Page 55 of 55 FirstFirst ... 545535455
Results 541 to 543 of 543

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #541
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nisam siguran zasto bi neko falsifikovao potpis, jer vec imaju razradjen sistem sa famoznom "oglasnom tablom". Kod tebe je rasla novcana kazna, jer je u pitanju komunalni prekrsaj. Ja sam bio u onoj semi gde dobijes resenje o zatvorskoj kazni ukoliko ne platis u nekom roku, a ne secam se vise da li je to bio saobracajni prekrsaj.

    U svakom slucaju kod ovih komunalnih prekrsaja, kad ti nakamaraju dug navale ti na ledja i privatne izvrsitelje.

  2. #542
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Sud ka?e da je od Po?te dobio na uvid papir sa mojim potpisom da sam primio komunalnu kaznu i da mi je zato prigovor odbijen. Nisu se pozvali na objavu na famoznoj tabli nego tvrde da mi je komunalna kazna uručena u ruke. Ja to nisam potpisao, znači da je neko drugi. Nego ?ta je nego flasifikat.

    Elem, plaćeno je, kazna je već obrisana iz onlajn registra. Trenutno sam čist i uzoran građanin.

    Inače me je prije neki dan drndano SRB policajac na povratku iz Bosne jer nisam imao saglasnost majke za dvoje djece pri prelasku granice.

    A na sajtu MUP-a:

    U skladu sa odredbama člana 54. stav 2. Zakona o graničnoj kontroli, za prelazak dr?avne granice R.Srbije maloletnih lica, stranih dr?avljana, nije potrebna saglasnost roditelja.

    ... U tom smislu, ukoliko dete putuje sa jednim od roditelja, nije potrebna pisana saglasnost drugog roditelja, dok je saglasnost neophodna ukoliko dete putuje samo, ili u pratnji lica koje mu nije roditelj, odnosno zakonski zastupnik (babe, dede, prijatelji i sl.).

  3. #543
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Ne vredi šta piše na sajtu MUP, oni uvek imaju pravo da na osnovu sopstvene procene zadrže bilo kog. Možeš sam da napišeš ovlašćenje za više zemalja i daš dugačak rok, overiš kod notara i da ne ulaziš u dalje rasprave oko moguće zloupotrebe dece. Jednostavnije nego se objašnjavati svaki božji put iako će da te svakako puste.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •