Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 191

Thread: Yamaha X-City 250 (Dva točka...konačno)

  1. #21
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    606

    Default

    Upravo prednost postarskih skutera sto su gotovo keyless. Vec poodavno sam prestao da ga vezujem lancem, samo zakljucam volan. Cak mi je pre neku noc ostao uredno parkiran sa sve kljucem u bravi Doduse ispred kuce je, nije na ulici...
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Dobro, ali ovo moze komotno da poveze dvoje i prtljag kad babe i dede cuvaju unuka

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Danas, kad sam po jubilarni 100-ti put zaboravio da iskljucim migavac, sam se setio mojih problema kad sam bio malji deca. Naime, ja sam ko klinac samo motocikle vozio i voleo. Iz protesta sto mi nisu dali pare da polazem za A, nisam hteo dugo da polazem ni za kola.

    I kad sam konacno pristao, instruktor nikako nije mogao da me ubedi da prestanem da sam iskljucujem migavac, sto sam jelte povuko sa dva tocka. Mislim da sam svih 20 casova to radio mehanicki bez obzira sto je on pred kraj mislio da ga zajebavam.

    Sad, eto, moram da se navikavam na kontra stvar...

    Juce popodne sam sipao corbivo. Presao sam oko 190km sa 7l, tj. nesto vise trosi od 3,5l na 100.

    Nikako da uhvatim vremena da ga propisno slikam, a bogme vremena za ono sto me strasno kopka nema. Tacnije ima, ali za telemetriju mi treba 12V i sad je to zezanje radi zezanja. A nemam ni vremena da se zezam da pretabam neku bateriju da napaja telemetriju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Pa akumulator ti je 12V i ispod sedišta je. Samo nakalemi dve žice i spojiš sa nekim upaljačem i eto imaš i šteker.

    He who loses control, loses.

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    To je okej, nemam nista protiv. Ali bih ja, u principu, da napravim neko univerzalnije resenje. Da ne mora na svakom skuteru/motoru da vadim kleme na akumulatorima.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Nema univerzalinijeg rešenja. Retke su mašine sa bilo kakvom utičnicom (sad se se sve više pojavljuju shvatili su to proizvođači) Ako nema onda se izvodi sa akumulatora jer je elektro sistem kod svih novijih mašina osetljiv na bilo kakve dodatne potrošače, u principu su to dva zavrtnja na akumulatoru i ništa više malo treba rovariti ali eto to je cena koja se plaća

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Izvuci sa klema dve žice kulturno i spoji na utičnicu koju možeš da kupiš po hipermarketima. Valjda imaš gde da je zaturiš pored akumulatora onda kad ti ne treba?

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Sredstva za osiguranje skutera i pripadajući ključev sa jedne strane, a sa druge strane keyless za Svifta...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    To je okej, nemam nista protiv. Ali bih ja, u principu, da napravim neko univerzalnije resenje. Da ne mora na svakom skuteru/motoru da vadim kleme na akumulatorima.
    Univerzalno rešenje košta 82 GBP + poštarina + carina. Možda bih i platio da ne postoji standardni problem hoće li stići, koliko će mi lupiti carinu. Moje rešenje košta 10E. Jedino što je nešto gabaritnije, ali se i to da rešiti - kupi se neka bolja litijumska baterija, a ne olovni akumulator.

    Sad nema prepreka da se izmere peformanse
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ajd pa javi rezultate
    Sad i GPS možeš da nakačiš

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •