Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 61 to 70 of 71

Thread: Bebi oprema za kola. Å*ta ko ima i kako se pokazalo?

  1. #61
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni je to srednje mesto uvek bilo nebezbedno, pa mi zato stavljanje deteta na to mesto dolazi samo kao opcija da ih pozadi ima troje.

    Veza ovog primera koji sam naveo je da svako tumači kompromise po pitanju bezbednosti na svoj način. Ja bih radije kupio veća kola i stavio odraslog da sedi u sredini, nego što bih stavio dete u sredinu.

    PS. Moja žena sedi između Maxi Cosi i Cybexa kad moramo da vozimo i treću odraslu osobu u kolima. Nije joj komotno, ali uspe da se ubudži. Ili je Svift veći od Džeza što je čista alhemija zato što znamo koji je najveći mali auto na svetu ili je ta tvoja Honda AKord bila na nekom iskuvavanju
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #62
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Å*ta se može prevesti u Jazz-u, možeÅ¡ Swiftom da maÅ¡taÅ¡ al iz drugog puta

  3. #63
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Akord je dosta uzak spram svoje duzine. Vidim po spec da je siri samo 6 cm u odnosu na svift. Sedista su jako profilisana sa velikim bocnim osloncima pa gubim od vrata do sedista po 15 cm

  4. #64
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Kupljen [Only registered and activated users can see links. ]
    Kakvi su utisci posle 5 godina? Trenutno biram sjediÅ¡te za klinca koji će uskoro da upadne u ovu kategoriju, pa mi je Solution X glavni kandidat. (Isto je kao X2 samo bez dodatnih bočnih jastučića, ali na ADAC testu ima zelene zvjezdice).

    Na slikama i videima mi izgleda malo stisnuto u predjelu ramena, a to se pomjera uvis sve zajedno na ovim modelima, pa se pitam može li da izgura dalje od 8-9. godine..

  5. #65
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ti bočni jastuci mi se čine kao totalni višak, da budem iskren. Sedište je lagano i odlično drži klince bočno, posebno kad knjavaju.

    Vadio sam ga i stavljao u test kola bezbroj puta, nikakvih problema nema sa mehanizmima ili isofix kopčama.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #66
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    IÅ¡li smo u Aksu da ga isprobamo i opet nije moglo proći bez loÅ¡e karme. Imali su jedan, posljednji primjerak X2 sa jastucima u kesici koja je, od svih mogućih pozicija, bila zaheftana tačno unutar ležiÅ¡ta za glavicu. Prodavačica nije dozvolila da skinemo kesu jer će "kasnije 100% da se izgubi", pa je mali odsjedio minut-dva poguren i zbunjen..

    SjediÅ¡te je sasvim dobro, to je jasno, ali nam je pažnju privukao susjedni, noviji model [Only registered and activated users can see links. ], pa smo i njega probali; Napredniji je dizajn, bočna zaÅ¡tita "sakrivena" na klik u dva nivoa u visoke stranice, vizuelno je klincu komotnije kada sjedi uvezan, a na dodir je neÅ¡to finija tkanina, iako je i dalje sintetika, naravno. Skuplje je za 30%, ali i gospođa se složila da vrijedi, pa sad jurim drugara iz DE da odradimo akciju kupovine i dovoza sad na ljeto. Top ocjene od ADAC-a.

    SuviÅ¡no je reći da su cijene u domaćim radnjama i dalje ekstremno preambiciozne. Bukvalno navode ljude da kupuju kojekakve Nanije i slične imitacije kvalitetnih sjediÅ¡ta.
    Last edited by autsajder; 7th June 2018 at 12:26.

  7. #67
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I onaj moj Cybex je imao super ocene kod ADAC, tako da oni ljudi to izgleda rade vrlo ozbiljno. Ja kad sam kupovao, cena nije bila toliko jača od inostranstva, plus sam ja iskoristio neke vaučere koje sam imao za Deksiko (plus neki drugarski popust) i onda je to izašlo baš povoljno. Sad je dosta opala kupovna moć, tako da se malo kvalitetne robe prodaje pa cene nisu zabavne. U principu, samo treba da imaš nekog napolju (što više nije problem, jelte) da primi robu sa Amazona i da je tako spakovanu nabije u autobus i dobar si bar 50e čak i da častiš šofera sa 10e.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #68
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Kupljen je Cybex Solution M u jednoj online prodavnici u DE za 105 EUR. Prijatelj u avgustu dolazi na odmor u domovinu, pa će tada da nam ga doveze.. U Aksi su za ovaj model stavili cijenu od 25.500 din i to na nekom sniženju.

    Istina je ovo za Cybex da su vrlo ozbiljni i da im modeli u svim kategorijama dobijaju samo dobre ocjene. U ovim svojim istraživanjima saznao sam da su počeli da trimuju modele u linijama Silver, Gold i Platinum. Svi za bezbjednost imaju pluseve, ali se razlikuju po stepenu ergonomije i nekim tehnikalijama. Silver ima fiksirani nagib ležiÅ¡ta za glavu, nepomične bočne protektore i raste samo u visinu; Gold ima onu klapnu iza potiljka koja može da se obori za spavanje i uklapajuće boče protektore, pa se Å¡tedi malo prostora prema srednjem sjediÅ¡tu u autu, a Platinum ima valjda sve to plus Å¡to istovremeno raste u visinu i Å¡irinu, tj. razmiču mu se i bočne stranice.

    Pored ovih poznatih marki sa kojima uglavnom nema greÅ¡ke (Cybex, Romer, Maxi Cosi, Recaro..) pojavljuju se i nove firme sa sjediÅ¡tima koja od ADAC-a takođe dobijaju dobre ocjene, a po konkurentnim cijenama. Zapisaću, pa možda nekome posluži u budućnosti:

    [Only registered and activated users can see links. ] i novija verzija [Only registered and activated users can see links. ], koju ADAC još nije testirao.

    [Only registered and activated users can see links. ] i novija varijanta [Only registered and activated users can see links. ], koju ADAC još nije testirao.

    Storchenmühle sjedišta su ista kao Recarova, a nešto su jeftinija. Recaro ih je preuzeo 2004, ali su zadržali svoje ime.

  9. #69
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Kad sam ja prije 8-9 god bio u fazi kupovine 0+1 ( valjda je tako kategorija), Recaro na testovima uopšte nisu bili nešto,naprotiv,bili su loši. A cijene su im bile ohoho.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  10. #70
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Rekaro je i godinu dve kasnije od tebe takođe bio precenjena roba sa relativno lošim ocenama.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •