Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 29 of 29

Thread: Uputstvo uradi sam - Dezinfekcija klime

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nasao sam ovaj odvod za kondenzat, meni je isti kao i na linku iznad. Treba samo da ga skinem, uguram cevku i spricam pola boce. Posle spricanja vratim i onda bi trebalo sve da se ocedi nazad kroz isti.

    Bruyo, ajde proveri mi ovo, pre nego krenem u akciju

  2. #22
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Svejedno je odakle ga prskas, kroz odvodnu cev ili kroz kanale. Bitno je da dodje do isparivaca i da pena napuni tu komoru gde je isparivac.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To je to otprilike, samo pripazi da ne zalomiš onu lulicu koja izlazi iz kućišta isparivača. Ali ko što Soko kaže možeš odakle hoćeš ali ako je ona cev dovoljno dugačak probaj kroz kućište filtera vazduha klime. Izvadiš filter i kroz ventilator uguraš što dublje možeš
    Kako god da radiš pošto je smrad ozbiljniji suni celu bocu. Najbolje negde predveče i ostavi do jutra da odradi. Ako radiš kroz odvod uzmi nešto savitljivo pa prodžaraj i onaj deo što ide ka napolje, za svaki slučaj da pročistiš.

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Nasao sam ovaj odvod za kondenzat, meni je isti kao i na linku iznad. Treba samo da ga skinem, uguram cevku i spricam pola boce. Posle spricanja vratim i onda bi trebalo sve da se ocedi nazad kroz isti.

    Bruyo, ajde proveri mi ovo, pre nego krenem u akciju
    Nisam pisao, ne pise mi se svaka moja glupost, ali ok nije zgoreg malo zabaviti raju Fino ja sve odvojim, namucim se da uguram crevo, uspeo sam tek kad sam dobro povukao ka sebi gumeno crevo za odvod kondenzata i uspeo koliko toliko da ga ispravim.

    Naspricam ohoho, veci deo boce i umesto da prstom zadrzim otvor creva okrenem odmah nanize da vrati crevo/ubodem u rupu za odvod kondenzata. Mislio sam da ce valjda da se pretvori u penu, medjutim ljuljnula je odmah nazad tecnost i poplavio sam lepo pod ispred nogu suvozaca

    Vozio sam dignutim tepihom par dana, sad je suvo Mirisa ima manje, ali nije to to. Moracu da probam i quick fresh. Mozda je jeftinije da sam otisao do beogume da odradim to za 3000, ali ovo je ulaganje u znanje

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Filteri klime, ima li poente uzimati nesto krsteno ili ne? U kit commercu su mi trazili 2 hiljadarke. Na koliko ih menjati?

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Donesem ti ja iz NS za tu cenu dva komada, samo da se vratim kuci
    A menjanje zavisi ali vise od dva puta godisnje nema potrebe u vecini slucajeva jednom i to pred pocetak sezone
    sent from my 中兴滑板
    Last edited by bruyoni; 9th July 2014 at 15:25.

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1

    Default

    Pozdrav! Spremam se da uradim dezinfekciju klime u kolima pa sam kupio asepssol 5%. Ovo pise ispod (100g rastvora sadrzi 5% kvaternarnih amonijum jedinjenja, benzil-C12-18, alkildimetil, hloridi) pa me interesuje sa koliko da razredim vode ili je to mozda spreman za upotrebu. Bocica je od 1000ml. Hvala

  8. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    2

    Default

    Pozdrav svima, jel moze mi tko odgovoriti na jednostavno pitanje? Odnsono kratko i jasno reci koje s pogodnosti (lose strane i dobre strane) kasetne klime ?
    Gdje jeftino kupiti i dal ima kakva alternativa tome? Hvala unaprijed.

  9. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    2

    Default

    Nadovezujem se na moj prijašnji post;
    pronašao sam neko rješenje, ali ako ima tko kakvu alternativu za p.s. znam samo za ove [Only registered and activated users can see links. ] neka mi se javi. Hvala

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •