ga organizator. Vrlo je lako, a pare stižu iz budžeta. Sad je samo pitanje kako da se raspodele. Doduše, ako ćemo pravo, budžet je verovatno sad dosta tanji pa su se razne "čika Mome" povukle i prepustile bremeniti posao lakšoj kategoriji muvatora.

    I sad dolazim do finala. Kažu angažovali su 250 policajaca (ili 150 ili koliko već). I? FIA observer kaže da je ok. I? FIA observer kaže da je WRC Monte Karlo okej, ali zato žandari kažu "otkazujemo etapu x" jerbo se njima ne dopada. I ende. Naši organizatori jako lako daju obećanja i to ona koja svi znamo da neće biti ispunjena - biće etapa asfaltirana, biće sigurno za gledaoce, biće policije marvu drži pod kontrolom. A ne bude.

    Ja 2011 videh 2 žandara na poslednjih 2km brzinca, a i oni su bili totalno nezainteresovani i u debeloj ladovini. A raja stoji tik uz talasasti asfalt na kome se ne zna da li je gore da izleti Krum u S2000 sa 180 ili da izleti batica u raspadnutom Jugu sa 100.

    Da li je bilo želje da se ugasi YU Reli? Čisto sumnjam. YU Reli je samo bilo pitanje vremena kada će sam od sebe da nestane - dvodnevni reli na kome da nema stranaca realno ne bi moglo da se nakupi 20 domaćih posada - na startu. U tom kontekstu zaista ne vidim nikakvu želju da se tako nešto gasi nasilno pošto je reli viđen da se sam od sebe ugasi.

    Da li su lokalni žandari bili neraspoloženi da preuzmu odgovornost za propuste organizacije? Ovog puta čini se da ne. Neko u muriji nije bio raspoložen da ide na razgovor kod Dačića/Vučića zato što je neko rešio da polovično organizuje reli.

    Opet, treba reći da se reli organizuje polovično već godinama u nazad, ali je murija bila raspoložena da sarađuje. Sad više nisu i sad odjednom - eto mi uradili sve osim onoga što elaborat propisuje. Raja navikla da je elaborat samo sveska koju niko nije ni otvorio pa se onda iznenadili kad neko počeo da ih propituje.

    Ovo je samo moje lično mišljenje. Da sam 100% siguran u ono što tvrdim, objavio bih to na sajtu. Ovako, nit me zanima, nit imam vremena za to.

    Reli Bohemija se vozi krajem avgusta, ima 60 posada od kojih je bar 50 u S2000 klasi. Razlika u trošku nije velika, ali ovako bar nešto odgledaš. Bezvizni režim je keva
    Last edited by zmaj; 24th July 2013 at 16:03. Reason: pravopis
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Sta znam, nesto nisam u stanju da se udubim u tematiku. Cisto mi ovako pade na pamet da vise nije ostalo nista od auto takmicenja.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa ostali smo bez automobila pre pet godina, realno je da i takmičenja počnu da nestaju. Gorka je istina.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Slažem se sa zmajom, nema šta dodati. Organizator je napravio elaborat koji onda nije ispoštovao, vidi se da su se gađali brojevima i terminima. 832 znaka.. kakva znaka? onih za označavnaje krivine, onih za prekid naselja, za jednosmernu... izvini ali to se ne radi tako. 1300m džerzi ograde..., ja to nisam video da se negde koristi osim za park ferme i eventualno za neke start i cilj varijante da se napravi bafer zona.
    Ovako traljavo kad su odradili MUP zaista nije morao ništa drugo da radi osim da im da viljušku i kašiku da pojedu ono što su nakenjali.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •