Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32

Thread: SAT-ova prevara

  1. #21
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ne govorim o bojkotu, govorim o tome da ce, primera radi, moja firma koja ima oko 120 vozila od sada pa nadalje i u budice da kupuje samo zimske gume, a verujem da ce i veliki procenat ostalih vozaca da radi isto. I gde smo onda? Onda ce dusebriznici da traze da se uvede u zakon da je zabranjeno leti voziti na zimskim. Idemo u krug. Pri tome u Srbiji u zadnih 10-tak godina, otpilike 30-tak dana godisnje ima uslova za zimske gume, a pod time ne mislim samo na sneg i led vec i na prosecnu temperaturu ispod 7 stepeni. Do juce je bilo 15 stepeni napolju a cela zemlja na zimskim gumama (mozda). Slican apsurd vazi i za upaljene farove u gradu na plus 40! Ali takvi smo mi, plagijatori, uzmi i prepisi zakon, narod ce da plati!
    Last edited by Misha; 19th January 2011 at 16:31.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Sto se tice zimskih uslova slazem se sa Mishom.Ja kazem kad ima snega na putu ili je temperatura ispod 7 stepeni zaista treba imati zimske gume,i najveca glupost je to da se od 1. dcembra pa do 1. marta voze zimske gume kada je vise toplo i lepo vreme nego sto je zimsko vreme barem poslednjih nekoliko godina,i tako se samo bace pare jer guma izgubi karakteristike kakve bi trebala da ima.Vozaci bi trebalo da menjaju gume onda kada je to zaista potrebno,ali tada zaista treba!Vecu glupost nisam video nego upaljeni farovi danju meni nije jasno sta ce nam to.U uslovima otezane vidlljivosti kao sto je magla i jaka snezna i kisna oluja u redu ali stalno cist apsurd.I jos sto se toga tice na mom autu koji je star 8 godina od kad sam ga kupio do uvodjenja zakona sam promenio jednu sijalicu koja je pregorela a u poslednje 1.5 godine ili koliko vec sam promenio 4 puta.A zamislite tek Yuga ili keca starog 20 godina.

  3. #23
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Kod nas je najveći problem što ljudi nisu palili svetla ni kad padne mrak, kiša i sl.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #24
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    ^Pa jeste bio i koji promil takvih, nije da je bas bila masovna pojava!
    Last edited by Misha; 20th January 2011 at 16:03.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    moja firma koja ima oko 120 vozila od sada pa nadalje i u budice da kupuje samo zimske gume...
    Predpostavljam da se tih 120 vozila voze svakodnevno. Zar vam nije onda u interesu da uzmete zimske gume?

    Mislim, kad ce morati ljudi kojima su kola maltene garazirana zimi (svi znamo da ima takvih ljudi) da kupe zimske gume, onda moze i firma kojoj ta vozila donose profit.

  6. #26
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Skoro sva vozila imaju zimske gume napred, neka i pozadi. Sada kada ce sva vozila morati da imaju po 4 zimske gume, ta kupovina predstavlja ne bas mali trosak. To ce najverovatnije biti kompenzovano kroz letnje gume, to jest zamenu istih zimskim kada se potrose. Sve u cilju smanjivanja troskova, 1 set guma, bez troskova montaze i demontaze dva puta godisnje, i vremena potrebnog za to. Na kraju krajeva nije nelegano terati zimske gume u julu mesecu na +40 stepeni. Barem nigde ne pise! Trose se brze leti, znam. U praksi je provereno da je to trosenje zanemarljivo, pogotovo ako auto za svoje 3-4 god rada potrosi 1 set letnjih na kojima je kupljen i jos dva seta zimskih. 1-2 seta letnjih dodatno je cisto bacanje para.
    Poenta je da je nekada auto mogao legalno da ide i sa letnjim gumama odgovarajuce dubine sare, sada vise ne moze.
    A sto se tice toga da ce i ljudi koji garaziraju auto zimi morati da imaju zimske gume, to je upravo najveci apsurd. Ja nikad nisam dovodio u pitanje tehnicku stranu zimskih guma, ali uvek dovodim u pitanje sta ce one MENI privatno? Onaj kome trebaju imao ih je i imace ih bez obzira na zakon. A meni stvarno ne trebaju!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #27
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Oko trošenja zimskih leti se ne slažem uopšte. Otpadaće vam komadići zimske gume na +40 kao što otpadaju komadići guma na trkama formule 1.
    Ja sam tako (kad sam kupio kola) morao da menjam sve gume jer su bile "kockaste", posle jednog leta.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #28
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ocigledno zavisi od gume, dva golfa su provela leto 2010 na winterama i nista slicno se nije desilo, potrose se one tanke poprecne straftice malo, nista zabrinjavajuce!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  9. #29
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pozarevac - Kragujevac
    Posts
    77

    Default

    Cale vozi vec 3 godine Wintere tokom cele godine i nije bilo nikakvih problema za sad. Doduse ne prelazi mnogo, do 5 000 km godisnje, jer ima i sluzbeni auto. Inace Wintere se kotrljaju na Vektri, jedini problem koji sam ja primetio kad vozim je pri vecim brzinama na auto-putu , mnogo suste i oseca se da nije bas najbolje prijanjanje.

  10. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Ok, onda ja ostajem na zimskim gumama kada prodje zimska sezona...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •