Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 191

Thread: Yamaha X-City 250 (Dva točka...konačno)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Yamaha X-City 250 (Dva točka...konačno)

    Posle dosta mojih peripetija od motarda (XTX) pa preko nejkida (ER6n i XJ6), prešao sam na Piaggio grupaciju.

    Tačnije želeo sam da pređem, ali sam u poslednjem trenutku razbio kasicu i odlučio se da uđem u Jamaha klan.

    Kupih maksi skuter X-City 250. Pokupio sam ga juče ujutro u NS i odma složio 100km zbog radi povratka Prilično lepa sprava pogotovu što sam u ceni dobio vizir, nosač kofera i kofer koji za modele iz 2008 nisu stizali u serijskoj opremi. Modeli za 2009 imaju nosač kofera i vizir podesiv po visini serijski.

    Uglavnom 15,5kW i 173kg težine (sa tečnostima)! Manevrisanje i dizanje na štender mnogo zajebana rabota i za mene sa 100 kila.

    Ogromni točkovi (15 i 16") znače da nema mnogo mesta ispod sedišta (kao što ima kod X-MAX modela). Ja sam baš hteo model sa većim točkovima tako da je sve onako kako sam i hteo.

    Motor ima ogrebotine pošto je neko u nekom trenutku pao na desni bok, ali ništa strašno. Računam skinut mu je maler, nema potrebe više da se pada

    Navrtanje gasa znači da mašina poskoči do 60, 80 stigne isto jako brzo i posle toga se polako zida do 120-140. Potero sam ga odma na Iriški Venac da vidim kako ide uzbrdo. Nemam zamerki Bolelo me solidno u predelu donjih leđa posle povratka iz NS. Iako izgleda jako udobno, nije baš za duže pruge - ili ja nisam naviknut.

    I tako... Sad ide teži deo posla, ne znam gde ću da ga držim i kako da ga obezbedim, s obzirom da garažu nemam.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Pa fino izgleda to tvoje bicikleto. Neka te sluzzi dugo i dobro

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    ...
    Motor ima ogrebotine pošto je neko u nekom trenutku pao na desni bok, ali ništa strašno. Računam skinut mu je maler, nema potrebe više da se pada
    ...
    Jel ta masina bila na nekom testu ili si uzeo second hand?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #3
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Toliko o Liberti postaru! Kol'ko para za ovo cudo?
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Perce View Post
    Jel ta masina bila na nekom testu ili si uzeo second hand?
    Polovno. Kupio sam ga u neposrednoj blizini tvoje firme. Opel diler pored Stojanova, na Rumenačkom putu.

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Toliko o Liberti postaru! Kol'ko para za ovo cudo?
    Na traženje Libertija sam potrošio 100E benzina i jedno 200 minuta telefoniranja. I dosta živaca i vremena kojeg nemam. Puko mi film pre neki dan kad sam opet popio vrata, a lepo smo se dogovorili da dolazim da gledam skuter.

    Čitao malo kod hrvata šta se vozi i oni svi hvale X-MAX model. Okrenem malo internet, nađem da ima i ovaj model, pogledam oglase kad ono ni manje ni više nego tri komada na oglasima. Okrenem ih. Jedan se ne javlja, drugom ne pada na pamet da spušta cenu pošto mu nije frka za pare i ovaj dasa koji je provalio da sam kupac koga svrbi keš.

    Pozvao čoveka, reko mu koliko para mogu da platim. On kaže okej. Reko ja dođem sa parama i ako je onako ko što si reko, ja ga teram. Kaže okej. Pojavim se, sve onako kako je rečeno i gotov poso. Kaže mi da ga je zvalo dosta ljudi, ali strogo zamena za ovo za ono. Ja sam otprilike jedini koji je hteo zamenu za keš i to bi bilo to.

    Pošto? Manje nego što je razlika između novog Svifta kad sam ga kupio i cene tog istog kad sad ušetaš u salon. Ja sam samo na ceni novog automobila (ne računam amortizacije, kasko, pređene kilometre i starost automobila) kalirao 3500E.

    Iz te perspektive kupovina motora/skutera može da se smatra investicijom!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Evo par komada u oglasima za po 3500 eura 2008 god. Da sam kupac toga, kao sto nisam, ja bi kupio Beverly za datu lovu.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    E da i ovde čestitam



    Ja sam fenser ko i Miša nešto iz Aprilie bi uzeo, mada bi Xciting ušao u uzak izbor

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Lep je Beverli, a ni Eksajting nije loš. Đilere mi se nikako ne dopadaju. Kimko mi nikad realno nije bio na nišanu, mada ih ima na oglasima 2007 godište za nešto preko 2 soma. Imao sam u ponudi i jedan 2005 X9 za smešno male pare (ispoda 2000), ali mi se te mašine ne dopadaju.

    Idem danas da kupim neko obezbeđenje za vozilo. Jeftinije staviti alarm u kola nego kupiti lanac i disk lok za motor!

    Jel ima neko neku konkretnu preporuku? Sinoć sam pričao sa Brujom, dade mi par saveta, ali je ABUS kojeg ima kod Verana prilično skupa igračka.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    410

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Lep je Beverli, a ni Eksajting nije loš. Đilere mi se nikako ne dopadaju. Kimko mi nikad realno nije bio na nišanu, mada ih ima na oglasima 2007 godište za nešto preko 2 soma. Imao sam u ponudi i jedan 2005 X9 za smešno male pare (ispoda 2000), ali mi se te mašine ne dopadaju.

    Idem danas da kupim neko obezbeđenje za vozilo. Jeftinije staviti alarm u kola nego kupiti lanac i disk lok za motor!

    Jel ima neko neku konkretnu preporuku? Sinoć sam pričao sa Brujom, dade mi par saveta, ali je ABUS kojeg ima kod Verana prilično skupa igračka.

    Cestitam pametan izbor

    Bas tako disk lok i dobar lanac sto se zastite tice. Uz to bi ti preporucio, i pojas za ledja ili ti zastita za bubrege i posto ce ti skuter stajati napolju neka cirada nebi bila na odmet.

    poz.

  9. #9
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Tri ipo soma za skuter...bogami skup hobi.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    E da cirada! Dobro Lošmi kaže, daleko od očiju daleko od srca a i sprečava potencijane snimače da dobro snime mašinu

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •