Page 17 of 22 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 161 to 170 of 216

Thread: Registracija vozila i cene

  1. #161
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Hm, ko bi rekao, ja sam očekivao da je više ljudi upoznato sa ukucavanjem brojeva i veštačenjem u SUP 29. Novembra.

    Vipe grupno silovanje nastaje kad odeš na veštačenje pa shvatiš da si kupio kola sastavljena od dva, od kojih je jedan nelegalan ili si kupio dvojnika ili tako neka slična igranka u koje ljudi najčešće upadaju zato što su naleteli na okazion i morali HITNO da kupe dok ne nestane. E onda tek možeš da vidiš kamena lica službenika i ljude koji su pred nervnim slomom pošto su shvatili kakvo su preveslavanje popili.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Novi Sad
    Posts
    103

    Default

    Nije ni meni jasno kako je toliko zarđao, ali kad su mi pokazali gde treba broj da bude, na tom mestu se vidi samo smeđa rđava masa. U servisu su mi pokazali kako izgleda na drugoj zastavi i ne deluje mi da su ga baš pošteno ukucali. Milimetar je krater prema onoj dubini. Malo su pokušali da ošmirglaju ali nikakvih rezultata nije dalo.
    Inače kola su u vlasništvu firme od prvog dana.
    Na tehničkom u Auto Radu su mi rekli da ima baš dosta Zastava 10 iz 2009 kojima je ukucavan PUS broj zbog rđe.
    Ništa, sad tovat masti preko PUS broja da ne zarđa i on.

  3. #163
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    broj motora, zar to više treba?
    Kod nas se taj broj ne upisuje u saobraćajnu a ni audatex ga ne zahtijeva obavezno...
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  4. #164
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ako ovo prođe predpostavljam da će nam vozila solidno poskupeti ali ih nećemo moći prodati ni za približno tu cenu.

    He who loses control, loses.

  5. #165
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Novosti na tablicama, ispadaju slova s kvačicama, W i Y. Piše u Službenom glasniku od 21. jula:


    Члан 5.

    У члану 27. став 3. мења се и гласи: „Регистарска ознака возила састоји се од комбинација арапских цифара од „0” до „9” и слова на две позиције. Слова регистарског броја су сва слова латиничног писма српског језика, осим слова „Č”, „Ć”, „*”, „Ž” и „Đ” и латинично слово „X”.”


    Члан 14.

    Регистарске таблице које су издате до дана ступања на снагу овог правилника, а чија регистарска ознака садржи слова латиничног писма српског језика „Č”, „Ć”, „*”, „Ž” и „Đ”, или латиничнa словa „Y” и „W”, важиће до истека рока за замену таблица утврђеног прописом по коме су издате.

  6. #166
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Ceo text [Only registered and activated users can see links. ]
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #167
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Eh, da mi je njihova pamet na dva dana pa da se odmorim ko čovek

    He who loses control, loses.

  8. #168
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Otisao danas u dunav da produzim regu na ep3. Jedva se provukoh, hteli da me vrate zbog guma. Prvi put da mi je neko merio gasove na tehnickom ikada. Svetla ih i dalje ne interesuju. Kad je podigao auto na dizalicu poce da mi drzi lekciju za gume.

    Tezina praznog auta 1275 kg sa 15tak lit goriva.

    Trazili mi kp ugovor od prethodnog auta da bi mogli da mi prenesu bonus. Naravno nisam imao. Nije pomoglo ni sto imaju u sistemu da sam dve uzastopne reg na accordu radio kod njih.

  9. #169
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Potpuni raspad u praksi povodom izdavanja "potvrde" u MUP-u da sedmogodišnja saobraćajna važi 2 godine duže od datuma koji je utisnut u nju. Problem tinja već par mjeseci, pa je stiglo konačno i u medije jer postaje sve masovnije.

    Vozači prijavljuju da ih vraćaju sa granice sa Mađarskom i Bugarskom, sa CG je nešto neodređeno, a još nema informacija sa terena iz Makedonije, CRO, BiH.. Ispostavilo se da policije tih zemalja ne uvažavaju Potvrdu, nego samo saobraćajnu i ono što piše na njoj. Mađari su se [Only registered and activated users can see links. ] putem svoje ambasade.

    Mene je ova situacija zakačila jer sam imao registraciju krajem marta. Kada sam pitao u agenciji šta sa saobraćajnom, odgovor je bio da izvadim tu potvrdu ako idem u inostranstvo. Pročitah negdje da su u policijskim stanicama već prestali da izdaju taj bezvrijedni papir, nego šalju na vađenje nove (devetogodišnje) saobraćajne i novih tablica.

    Očekujem da će to biti i rješenje za sve koji su do sada izvadili Potvrdu - vadi sve novo (uključujući novu nalepnicu, koja naravno neće važiti 12 mjeseci nego samo do isteka aktuelne registracije).

    Čestitajmo policiji, MUP-u i ministru njihov Dan 27. maj.
    Last edited by autsajder; 25th May 2018 at 09:32.

  10. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Novi Sad
    Posts
    103

    Default

    Pridružujem se čestitkama uz želju da od para koje zgrnu od registracija konačno kupe novi štampač jer se na ovom papiru koji izdaju praktično 50 % teksta ne vidi, a 25 % je crnilo...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •