Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 353

Thread: Honda Civic 4d ES, 2008.

  1. #21
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Nemam pojma, mnogo me je manje smaralo putovanje preko dana a i na zadnjoj klupi bilo svežije nego u Jazz-u. Sve mi se čini da je klima radila s manje ladnoće nego na Jazz-u. Mada kad je upeklo a auto stajao na velikom otvorenom parkingu, par puta sam se zapitao da li je sve radi kako treba. Znam odavno da ovaj Civic ima takva stakla, kao i onaj antireflex premaz na spoljnim retrovizorima, koji su prilično veliki i imaju neku liniju da odvoji mrtav ugao, što mi se isto jako sviđa - jedino što me nervira što nema i na unutrašnjem retrovizoru neko auto-zatamnjenje. I podešavanje intervala brisača je recimo na potenciometru.
    Ma u principu, jedino mi ozbiljno ide na qqq što nema magic seats

  2. #22
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Reče mi bivši vlasnik ovakvog Civica da je uobičajeno (?!) da se neke gume troše testerasto na automobilima sa multilink vešanjem pozadi. I da mogu da probam da ih rotiram tj. prednje nazad i obrnuto... Ima li smisla tako nešto?

    Danas platio porez na prenos 26k i platio one takse za promenu saobaćajne 3k din..

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To se dešava kod svih kola za prednjom vučom naročito na zadnjim točkovima ali je kod multilink uočljivije jer se dešava u smeru vožnje. Da stvar bude gora pre će se desiti na novim nego na starim gumama jer su pojedinačni blokovi elastičniji zbog dubine šare.
    Kod Honde je problem što ne koristi pravo multilink u 5 tačaka (zbog gornje spone) pa zadnji točkovi imaju malo bočnog pomeranja naročito ako se brzo vozi po krivinama ili kad ase auto optereti.

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Može li ta rotacija nešto da pomogne?
    Vidim da na USA tržištu Honda radi nekih zadnjih gornjih ramena, u garanciji za modele do 2008 - možda da pokušam kod Delte, kapiram da će me gledati vrlo belo Je l se prihvata kod nas ovakav [Only registered and activated users can see links. ]?

    For recommended service, Honda tells its mechanics to install a rear upper control arm kit, replace the flange bolts and the worn tires and do a 4-wheel alignment.

    Vidim da se neki dedica na nekom forumu žali na negativni ugao zadnjih točkova

    The 06-08 civics are coming from the factory configured for the "teen" set and not for the gPa and gMa crowd like us!
    I kako je zamena tih ramena donela samo -1 a bilo je -2...

    Na kraju...

    Bottom line.... Honda decided to put a more aggressive camber into the rear suspension and it resulted in excessive and unwanted tire wear/cupping. Then, after this issue started showing its negative symptoms they came out with a revision to the original upper control arm. These revised control arms do NOT resolve the issue.

    I am currently the lead plaintiff in a class action lawsuit against Honda America. I have been in discussion with forensic experts and other professionals regarding this issue and have learned a great deal regarding the in's/out's of corporate greed and dishonesty at Honda Motor Corp.

    I fought at great length to get Honda to correct this defect in manufacture with the end result being stuck with a vehicle that eats tires within 15 to 20,000 miles regardless of revised control arms.

    Harvard07 has the right approach .... buy aftermarket adjustable upper control arms and set the camber to '0' as well as the toe.

    My deposition is December 7 and I will be back here to share more as its made clear to me. I'm so disappointed in Honda! I bought what I believed, and what they advertised to be, was the MOST dependable car in the world.

    I had the control arms replaced by Honda. They did NOT fix the problem.
    Last edited by Ji 4Tze; 13th July 2012 at 18:22.

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čisto sumnjam, piše da se odnosi na civic-e od '06-'07, a tvoj je '08
    U suštini ništa ne košta da sročiš mail na engleskom i da pitaš Honda Europe dali imaš potrebe to da radiš i dal imaš prava na besplatnu zamenu.

    Što se tiče rotacije pomoglo bi, ravnomerno bi se trošile gume. Mislim da je odsta kad se prelazi sa zima-leto da ne vratiš letnje tamo gde su bili negp zadnje napred. Ili ako ti baš nedostaje gimanstike možeš i jednom mesečno da imaš pitstop akciju ispred zgrade

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pa buka je tu, to mi smeta, gume se troše pa to mi nije (još) problem.
    Baš ono huči i kad se polako vozi, doduše to samo ja primetim jer znam šta treba da slušam..

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    V šara još kad ima tako sitne blokove će da se čuje plus kad dodaš to trošenje možda se i pogorša. Najbezbolnije rešenje ti je da jedan dan predveče kad zaladni uzmeš dizalicu i prebaciš prednje gume nazad a zadnje napred i onda da tako vozaš hiljad udve. U početku će se čuti možda i više ako su testeraste jer će zadnje biti napred ali bi to po ovim vrućinama trebalo brzo da se potroši. Takođe proveravaj pritisak redovno, sad zna da prevari tipa napumpaš dok su gume na suncu ugrejane a onda odeš negde gde je hladnije ili noću i brzo padne pritisak za 0.1-0.2

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    E hvala ti, tako nešto sam i hteo.
    Al kod vulkanizera i lepo azot u gume, na Jazz-u mi je bilo mnogo bolje i sa azotom (a i sa asimetričnom šarom na Dunlop FR gumama).

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Sad su rotirane, zadnje su testerasto potrošene i to po mm-i po po visini je razlika. Čak mi se čini, a i vulkanizeru, da je leva malo manje testerasta nego desna.
    Na ramenima nema nikakvih oznaka...




  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sad još idi oteraj da ti kompijuterski odrade optiku i napred i nazad, samo nek bude neko kršteno mesto..

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •