Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 79

Thread: Lopovluk kao deo svakodnevnice

  1. #21
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Brujo, sad posle celog elaborata kako upaliti tudjeg Bimera, ako ne uspemo upaliti mog warburga, ima da te diskreditujemo ovde na forumu
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default


    He who loses control, loses.

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Posle dve godine ukraden mi je i treci bicikl. Neko ce reci nisam se opametio. Ja to poredim sa srcanim bolesnicima, strefi te srcka, disciplinujes se, zivis zdravo nekih godinu dana i posle opet ponovo.

    [Only registered and activated users can see links. ] bio vezan ispred vrata sa [Only registered and activated users can see links. ] za cev od centralnog grejanja. Drzao ga u stanu dok nisu dosla decja kolica i gomila drugih rekvizita. Imao sam opciju da ga tokom zime prebacim na drugu lokaciju, ali reko mozda dodje lep dan pa ga provozam.

    Neko se dobro potrudio, sajla je bila prilicno debela, sa ukrstenim celicnim sajlama unutra. Vidi se da je rendao dosta dugo, sve je prekriveno opiljcima. Verovatno je dugo ciljao kojim alatom bi presekao, pa je nocas odlucio da to i uradi.

    Nije mi jasno jedino kako vec treci bicikl mi kradu bukvalno 5 metara od kreveta i ja ne cujem.

  4. #24
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Takvima treba ruke pretesterisati kao on taj lanac...

    tako je komsija od mojih u zgradi pojurio lopova koji mu je testerisao bajs, probudila ga buka. Pojurio ga sa pistoljem i pucao u vazduh...epilog...kosija zaglavio zatvor zbog remecenja javnog reda i mira

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Gledam nesto onaj sajt na cikloberzi za ukradene bicikle i oseca se skepticizam ljudi, malo je aktuelnih oglasa.

    Mogu proverim oglase ala limundo/kupindo ovih dana, jer verujem da svi oni koji se hvale da su jeftino kupili bicikl aktivno ucestvuju u kradji tudje imovine. Nakon iskustva sa prvom kradjom ne pada mi napamet da svracam do mupa.

    Komsija na prizemlju ima kameru ispred vrata mada sumnjam da ce biti neke koristi od nje.

  6. #26
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Po nekoj statistici, u norveskoj se ukrade bicikleto na svakih 10 minuta. Uglavnom, bicikle vezane sa [Only registered and activated users can see links. ], ne diraju, dok one sa sajlama resavaju ocas posla. Iako je moj bajk tezak "samo" 100 evra, uzeo sam lanac za 50 evra i mirno spavam.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Mogu ti reci da je i ovaj moj trelock kostao blizu 50 evra pre dve godine. Nisam se uljuljkivao da ce ga to spasiti, ali sam racuna da je dovoljno ubedljiv da uputi lopova na drugu zrtvu.

    Kod ovog polara sam zurio sa kupovinom, ram mi je uvek bio previse jak za moj ukus, ali je i takav pre dve godine kostao 40 i kusur hiljada dinara, plus trelock i jos nesto opreme eto lepe cifre od 500 evra. U mom slucaju bajs nije jeftiniji prevoz, stavise izuzetno je skup.

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Drugar je tako snimio jednog sumnjivca oko biciklane u svoj zgradi, pozdravio ga, mrtav ladan otišao kući, uzeo oklagiju i taman naleteo na ovog dok je izguravo bicikl. Sanirao mu je lobanju i još mu pozvao hitnu. A pošto je NS baš bezbedan poslednjih godinu dana pandurima nije bilo ni malo teško da poveruju u priču da je eto baš on naleteo na nekog izubijanog dok se vraćao kući sa posla.

    Kontam da je potkovica u pitanju čim ju je presekao bonsekom pošto lanac mnogo teško uhvatiti da bi se isekao. Jbg takva situacija da bajs skuplji od 50€ ne treba držati napolju i njime ići na posao ako se isti ne može uneti objekat.

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Na znam na sta mislis kad kazes potkovica, mislis na u-lock?

    Inace, ova kamera ispred vrata na prizemlju deluje pristojno, poslepodne cu da odem do komsije. Lik je morao par puta proci stubistem dok nije snimio situaciju sa bajsom par dana unazad.

    Zgrada je relativno mala, useljeno je mozda desetak stanova i znam likom sve komsije. Ne bi trebalo biti tesko prepoznati ko je uljez.

    O zvezdarskom kraju sam vec pisao, razbijanje stakala i kidanje nakita u sred bela dana je redovna pojava.

  10. #30
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Brujo, okaci ti slike, ako imas, i serijski broj bajsa na cikloberzu, nikad se ne zna mozda se nadje. Jos ima savesnih kupaca.

    Imao sam ja slicnu situaciju pre par meseci, kad se lik muvao oko bajsova vezanih u haustoru. Meta nije bio moj bajs od 30 evra, vec dva Pinarela pored. Svejedno uljez pobegao glavom bez obzira a bicikli sklonjeni na sigurno. U mom slucaju na terasu, gde rdja lagano, al bar je jos moj.
    Last edited by Misha; 27th January 2014 at 10:41.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •