Page 3 of 46 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 453

Thread: Navak

  1. #21
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Interesantno je da su dozvolili preticanje u krivinama. Na prvom td je preticanje bilo dozvoljeno samo na pravcu.

    Nego Nidžo, slabo ti ovo napinješ ? Street gume bi trebalo da se "sazuvaju" sa felni pod težinom dizel agregata.

    Čujem i da je bilo srče oko staze? Neko se malo previše uneo?
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #22
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Kolega Milos je izvrnuo astru na ledja
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post

    Nego Nidžo, slabo ti ovo napinješ ? Street gume bi trebalo da se "sazuvaju" sa felni pod težinom dizel agregata.
    Nemoj čoveka da napinješ. Može prozivka samo ako ti napneš Pikasa na Navaku, pa onda da vidimo čiji je napetiji...

    Vipu ne treba ni Navak ni dizel "agregat"!



    A evo je i Astra koja je "brečila" na Nidžinom linku. Ima lepih fotki. Toša izgleda ne izbija sa Navaka, to mu mnogo jeftinije i sigurnije za lomljenje nego da se pojavljuje na reliju. Alvirović vuče, obratite pažnju!


    By [Only registered and activated users can see links. ] at 2012-04-24
    Last edited by zmaj; 24th April 2012 at 09:19.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Pikaso sa njegovih skoro 1.5 metra visine moze samo do prve krivine pa da i njega ovako cupaju, tesko da moze posteno i da savije gume.
    Cini mi se da je ova Astra bila jedno vreme u oglasima za oko 3K, isto ima neke besne turbo kitove kao i Radetov GSI.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Naravno da je Alvirovic uskocio u kadar, kad je onaj desno njegov snimatelj ...gledacemo to u SAT-u.

    Nego Jet, sta je sa tobom, nisi nastupao??

  6. #26
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Interesantno je da su dozvolili preticanje u krivinama. Na prvom td je preticanje bilo dozvoljeno samo na pravcu.

    Nego Nidžo, slabo ti ovo napinješ ? Street gume bi trebalo da se "sazuvaju" sa felni pod težinom dizel agregata.

    Čujem i da je bilo srče oko staze? Neko se malo previše uneo?
    Do kraja sam gazio svaku krivinu, tj koliko god znam i umem. Gume su verovatno i pregrejale, pa nisu držale koliko su mogle... Kako god, nemam nameru više ijedan track day da preskočim.

    Najveći problem mi je bila velika razlika između druge i treće brzine na dva ključna mesta na stazi, tj druga mi je na izlasku prekratka, a treća preduga... Sledeći put ću valjda nađem rešenje i putanju i za to - a i neke polovne gume da cepam, jer sam ove nove Semperite napred pošteno sljuštio po obodu, ali barem zato drže sad po kiši kao po suvom. Kad su bile nove bile su užas.

  7. #27
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Quote Originally Posted by navic View Post
    Naravno da je Alvirovic uskocio u kadar, kad je onaj desno njegov snimatelj ...gledacemo to u SAT-u.

    Nego Jet, sta je sa tobom, nisi nastupao??
    Kadett spava, nije registrovan i nece biti ove godine. Doslo na red da se radi lim A para trenutno nema za projekat, tako da je sve na standby sem ako ne naleti neki sponzor pa da finansira
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Makar lepo da su izravnali zemlju pored asfalta nebi se ova Astra obrnula, makar neki pesak ovako je od kiša em zemlja mekana em ima 20-30cm razlike u visini između zemlje i asfalta pa nije ni čudo da se neko izvrnuo na leđa, kako mi Rade reče izvrtanje nije bilo nešto nit brzo nit mnogo štetno (šoferka i rub blatobrana)

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Kako god, nemam nameru više ijedan track day da preskočim.
    Svaka cast, meni su gume nepremostiva prepreka. Ima polovnih za 40, 50 evra, mogle bi se koristiti par puta, ali sva ta gimnastika sa menjanjem tockova i skladistenjem me demotivise. Sa druge strane da idem tamo i poziram i vozikam se po stazi necu.

    Mislim da je karting u Kuli mnogo bolja zabava. Mnogo mi se svidja ona staza.

  10. #30
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    da da, karting u Kuli je pun pogodak, pogotovo ako povedete jednog koji siri stazu na istom mestu svaki put
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •