Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47

Thread: Ford Focus: Za i protiv

  1. #11
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    CL7 je Accord prethodne generacije, 2003-2008, 2006+ je restyle
    FD1 je Civic sedan prethodne generacije, 2006-2011, 2009+ je restyle

    Veći je jedino gepek, čak je i međusoovinsko veće kod Civica a pošto je R serija motora kompaktnija, ima više mesta unutra.

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ma znam, nego mi je interesantno sto pricate u siframa kao wikipedija

    i ja bih glas dao Civic-u. cisto sa prakticne strane, Accord mi je lepsi, ali samo TypeS verzija koja vuce samo 2.4 jel da, sto je van pameti za nas "normalne"?!

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Aj da ne kontaminiram temu, ipak je rec o Fordu. Samo cisto radi radoznalosti Tod-ove, accord je vracen sa lizinga. Mozda mu nista ne fali sem estetike i malo limarskih radova. Receno mi je da je taj automobil tesko unistiti, ostaje samo da verujem.

    Za ford je ista ponuda, a mladji je, oktobar 2009. Ima ok opremu, digitalnu klimu, komande na volanu, alu felne i slicno.

    Motor je bledunjav, a navodno zedan, a meni ta potrosnja bez plina ne dolazi u obzir, a opet ugradnja plina je navodno losa za ovaj motor.

    Tako daaaa, ne znam da li se vredi cimati. PRivlaci me sto je automobil dosta noviji od mog i ima dosta korisnog prostora.

  4. #14
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Znaci i Focus sa lizinga...ako jeste onda je to taj o kome sam ja pricao u postu na prvoj strani!
    Motor je garantovano zedan, a znajuci tebe (tacnije price o tebi ) kapiram da bi kod tebe bio bas bas zedan

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Meni je na istoj strani, promeni podesavanja Verovatno jeste, to su te takozvane hazard kupovine zbog kojih se odustaje sem ako cifra nije dosta niza. Kod honde je to bio slucaj, kod fokusa bas i ne.

    Vec sam pisao da je drugar 2011. god uzeo Bravo na istom mestu, kada je ista ponuda predocena i trecim licima. Autu sem guma i velikog servisa nije radjeno nista, a stajao je tih godinu i po.

  6. #16
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    nekako imam osecaj da se vise pise ako ima vise strana

    Jeste, Focusa za te pare ima i po oglasima, istina iz uvoza sto je prica za sebe...imas i jedan 1.8 tdci na oglasima, kupljen kod nas, pa eto pogledaj njega onako informativno

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Mislis na ovaj?

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Taj je 6900 plus za tablice 250 preko 7 hiljada. Za te pare prelazim u hondase Ove od 90 ks mi ne pominji, vredjas me

  8. #18
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    PRivlaci me sto je automobil dosta noviji od mog i ima dosta korisnog prostora.
    Kuda ide ovaj svet. VIp zeli koristan prostor . Znaci ne gine ti karavan.

    Mrzi me nesto da pretrazujem po forumu, ali ne tako davno smo vodili raspravu bas o ovome. Da li kupiti auto na metar. Ipak svi dolaze na kraju na isto. Cim se prosiri porodica, kupujes 1m duzi auto, cak je i gazda sajta vec presao na tu stranu barem po postovima.

    A sto se tice forda, ja stvarno ne znam sto vam je ta marka na dnu liste. Pa on je nemac, za istu lovu u odnosu na konkurente dobijate vise opreme, a i vozne osobine su uvek pri vrhu. Kao motor ovo, motor ono. Pa kucajte na netu za bilo koju marku i bilo koji model, i videcete po stotinu stranica o svakom.
    Bitno je kako se ophodite prema datom modelu i njegovom motoru. Ne mozete silovati dizel kao benzinca i posle kukati kako je brzo otisao motor, isto vazi i za benzince.

    Iskreno, vise mi je preko ..... generalizovanje marki i modela.

    Imas 200k evra- kupi porkija , ferari , astona...

    Imas 5k evra- kupi sto ti se nudi, i ne pljuj po tom autu, jer za bolje nisi imao, nisi kriv, a mozda i jesi, sto zivis ovde i sto jedino mozes da se ispruzis koliko si dug, nikako vise. Ovo nisam mislio konkretno na Vipa-a nego na sve nas generalno.

    Jbga, takva nam je sudba.

    PS. normalno sve ovo sto sam ja gore malo kao izvodio, ti ne zabranjuje da mastas o necem mocnijem, vecem, udobnijem ako slucajno moze da se nadje za neke male pare. Ali realnost nam je malo drugacija od zelja.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Maser, dosta filozofiranja Inace, ulazem prigovor, ne kupujem samo na metar. Tu je i bezbednost, manje kilometara, komfor. Sem toga, moja supruga ocajno zeli da vozi, a mene strah da joj dam saxo. Nema abs, dosta je nervozan na neravninama i kocenju, samo jedan airbag za koji ne znam ni da li bi se otvorio.

    Nema se, to je lako zakljuciti, bas zato je bitno ne omasiti pri kupovini. Sto vise citam o ovom duratec he na stranim forumima, jasnije je da cu tesko ugraditi tng u njega. Sedista ventila su slaba i pri visim temperaturama stradaju, o tome ima gomila tema na netu. Ugradjuje se flashlube, ali ni to nije garancija. Plus sto se trosi litar tog ulja na nekih 7, 8 hiljada km.

    Ford radi valjda i fabricki plin, ali za njega isporucuje posebnu glavu motora sa ojacanim ventilima.

    Ovaj 1.8 ce da trosi bez problema 11 po gradu, a to je za mene finansijska propast, ako uzmem u obzir da predjem godisnje 20 hiljada km.

    OStaje da nazovem Rasica da vidim njegova iskustva.

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Fordovi su generalno gadljivi ljudima kod nas, zasto ne znam, ja ih vozim vec 10god. tako da ne znam u cemu je stvar.

    Generalno sam probao dosta modela, a od kako sam u nk taj broj se, naravno povecao...Ono gde mi je malo njih rame uz rame sa Fordom su vozne karakteristike (racunamo samo "normalne" modele jelte...)
    Ono gde Ford, po meni, gubi trku je enterijer, kako dizajn tako i kvalitet (nesto slicno vazi i za Renoove modele)

    Uglavnom, ako bi me interesovao hatch bez previse drame bih se opredelio za poslednji redizajnirani MK2 Focus (sto kaze VIP ovaj sa kinetickim dizajnom)...sa druge strane da mi treba manja limuzina isao bih ka Civic-u.

    Sto se tice mastanja i sl. meni automobil treba samo da ide lepo i da se ne smorim u voznji, to neki mogu i sa manje od 100ks a nekima ne pomaze ni 140 tako da Viponi, nemo si gadljiv na 100ks probaj pa vidi!

    PS: odgovorismo u isto vreme pa da editujem da fabricki Ford radi TNG i ima dosta izmena u samom motoru, tako kaze i Ford TIS dokumentacija...Bilo ih je par u ponudi sa 2.0 fab.plinom iz Italije, ali to je prevelika kocka, ako mene pitas.
    Last edited by ToD; 15th October 2013 at 08:23.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •