Results 11 to 20 of 353

Thread: Honda Civic 4d ES, 2008.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default Honda Civic 4d ES, 2008.

    iliti Civic FD1, ~86k km na satu, kupljen, naravno, u Delti. Našao sam ga u oglasima, prodao Jazz-a za jedan dan i uzeo ovo za drugi , mada sam čekao saobraćajnu par dana...

    Evo prvo malo slika, pošto sam ga kupio pre mora, imao sam finu km za upoznavanje. Do sad sam prešao 2250km, a pošto nema indikator trenutne potrošnje pa računa prosek iz A i B, pa je u odlasku bila 7.4 a u povratku 7,8l/100km (malo više težine, negde brža vožnja i pun kofer na krovu).

    s parkinga (Predejane, Nikiti) i u šumarku (Karidi)... i sa "blizancem" iz PA (Vourvourou)

    [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ]

    s kruga oko Sitonije (prva na vidikovcu iznad Sartija a ostale u Porto Koufo) - tu sam se tako slatko izvozao, nekih 100ak km oko poluostrva, a pogotovo je lepši put sa zapadne strane..

    [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ]

    Poznata istorija, prodavac ga otkupio od (propale) firme, rađeni redovni servisi uglavnom na vreme tj. ulja/filteri do 73-4k. Kod mene je od 84k, zamena svih ulja (motor, menjač, kočnice/kvačilo) i filtera i pločica pozadi, i štelovani ventili (radi se provera na 40k) i to je "sve" - 350€. Mali servis se radi jednom godišnje/10k km i menja se ulje i filter ulja a svake druge/20k km i filteri vazduha.
    Gume na autu već relativno nove, GY Optigrip 10/2011, ali prilično bučne, huče na malim brzinama a na većim već dosta zavisi od kvaliteta podloge - doduše, nisam čuo ni pročitao da se još neko žali na buku pri 140-150 sem sa lošim gumama. Možda je izraženo zbog negativnog ugla točkova kad se natovari, zbog multilink oslanjanja pozadi - ne znam što nema ona dupla trouglasta ramena iz 90ih

    [Only registered and activated users can see links. ]

    U pitanju je ES oprema, prepoznaje se po maglenkama, felnama i šiberu, tj. za razliku od LS ima dodatno (citiram katalog):
    - airbag zavese
    - kožni volan
    - šiber
    - sklapanje retrovizora na dugme
    - 16" alufelne
    - CD charger/6CD i 6 zvučnika
    - maglenke

    Termoizolaciona stakla i velike spoljne antireflex retrovizore sa grejačima ima i u LS opremi, kao i ABS, EBD i VSA, airbag napred i bočno, alarm, centralnu, automatsku klimu a poslednje tri "linije" na staklu pozadi su antena za radio, svi podizači, CD čita mp3/wma (nema izveden 3.5mm ulaz), nasloni za ruku napred i pozadi i ona rolo vratanca na pregradama u centralnom tunelu, 6brzinski menjač.
    Inače, pod je ravan i pozadi ali i na podvozju jer je katalizator u motornom prostoru.
    Od dodatne opreme, prethodni vlasnik je dodao zadnje parking senzore i bluetooth (u Delti).

    E sad, pre ovog sam imao Jazz-a nekih dve i po godine i bio mi je odličan, sem izraženije buke pri većim brzinama a i napred je ponestalo mesta jer zbog bebećeg sedišta sam pomerio suvozačevo do kraja.
    Jazz mi je leteo po gradu a ovaj je nekako kilav, ali zato kad se izađe iz grada ili stisne preko 3.5k rpm vrlo lepo ide, na autoputu čas stigne do 170 (stvarno ga nisam forsirao više na putu do/sa mora). Malo sam se privikavao na toliko brzina, mada su prve tri sasvim dovoljne za užitak krivudavim putevima Ono što mi nalepi kez jeste kad vozim u 6. brzini nekih 90km/h i prebacim u 3. da obiđem pa isprepadam sve u kolima . Vuče sjajno, linearno, od 4k pa skoro do blokade na 7300.
    U principu, gde je Jazz počeo da smara, ovaj postaje udoban i što se brže vozi, bolje leži... A i stalo mi više stvari nego u Jazz-a
    Dodao sam samo krovni nosač i kofer...

    Motor je već detaljno opisan u NK testu svemirca, R serija (R18, u Accordu i CRVu su R20), SOHC i-VTEC, 16v sa 140KS/6300 rpm i 174 Nm/4300.
    Max brzina 200km/h, potrošnja po katalogu ispod 9l u gradu, 9.3s do 100. Kad sam ga uzeo, prvih 70km što sam jurio dokumenta pre mora, nisam ga nimalo štedeo i bord je pokazivao meni neverovatnih 11.5l..
    Last edited by Ji 4Tze; 22nd June 2012 at 16:39.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •