Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Yugo 45 poomagajte!!

  1. #1
    Junior Member NikolaBoss's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10

    Default Yugo 45 poomagajte!!

    e zdrawo svima..skoro sam kupio prvo auto tj yugica 45..sve je extra na njega jedino motor dimi i na onaj cep od ulja pomalo izbaca ulje sto znaci da su posle karike..e sad nasao sam nove u prodavnicu karike i lezajeve,vodjice ventila (ili tako nesto) i jos neke sitnice sto ide stim..e sad me interesuje da li ce motor posle izmene tih delova raditi kako treba? malo ima slabiju vucu.
    Last edited by NikolaBoss; 16th September 2012 at 20:10.

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ako se propisno obavi mašinska obrada biće ko nov. Ali neće biti jeftino, čini mi se da bi dosta jeftinije bilo da si našao bolji polovan motor 1z 55 i samo ubacio ili neki fiat DOHC

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Junior Member NikolaBoss's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10

    Default

    ovi delovi su oko 60 eura i ruke oko 50..a da li moze motor iz 55 direkt na menjac od 45 sa 4 brzine? i bez ikakvih prepravki?

    i jos nesto..ne radi se citava generalna vec karike i jos neka sitnica..znaci dobice vucu sa ovim?
    Last edited by bruyoni; 16th September 2012 at 22:37.

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    samo 50e.. malo mi niska cena. Jesi tu uračunao, obradu glave, honovanje, eventulanu promenu i sicovanje ventila ako se za tim ukaže potreba, mislim št ako otovriš motor a pesnice imaju llufta? Kod tih matorih motora ne znaš šta ćeš da zatekneš dok ne otvoriš.
    Ne znam šta immsliš pod vučom ali da trebao bi da vuče bolje nego što to sad radi.

    I to što kažeš za 55 na menjač od 45, čini mi se da ne može. Mada kolko znam gde je motor tu je i menjač komšija je komplet keca glx sa super motorom i menjačom prodao za 150€ sam menjač je još nekih 20€... mislim da se za 100€ može dobiti komplet remontovan motor i menjač.
    možda te detalje bolje da pitaš na nekom Yugo/zastava specijalizovanom forumu više će ti pomoći i uputiti šta tačno da radiš. Ja ti mogu onako iz sećanja pomoći ali mene yugići nikad nisu zanimali jer smatram da je Lada izmislila auto u odnosu na Zastavu

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Junior Member NikolaBoss's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10

    Default

    automehanicar je ocev poznanik pa je zato i cijena tolika..hvala ma informacijama

  6. #6
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Ta cena meni liči na osvežavanje motora, ne i na mašinsku obradu glave, a pogotovo bloka. Pretpostavljam da bar glavu treba proveriti?

    Ja sam obožavao moju 45icu, stvarno je išla ko metak. Probaj prvo da sipaš bezolovni benzin, ako ga već ne sipaš, mislim da ćeš se prijatno iznenaditi performansama.

  7. #7
    Junior Member NikolaBoss's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10

    Default

    ovu 45icu sam kupio od jednog djeda iz Dubrovnika..cesto putuje u Cg i tako se pogodismo..provjerice glavu motora,i sta treba sve da se uradi,posto samo malo ulja izbaca na cep od ulja sto znaci da su karike..dali treba full generalna ili samo karike,vodjice ventila i ostalo sto ide sa njima? ili da uzmem kakvi drugi bolji motor od 45ice ? izvinte sto sam dosadan,prvo auto mi je

  8. #8
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Nemaš ovde vidovitih ljubitelja automobila, samo ljubitelja automobila. Majstor kada razbuca motor videće da li treba da se radi i puna generalna. Mene su svi savetovali da radim punu generalnu na 45ici svojevremeno, ali nisam bio u mogućnosti kao sirotan student. Odradili smo osvežavanje i takav je šljakao ko puška jedno 80-90 hiljada, ako ne i celih 100. Prodat je u voznom stanju, sa potrošnjom ulja od ispod litre na 1000km.

    Iz prve ruke tvrdim da je moguće sa 45icom bez pune generalne, ali stvarno ne znam kakvo je stanje tvog motora...

  9. #9
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Da ne zaboravim da napišem, 45ica svakako mora da duvka pomalo. Ja mislim da taj motor kad je nov duvka, ali zbog toga (i još par sitnica) se baš rado zavrti iz niskih obrtaja, za razliku od većeg brata.

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A kad izvadiš merač za ulje koliko duva na njemu? To bacanje ulaj na čepu vrlo lako može biti od same bregaste jer je, ako se dobro sećam, jako blizu otvora za dolivanje. Možda bolej da ga voziš jedno vreme i da pratiš potrošnju ulja, to što duva je manje više normalno ipak imaš neku cirkulaciju vazduha u motoru zbog rada kllipova. Takođe kad je i čep i merač na mestu otkači crevo iberlaufa pa gledaj dali tj. koliko dimi na njega.

    PS: Ne reče ti koliko je prešla mašina?

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •