Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Thread: Plin na jače (turbo) benzince?

  1. #11
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Eto Vip, dilema resena. Kupuj Type R )
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #12
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Problem u celoj tvojoj priči je što svako od nas u okolini ima armiju vlasnika dizelaša, a eventualno iz treće ruke su čuli da neko vozi nekog turbo benzinca na plin.

    Mnogo grdniji problem je što sekvent i ne može na mnoge aktuelne turbake, nego je priča znatno komplikovanija i skuplja, koja se najčešće na kraju svede da se automobil i ne vozi uopšte na plin.

    Verujem da će u budućnosti te stvari možda i da se reše, a možda i neće. Pričamo o polovnom automobilu, pretpostavljam ne mlađem od 3-4 godine, tako da je tu izbor dobrog turbaka benzinca vrlo sužen.

  3. #13
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Moze li neko da mi objasni poentu bilo kog "sport" modela I ugradjivanja plina u isti?

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Na znam sta nije jasno Pa poenta je da hoces da vozis na jeftinije gorivo, jer nemas dva auta.

    Meni je samo ruzno staviti bojler u gepek. Ako je tocak boca stvarno neces narusiti nista.

    Inace, bojler boca i sporet vufer su mi tu u istom rangu

  5. #15
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Pa ne ide mi u glavu ta naša srpska kompleks/logika da se vozi sportski auto iako se nema za čorbu.
    Ne znam da li ja tripujem da živim u nekom drugom vremenu ili ne idem u skladu sa trendovima, ali brdo "sporCkih" mašina viđam sa plinom.

    A, svaki put kad vidim nešto tako, setim se one priče amera koji je prodao kuću da bi mogao da kupi H2 i onda je u njemu živeo!?

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    O boze, nije poenta da li imas za corbu

    Tako sam i ja se gadio i svaki mesec od 2009. do 2012. prasio oko 20 hiljada za corbu, pa se malo sracunao i shvatio da sam mogao ustedeti svaki mesec bar 50 eur x 36 = 1800 eur, ako ne i mnogo vise.

    Previse ti je sirok pojam sportski. Logicnijie mi je da se cudis nekome ko uzme premijum marku kojom demonstrira klasni status, a drzi u gepeku tank za socijalno gorivo.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ni ja ne kapiram pliniranje Sporta. Voleo bi da ga izmerimo, na Sanderu je 7% razlika sa plinom, kapiram da na navijenom motoru koji štuca i na lošem superu ta razlika bude još veća.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Tako sam i ja se gadio i svaki mesec od 2009. do 2012. prasio oko 20 hiljada za corbu, pa se malo sracunao i shvatio da sam mogao ustedeti svaki mesec bar 50 eur x 36 = 1800 eur, ako ne i mnogo vise
    U ovome te totalno podržavam, ali ne voziš Type R.
    Jer vodim se logikom što bi kupovao nešto što je napravljeno da se ponekad gasira a ugradiš mu plinčugu da bi sa druge strane štedeo.

    Isti primer sa onim ortakom što vozi Eclipse, 2.0 je i ok mi je da ima plin, jer nije sportski auto ili šta god, samo je kupe, dok da je 2.0t bila bi potpuno obrnuta priča i nelogično bi mi bilo da neko plinira to.

    Al' sam ga banalno obrazložio da se niko ovde ne razume u kola hah

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Logicnijie mi je da se cudis nekome ko uzme premijum marku kojom demonstrira klasni status, a drzi u gepeku tank za socijalno gorivo.
    Evo što si ti spomenuo mi je na istom nivou kao i ono što mene buni.

    Jeste da smo razgazili temu sad, ali samo sam želeo da čujem vaša mišljenja povodom pliniranja takvih i sličnih mašina.

  9. #19
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa atmosferci su, možeš lepo da mu staviš da radi na plin ispod neke granice "sportske" vožnje. Meni je to ok rezon.
    Clio je još de-cat, dakle jedna briga manje

  10. #20
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Svojevremeno sam se vozio u Audiju (mislim da je bio a8) 4.2 quattro koji je lokalni macan terao na plin.....
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •