Page 1 of 25 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 248

Thread: Ruta: Beograd - Grcka - utisci i saveti

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Arrow Ruta: Beograd - Grcka - utisci i saveti

    Beograd - Lefkada 2011

    Dok Alvirko ne objavi detaljne informacija da ja bacim koju Nisam skoro isao dole na jug, pogotovo u sopstvenoj reziji pa nisam bas znao sta me ocekuje.

    Srbija

    Sto se tice Srbije, najgori deo puta je ubedljivo ovaj od Autokomande do Bubanj Potoka, goreg nema verujte mi cak ni u Makadoniji. Rade auto put tu od Laste ka Bubanj potoku i sav saobracaj u jednu traku koja se od teskog saobracaja totalno deformisala. Spust odozgo posle 1100 km puta je pravi horor, najtezi izazov definitivno mi je bio Bg.

    Jos sto sam kao i obicno doziveo nervni slom vec pri dolasku u BG, jer SAMO ovde moze da ti se desi da konjina upali duge farove iza tebe i glumi besnilo. Otkinuo sam menjac, vozio skoro 200 i skoro se slupao i izgubio glavu posle 1100 km civilizovane voznje, jer sam blago receno totalno pukao.

    Elem, da pocnem>

    Dole do Grdelicke klisure nema sta posebno da se napise. Put je ok za nase pojmove i nece otpasti tocak. Pumpi ima dovoljno, cene su takve kakve jesu i to je to.

    Onaj deo bez auto puta kroz Grdelicku klisuru do prelaza Gevgelija je solidan i moze da se drzi visoka putna brzina. Ja sam se u povratku zalepio za Rumuna u Oktaviji RS i przio Kod preticanja istresem sve sto ima u saksiji i tu sam negde, pratim ga.

    Krivine su brze i slobodno mogu reci opasne iz istog razloga, a ima prilicno saobracaja i nocu, plus uglavnom teretnjaka.

    Poslednjih 16tak km od Kacanika cini mi se do granicnog prelaza Gevgelija rade auto put i saobracaj ide u jednu traku, pa ako zaglavite iza slepera naoruzajte se strpljenjem.

    Putarine

    Dve, jedna kod Nisa 730 rsd i jedna dole pre Grdelicke 190.

    Saobracajna policija

    Samo u Grdelickoj klisuri i posle nje do grane na ulasku/izlasku iz vecih mesta (Vranje). U mom slucaju samo nezainteresovano pratili saobracaj, sto ne mora biti slucaj.

    Granicni prelaz Gevgelija

    U ovo doba nema posebne guzve, korektni su, brzo se prelazi. Makedonci OBAVEZNO traze zeleni karton.

    Makedonija

    Sve auto put, u dosta losem stanju, ali moze da se drzi dobra prosecna brzina. Na nekim deonicama trava i zbunje zauzimaju i do trecine brze trake i to u krivinama, zato oprez! Tri putarine u ukupnom iznosu od 170 denara ili ti manje od 3 evra.

    Gorivo

    Gorivo sipao pred sam granicni prelaz Evzoni na pumpi kod hotela Flamingo. Cena u Makedoniji oko 74 denara ili 1,21 evro. O kvalitetu ne mogu da pricam, nemam precizne mehanizme da utvrdim valja li ili ne Rezervor sam napunio u Bg na pumpi MOL kod Plavog mosta i ova u Makedoniji mi je dosla posle tacno 580 km voznje (to je vec granica sa Grckom). Stalo nekih 38 litara, potrosnja bruka Pumpi ima sigurno desetak uz auto put (Mak petrol i Okta).

    Saobracajna policija

    Negde od mesta Gradsko auto put ima samo dve odvojene trake u jednom smeru. Vozi se jako brzo, put je los i tezak sa dosta brzih krivina. Policija je cekala sa radarom (stalak) na dva mesta. U pvom navratu navatali su novi X5, dok je mene u drugom spasio Seat Exeo 2.0 tfsi koji je uzbrdo prohujao kraj mene iako sam isao jedno 130. Naravno koji km dalje zastavljen, na moju srecicu umesto mene

    Evzoni

    Prelaz takodje bez guzve i nepotrebnog zadrzavanja. Cini mi se da su se zadovoljili samo sa pasosima, nista ne pitaju.

    Grcka

    Nastavlja se auto putem E75 do Soluna, sledi obilaznica, i posle njega se ukljucuje na novi A2 ili ti E90 Egnatia Odos. Ovaj deo od Evzonija do Soluna je delom auto put osrednjeg kvaliteta, delom polu auto put. Ogranicenje 110 na regionalnim putevima i 130 na auto putu. Ovaj polu auto put ima ogranicenje 110.

    Niko ne jurca nesto posebno, cini mi se tu do 150 je plafon sto sam video.

    Egnatia Odos je put koji ide do luke Igumenitsa na obali Jonskog mora i tu se ceka trajekt za Krf. Aut put ide do mora na impresivan nacin vijaduktima, dugim tunelima, mostovima, jakim usponima, nizbrdicama. Moze da se vozi brzo, ali zna da padne koja kap kise iznenada i tu treba paziti, posebno nizbrdo.




    U dolasku ja nisam isao do luke, vec sam se iskljucio kod mesta Ioannina i nastavio preko Arte ka Prevezi regionalnim putem osrednjeg kvaliteta.

    Tu se generalno treba zabiti u dupe nekom Grku koji przi i to je to. Ima gomila mesta gde imate jasne znakove i vidite kutije sa kamerama + GPS vas upozorava ako imate azurne mape. Niko se ne drzi ogranicenja u punoj meri pa nisam ni ja.

    Ovaj deo od Arte do Lefkade ima dosta takvih pozicija, ali ih kao sto rekoh niko ih ne postuje u punoj meri.

    Lefkada - most

    Na ostrvo Lefkada se prelazi pokretnim mostom, koji se na svakih sat vremena dize/okrece da bi mogao proci vodeni saobracaj.



    To je u sustini neko plovilo vecih dimenzija, koje se bukvalno za par minuta ukloni i vrati. Prelazak je grozan, rebrast i metalan pa ako ne idete 2 na sat cini se da cete sakupljati delove automobila.



    Skrene se levo i tu ste u gradu Lefkasu/Lefkadi na najsevernijoj tacki ostrva.

    Nesto juznije je luka gradic Nidri iz koga se moze redovnom trajekt linijom do ostrva Meganisi, a iz njega polaze i redovno svaki dan lepa krstarenja (tura ide Porto Kaztiki, Kefalonija, Itaka, pecine, ostrva Scorpio i natrag).



    Putarina

    Za ovu deonicu do Soluna platio valjda 2,8 evra, a posle za ovaj novi deo auto puta do Jonskog mora jos toliko - bruka za onakav put. Platio i kod Preveze prolazak ispod mora 3 evrica. Tunel dugacak par km.

    Saobracajna policija

    Ja stvarno nisam video policiju u Grckoj uopste za 10 dana do povratka gde su bas nesto posle Soluna ka Bg stajali sa radarom pistoljem. Ja sam isao oko 120 po GPS-u i nisam mu bio interesantan ili me nije snimio jer sam pustio gas cim sam u daljini video plavu kosulju. Sta da kazem, oprezan sam ko hijena

    Lokalni saobracaj - Lefkada

    Ljudi obozavaju motore nenormalno. Jurcaju ko muve bez glave, nikog ne sljive. Sa svetlima bez svetala, nebitno.




    Ima dosta pikapova koji se vuku i ometaju saobracaj, onih koji voze jako brzo neka govanca tipa Seicento, ili iznajmljene Atose i slicno. Generalno, haotican saobracaj, ali sljaka.

    Sta znam, nije strasno, ja nisam nigde spavao, niti pravio neke velike pauze. 5-6 malih pauza za gorivo, neki sendvicic i kafu i to je to. Stigne se za nekih 12 i kusur sati ako se vozi kulturno.

    U povratku se nekako uvek vozi brze pa sam i brze stigao, ali sam krenuo kasno pa sam u Bg bio tek oko pola tri. Ta varijanta moze biti zeznuta ako se niste naspavali. U Grdelickoj je covek ispred mene u Fabiji verovatno zaspao, ali je imao srecu da smo bili na nekom mostu sa jakim bankinama. Nastavio pravo, ocesao se, razbudio i nesto kasnije stao. Auto ostecen, ali glava na ramenima.

    Bacicu i koju slikicu do proberem
    Last edited by VIP; 11th August 2012 at 12:18.

  2. #2
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Ja sam prosle godine tuda isao motorom do Zakytosa, A na tom autoputu sam uzivao najvis( po meni najuzbudljiviji put po kome sam motor terao ), kad sam ja isao naplatne rampe nisu bile u funkciji. Inace od tih stacionarnih kamera pored puta koje mere brzinu sam blago odlepio, posto imam na navigaciji upisanu svaku j.... kameru u Grckoj, morao sam na kraju ugasiti obavestenja za kamere posto su mi usi probijale na svakih 5min malte ne. Nisam od njih ni muziku uspeo cuti, posto Autocom ima prioritet za GPS zvuk u odnosu na MP3 plajer i onda mi utisa svaku pesmu da bi mi 800m pre kamere pistecim zvukom javljao da na ilazim na nju !!!

    Sve u svemu voleo bi ponovo da se prodjiram tuda i ove godine mozda bas do Lefkade ili na Krf ne znam jos,

    P.S. Brujo onaj put je stvarno uzivancija za motor !!!



    A bili smo i ovde



    A i ovde i svuda ....



    Sorry Vip za mali off
    Last edited by VIP; 18th June 2011 at 23:57.
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nesto ti nije ok sa dve fotke

    Evo sta se meni kao laiku svidelo od motorcica na Lefkadi, neki su opasno bucni

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    i par automobilcica:

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Vidim da si usmeren ka taboru Endurasa i šumara, ili kad pogledam malo bolje biće da je u pitanju supermoto

    Evo ostatak slika



    Last edited by VIP; 19th June 2011 at 09:45. Reason: sredjeno :)
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #6
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Rade, ja ne vidim tvoje slike!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Zato što nisu linkovi sa .jpg, ali može da se dođe do njih
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Prelepe fotke Rade! A evo za one koji se pitaju da li se isplati toliki put do Lefkade

    Prvi pogled na more na zapadnoj strani ostrva



    Prepuna plaza Milos, nema gde peskir da se stavi>



    Najlepsa plaza Mediterana, Porto Katziki



    Jos jedna sjajna plaza, Pefkulija i zasluzen buc u vodu


  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Mene zanima smeštaj tamo, jer sam se prošle godine trudio da preko neta nešto nađem, i ništa pametno nisam uspeo da pronađem. Gde si bio, u kom mestu?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Isti slucaj, nista pametno preko neta i zapalili bez icega

    Nasli za prva dana apartman sa kuhinjicom bez dorucka u hotelu u Agios Nikitasu na zapadnoj obali za 40 evra. Plaza 150 metara od hotela.

    Kad smo dosli sebi krenuli u potragu i u predgradju Lefkade, 300 m od plaze Agios Ioanis nasli veliki apartman sa kuhinjom, bazenom, rezervisanim parkingom za isti novac.



    Nudili nam i za 30 evra sllican smestaj, garsonjeru sa dnevnim boravkom i cudima ali dalje od Lefkade, pa posto smo kupovali u trznim centrima svaki drugi dan i izlazili u Lefkadu doslo bi nam na isto.

    Nas apartman u sezoni kosta 160 evra. Porodicni biznis inace, jedan sin nam pokazao apartmane, drugi prevodilac, tata pregovara. Cena 160 evra, 50% van sezone 80 evra, a za vas posto ste braca 50 evra dan ako platite odmah u kesu. Mi rekli svoju cifru 40 evra, on se nasmejao i pristao i rekao da ne pricamo nikome za koliko smo dobili apartman

    Verovatno ima i za dzabaka, ali mi smo hteli da imamo sto lepsi smestaj kad smo vec presli toliko.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •